Červen 2008

ZAMÍŘÍ SVĚRKOŠ NAKONEC NA ZÁPAD?

26. června 2008 v 20:52 | Morty |  NEWS!!!
Už se zdálo, že o novém působišti útočníka Baníku Václava Svěrkoše je rozhodnuto. Saturn Ramenoskoje roztáhl svá chapadla a předložil velmi solidní nabídku. Přesto není zdaleka jisté, zda Svěrky nakonec do Ruska přestoupí. Nekonečný seriál "Svěrkošův přestup" má další pokračování...

POHÁR ČMFS ROZLOSOVÁN, BANÍK ZNÁ MOŽNÉ SOUPEŘE

26. června 2008 v 20:24 | Morty |  NEWS!!!
Ve středu byl rozlosován nový ročník Poháru Českomoravského fotbalového svazu. Baník je stejně jako ostatní prvoligové kluby nasazen do druhého kola, kde se střetne s vítězem souboje Brumov - Provodov/Napajedla. S Brumovem a Napajedly se v letošním ročníku divize utkala i baníkovská juniorka. Prvně jmenovaný tým porazili naši mladíci 4:2 a 6:1, Napajedla pak rozstříleli 8:1 a 3:1. Druhé kolo je na programu 3.září. Můžeme jen doufat, že se nebude opakovat ostuda z loňska - Baník tehdy ve 2.kole prohrál na půdě Frýdku-Místku 2:0.

BYSTROŇ PŘESTUPUJE DO LEVSKI SOFIA

26. června 2008 v 18:30 | Morty |  NEWS!!!
Přestup fotbalisty Davida Bystroně z Ostravy do týmu bulharského vicemistra Levski Sofia spěje do finále. Pětadvacetiletý střední obránce či záložník ve čtvrtek odletěl do bulharské metropole, kde by měl po lékařských testech podepsat kontrakt s účastníkem předminulého ročníku Ligy mistrů. (ČTK)
Poslední překážka transferu byla zřejmě odstraněna. Kluby se na finančním vyrovnání dohodly už dříve, teď našel společnou řeč s vedením Levski také Bystroň. Dnes odcestoval do Sofie na lékařskou prohlídku, která je obvykle závěrečnou formalitou před podpisem smlouvy.

SVĚRKOŠ JDE DO RUSKÉHO SATURNU

25. června 2008 v 16:31 | Morty |  NEWS!!!
Jeho vysněnou zemí je Španělsko. Rád by si zahrál i v anglické a třeba znovu i v německé lize. Jenže... Velký zájem o Václava Svěrkoše, útočníka Baníku Ostrava, mají ruské kluby. Především Saturn Moskevská oblast. S jeho šéfy se zástupci Baníku i sám útočník v závěru minulého týdne sešli v Berlíně. Podle ruského serveru SportDaily dnes odcestoval Svěrkoš do Rakouska, kde je Saturn na desetidenním soustředění, aby doladil poslední drobnosti v připravené smlouvě, kterou následně podepíše. Přestupová částka se má pohybovat kolem 3 milionů €.

SVĚRKOŠ: ASI PRO MĚ NEBYLO MÍSTO...

21. června 2008 v 16:46 | Morty |  NEWS!!!
Deník Sport vyzpovídal útočníka Baníku Václava Svěrkoše. O atmosféře v kabině repre po prohraném zápasu s Tureckem nebo čekání na další příležitost - v obsáhlém rozhovoru, který si můžete přečíst i na těchto stránkách.
První stranu rozhovoru najdete ZDE, druhou ZDE

BLÍŽÍ SE DALŠÍ ZMĚNY V KÁDRU?

21. června 2008 v 16:27 | Morty |  NEWS!!!
První změny v kádru má za sebou ostravský Baník. Po přestupu Lukáše Magery do Rumunska, za kterého Baník získal přes milion €, se na hostování z Plzně do Baníku vrátil David Střihavka. Do útoku navíc přišel nadějný Srb Markovič. Seznam změn na soupisce hlavního mužstva však zdaleka není konečný.
Defenzivní záložník či obránce David Bystroň se po letech strávených v Baníku dočká zahraničního angažmá. Bulharský šampion Levski Sofia si jej vyhlídl jako svou posilu, a i přes obtížné vyjednávání s Baníkem se přestup nakonec zřejmě podařilo uskutečnit. Byziho čeká tříletá smlouva a možnost zahrát si s týmem Ligu Mistrů. Hodně štěstí v novém působišti a poděkování za dlouholeté služby, Davide!

MAGERA ODCHÁZÍ, STŘIHAVKA SE VRACÍ!

15. června 2008 v 17:27 | Morty |  NEWS!!!
Baník Ostrava v probíhající letní přestávce zřejmě opustí první důležitý hráč. Vytáhlý útočník Lukáš Magera totiž míří do Rumunska, konkrétně do Politechniky Témešvár, který trénuje Dušan Uhrin mladší. Za Magiče však snad do Ostravy přijde důstojná náhrada - David Střihavka!


ZA PRVNÍ ČESKÝ GÓL VYHRÁL SVĚRKOŠ STO PIV

13. června 2008 v 18:49 | Morty |  NEWS!!!
Sto piv za jeden gól. Český fotbalový útočník vyhrál soutěž Gambrinusu. Zadání znělo: kdo dá první gól české reprezentace na mistrovství Evropy. (fotbal.idnes.cz)
Svěrkoš se trefil v zahajovacím zápase šampionátu, před sedmi dny v Basileji jeho trefa ze závěru utkání znamenala pro Česko vítězství 1:0.
Pro výhru si přišel po pátečním tréninku národního mužstva v Seefeldu, kde reprezentanti během šampionátu bydlí. Ale Jan Kovář, manažer Plzeňských pivovarů, kam značka Gambrinus patří, mu předal jen pětilitrový soudek.
"To bylo jen symbolické, během mistrovství přece kluci nemůžou pít," říkal Kovář s úsměvem. "Klasickou padesátku mu pošleme do Ostravy."

FOTBALOVÝ ZÁPISNÍK V.

12. června 2008 v 21:41 | Morty |  NEWS!!!
Dnes o EURU a Baníčku - v pátém díle Fotbalového zápisníku.
Svěrkoš tentokrát nenastoupil, Češi prohráli. Útočník Baníku Václav Svěrkoš nemohl ve druhém zápase české reprezentace na EURU navázat na své úspěšné střelcké vystopení proti Švýcarsku. Trenér Brückner jej nenasadil do hry ani v jejím průběhu. V útoku dostal přednost Baroš ve druhém poločase doplněný Kollerem. Nejlepší střelec minulého EURA podal jeden ze svých lepších výkonů, přesto se opět střelecky neprosadil...

GÓL POSLAL MAXIMOVI DO NEBE

9. června 2008 v 7:51 | Morty |  NEWS!!!
Vstřelil vítězný gól, natáhl pravou ruku a ukázal k nebi. Druhou rukou si udeřil do bicepsu. ,,Maxim, forever in my heart." Maxime, vždycky budeš v mém srdci...

NEJLEPŠÍ STŘELEC EURA? VÁCLAV SVĚRKOŠ!

7. června 2008 v 20:06 | Morty |  NEWS!!!
Fantazie! Útočník Baníku Ostrava Václav Svěrkoš vstřelil zřejmě nejdůležitější branku kariéry, která v konečném důsledku zapříčinila vítězství české fotbalové reprezentace na ME proti Švýcarsku. VENCO, OBROVSKÁ GRATULACE!!!!!
Čas 56:00. Z hrací plochy odchází Jan Koller, kterého nahrazuje Václav Svěrkoš. V podstatě jeho první dotek s balonem skončil famózně - gólem ve švýcarské síti! Švýcaři odvrátili míč do pole, tam ho ale vzápětí vyhlavičkoval zpět do šestnáctky Galásek. Na míč si naběhl ostravský forvard a střelou pravačkou z voleje k pravé tyči nedal domácímu brankáři šanci.

CHCE SLAVIA ZÍSKAT SVĚRKOŠE?

4. června 2008 v 6:53 | Morty |  NEWS!!!
Deník Sport přinesl ve svém středečním vydání zajímavou informací. Fotbalovým zákulisím se prý začíná šířit šílená zvěst - Slavia se prý zajímá o útočníka Baníku Václava Svěrkoše!
,,O Svěrkošovi nejednáme a vůbec o něm neuvažujeme," řekl Sportu Tomáš Rosen, předseda představenstva Slavie. Ostravský Vojtěch Flégl k tomu dodal: ,,Ze Slavie s námi nikdo nejednal ani nás neoslovil."
Podle informací Sportu má Svěrky ve smlouvě výstupní klauzuli ve výši 4 milionů €, což je suma, kterou ještě žádný český klub nezaplatil. Zároveň je to prý částka pohybující se na úrovni ročního rozpočtu Slavie. Přesto se slávisté, povzbuzeni finančně úspěšnou sezonou, prý jednání nebrání...