Červenec 2008

NA ZAČÁTEK TŘÍBODOVÁ POVINNOST -> PREVIEW BANÍK - KLADNO

31. července 2008 v 20:40 | Morty |  PREVIEW ZÁPASŮ
Zápas, který nemá jasného favorita. Tak přesně do této kolonky nepatří souboj mezi Baníkem Ostrava a Kladnem. Pro domácí je povinností tříbodový zisk, zato hosté mohou pouz překapit. Podaří se jim to?
Loni uhájilo Kladno prvoligovou příslušnost až v posledním kole. Letos se dá očekávat něco podobného. I když... "Pokud do klubu vstoupí nový partner, se kterým jednáme, budou cíle rozhodně vyšší než pouze záchrana," uvedl ředitel klubu Eduard Novák.

SOUHRN LETNÍ PŘESTÁVKY

31. července 2008 v 11:19 | Morty |  NEWS!!!
Výsledky, posily, odchody - vše podstatné naleznete v tomto článku.

Odchody

- odchod i příchod každému hráče ohodnotíme jednou až pěti hvězdičkami v závislosti na důležitosti hráče, pět hvězdiček dostává velmi důležitý hráč
Lukáš Magera ***** - zřejmě nejvýraznější oslabení. Po mnoha letech v Baníku se konečně Magera dostal na výsluní a dokonce se stal i oblíbencem tribun, což by bylo ještě před rokem nemyslitelné... Po výborné sezoně odešel do Politechniky Temešvár, nabídka byla výodná pro něj i pro Baník. A hned v prvním soutěžním zápase se Magič dokázal střelecky prosadit.

PREVIEW SEZONY - BANÍK OSTRAVA

31. července 2008 v 10:58 | Morty |  NEWS!!!
Loni získal Baník Ostrava v lize třetí místo a po třech letech se tak znovu objeví v Poháru UEFA. Vysoké ambice má ostravský klub i letos. Zvládne letos Baník boj na několika frontách?
Téma č.1 bylo v letní přestávce jasné - (ne)odchod Václava Svěrkoše. Snad nikdo už nepočítal s tím, že by Svěrky zahájil i další sezonu na Bazalech. A ejhle, ono se to přece jen stalo. Přitom o nejlepšího střelce loňské sezony se zajímalo mnoho zahraničních klubů, nejblíže dohody byl Venca v ruském Saturnu Ramenoskoje, kam však i přes vynikající finanční podmínky odmítl přestoupit.

KONKURENCE PŘED LIGOU - ČÁST TŘETÍ

30. července 2008 v 12:49 | Morty |  NEWS!!!
Ve třetím článku zabývajícím se situací v týmech, které by měly teoreticky konkurovat Baníku na předních pozicích v Gabrinus lize, prozkoumáme situaci ve dvou klubech - loni čtvrté Brno i druhá Sparta míří výš.

1.FC Brno

Po dlouhé době vstupuje brněnský klub do prvoligové soutěže s oprávněnými ambicemi. Loňské čtvrté místo spolu s často velmi solidní hrou nabudilo vedení i hráče tak, že se někteří v Brně nebojí mluvit i o titulu. Pro většinu zasvěcených je pak minimum 3.místo...

SÁZKOVÉ KANCELÁŘE PŘED LIGOU: VYHRAJE SPARTA NEBO SLAVIA

30. července 2008 v 12:29 | Morty |  ZAJÍMAVOSTI
Ligu vyhraje Sparta nebo Slavia, sestoupí dva z trojlístku Příbram, Střížkov, Kladno. Takové jsou prognózy sázkových kanceláří před startem dalšího ročníku nejvyšší české fotbalové soutěže. Baník bývá bookmakery řazen jako 3.největší favorit na zisk mistrovského titulu.
Sázková kancelář Fortuna nabízí možnost vsadit si třeba i na to, který ligový kouč jako první opustí trenérský post. Nejvíce by se měli cítit ohroženi trenéři Střížkova a Kladna - Urban a Hřídel. Na oba si můžete vsadit s kursem 6:1. Nejméně pravděpodobně se jeví odchod slávistického lodivoda Karla Jarolíma a libereckého Ladislava Škorpila (kurs 15:1). Karel Večeřa je s kursem 12:1 v relativním klidu - hned u 12 ligových trenérů je podle bookmakerů pravděpodobnější, že jako první v sezoně opustí svou pozici.

GALÁSEK TRÉNUJE V OSTRAVĚ. K PŘESTUPU JE ALE DALEKO

30. července 2008 v 12:26 | Morty |  NEWS!!!
Pětatřicetiletý fotbalový reprezentant Tomáš Galásek od středy začne trénovat v Ostravě, ale k návratu do Baníku má ještě daleko.
Defenzivní středopolař po odchodu z Norimberku zvažuje nabídky z jiných zahraničních klubů.

"Zatím to neznamená, že u nás bude hrát. Hráč je ve stadiu, že přemýšlí nad tím, kde bude pokračovat jeho kariéra, a my jsme mu umožnili společnou přípravu," řekl ČTK mluvčí Baníku Igor Bruzl.

VYBRALI JSTE NEJLEPŠÍ KARTONIÁDU BANÍKU. PODÍVEJTE SE

29. července 2008 v 14:45 | Morty |  NEWS!!!
Finále ankety o nejlepší kartoniádu Baníku skončilo. Vítěz je znám. Je to jedna z těchto tří...

KONKURENCE PŘED LIGOU - ČÁST DRUHÁ

26. července 2008 v 21:16 | Morty |  NEWS!!!
V prvním díle našeho seriálu o aktuální situaci v týmech, které by se měly pohybovat v horní polovině tabulky a tím pádem konkurovat Baníku, jsme se věnovali Mladé Boleslavi a Plzni. Dnes přichází na řadu pátý a šestý tým minulého ročníku - Teplice a Slovan Liberec.

FK Teplice

Loni skončily na 5.místě s dvoubodovou ztrátou na třetí Baník. Přinejmenším na stejné příčce se budou chtít Teplice pohybovat i letos.

K.VEČEŘA: TITUL? TO JSOU JEN TEORIE

26. července 2008 v 12:18 ROZHOVORY
Deník Sport přinesl poměrně rozsáhlý rozhovor s trenérem Baníku Karlem Večeřou. Kouč, který v Baníku začne už svou třetí sezonu, hovoří o volbě reprezentačního trenéra a jeho asistentů, o šancích Baníku v nové sezoně nebo třeba o "přetlaku" kvalitních ofenzivních hráčů v týmu.
Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE!

KONKURENCE PŘED LIGOU - ČÁST PRVNÍ

24. července 2008 v 21:57 | Morty |  NEWS!!!
Příprava před fotbalovou Gambrinus ligou vrcholí. Do startu soutěže chybí už jen něco málo přes týden, proto si myslím, že by nebylo na škodu porovnat aktuální situaci v týmech, které by teoreticky mohly konkurovat ostravskému Baníku. Jako první dnes přichází na řadu Viktoria Plzeň a Mladá Boleslav.

FK Mladá Boleslav

Severočeský celek bude zcela jistě chtít vylepšit loňské 7.místo. Kádr sice opustilo několik hráčů (Hodúr, Mašek, Kopic, Riegel, T.Sedláček, Holub,...), několik nových zajímavých jmen se však v kabině objevilo. Špílmachr Sylvestre, Papadopulos, který dal nabídce MB přednost před Baníkem - nejen tihle by měli přinést potřebnou kvalitu. Také návrat nejlepšího střelce předminulé sezony Luboše Pecky dává tušit, že se s mladoboleslavskými letos musí počítat.

ANKETA O NEJLEPŠÍ KARTONIÁDU JE VE FINÁLE! HLASUJTE!

21. července 2008 v 15:03 | Morty |  NEWS!!!
Celý uplynulý týden jste měli možnost hlasovat v anketě o historicky nejlepší kartoniádu Baníku a vybrat tak tři nejlepší, které si to mezi sebou rozdají ve finále o celkové vítězství. Které tři kartoniády se vám tedy líbí nejvíce? A jakou z nich zvolíte za tu "NEJ"? Hlasujte!!!

O ŠLECHETNÉM OTOVI

14. července 2008 v 15:01 | Morty |  NEWS!!!
Za sedmero (Kavčími) horami a sedmero řekami žil byl muž, kterému říkali Ota. Místo přídomku "Černý" však lidé začali používat "Šlechetný". Asi takto by mohla začínat pohádka o Otakaru Černému, vedoucím Redakce sportu České televize. Jeho neuvěřitelná šlechetnost totiž skoro přesahuje hranice lidského chápání. Vězte totiž, že posunul začátek nočních televizních zápasů o celou (těžko uvěřitelnou) ČVRTHODINU zpět! A těm nevděčným klubům se to zdá pořád málo...

ANKETA - VYBERTE NEJLEPŠÍ KARTONIÁDU FCB!

12. července 2008 v 22:18 | Morty |  NEWS!!!
Povedených kartoniád (choreografií s kartony) předvedli baníkovští příznivci nejen na Bazalech mnoho. Prohlédněte si desítku nejlepších výtvorů od mistrovské sezony 2003/04 do uplynulého ročníku a vyberte choreo, které se vám líbí nejvíc! Tři fotografie s nejvyšším počtem vašich hlasů postoupí za týden do finále, ze kterého vzejde ta "nej" kartoniáda!

BANÍK ZAHÁJIL SOUSTŘEDĚNÍ V RAKOUSKU

12. července 2008 v 13:57 | Morty |  NEWS!!!
V pátek krátce před devátou hodinou ranní odjel fotbalový Baník Ostrava na desetidenní soustředění do rakouského Kapfenbergu. Ve výpravě nechybí ani Václav Svěrkoš, který odmítl nabídku ruského Saturnu Ramenoskoje.
Po zhruba 450 km dlouhé štrece si hráči Baníku v pátek odpoledne poprvé zatrénovali v areálu, který bude do 21.července jejich dočasným domovem. Trénink neabsolvoval David Střihavka, který dobíral antibiotika, v sobotu by se však měl přidat k týmu. Obránce Daniel Tchuř se po angíně vrátil do přípravy a kvůli problémům s operovaným kolenem musí zmírnit zátěž bek Petr Tomašák. Předpokládám, že všichni marodi v průběhu soustředění naskočí. Platí to i pro Reného Bolfa, který už začíná trénovat," prohlásil trenér Baníku Karel Večeřa. V sobotu dopoledne odpočíval útočník Zeher, který měl po příjezdu zvýšenou teplotu.