FOTBALOVÝ ZÁPISNÍK V.

12. června 2008 v 21:41 | Morty |  NEWS!!!
Dnes o EURU a Baníčku - v pátém díle Fotbalového zápisníku.
Svěrkoš tentokrát nenastoupil, Češi prohráli. Útočník Baníku Václav Svěrkoš nemohl ve druhém zápase české reprezentace na EURU navázat na své úspěšné střelcké vystopení proti Švýcarsku. Trenér Brückner jej nenasadil do hry ani v jejím průběhu. V útoku dostal přednost Baroš ve druhém poločase doplněný Kollerem. Nejlepší střelec minulého EURA podal jeden ze svých lepších výkonů, přesto se opět střelecky neprosadil...

V základní sestavě proti Portugalcům figurovali hned 4 hráči, kteří vyrostli a zahájili svou vrcholovou kariéru v Baníku. Všichni podali slušný výkon - Sionko byl zřejmě nejlepší hráč na hřišti, svůj výkon navíc korunoval gólem. Standartně kvalitní výkon podal Jankulovski, dobře zahrál Galásek a o Barošovi už řeč byla. Snad se budou odchovanci FCB i nadále podobně prosazovat v národním týmu.
Baník zahájil přípravu. Ve středu zahájil třídenními testy svou letní přípravu klub ze Slezské. Hráči se pěkně potili a trenér Večeřa znovu se svým knírem mohl zápolení svých oveček spokojeně sledovat. Z hráčů logicky chyběl Svěrky, přípravu s týmem naopak poprvé absolvovali dorostenci Wojnar a Brunclík a hráči z juniorky, Přecechtěl s Blažkem.
První přípravu absolvují hráči už v sobotu v Petřkovicích. V neděli ráno pak hráči odjedou na týdenní soustředění do Pozlovic. Herní soustředění proběhne zřejmě od 11. do 21. července v rakouském Kapfenbergu, na kterém se Baník utká mj. s řeckým Panathinaikosem. Soustředění se budou moci stejně jako v zimě zúčastnit také fanoušci klubu (více info zde).
O hráče je zájem. V nejrůznějších periodikách se objevily informace týkajících se možných přestupů našich hráčů. Zájem je samozřejmě o Svěrkoše, což potvrdil samotný šéf klubu Petera. Podle něj se ozvaly kluby z Belgie, Nizozemí, Francie a Ruska. Z dalších hráčů se mluví o Rajtoralovi, Bystroňovi nebo také Čoupkovi, na něhož se prý ptalo Brno. Snad se těch odchodů ve skutečnosti uskuteční co nejméně. A posily? Na testech byl Polák Wilczek či srbský útočník Markovič. Jaké změny nakonec v kádru Baníku budou, to teprve uvidíme v následujících týdnech.
U21 vyhrála divizi rozdílem třídy. Tým juniorky splnil předsezonní úkol a po počátečních peripetiích celkem bez problémů postoupil zpět do MSFL. Sezonu stylově zakončil čtvrteční domácí výhrou na Havířovem 6:0, jehož dres oblékl i Peter Drozd. O výsledcích juniorky a dalších mládežnických týmů zde budete informováni v některém z dalších článků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama