HIGHLIGHTS: BANÍK OSTRAVA - KLADNO

4. května 2008 v 15:21 | Morty |  HIGHLIGHTS
Zápas mezi ostravským Baníkem a Kladnem přinesl zajímavé momenty, nad kterými stojí za to se poohlédnout. Popis některých momentů si můžete přečíst v následujícím článku.
Lukešův návrat do základu. Po svém návratu na hřiště hrál poprvé staronový kapitán Baníku Martin Lukeš v základní sestavě. Z jeho strany se nedalo hned očekávat galapředstavení, jakého je Martin schopen, svým výkonem ale nezklamal. Nacentroval na veledůležitý první gol, nechyběla u něj snaha. S postupem času se jeho výkony budou lepšit.

Gólová mašina opět zabrala. Po jednozápasové pauze se trefil do soupeřovy sítě kanonýr Venca Svěrkoš. Svou čtrnáctou brankou v sezoně zvyšoval krátce po návratu z kabin na 2:0. Tato branka prokázala Vencovo umění - perfektně si zpracoval výborný Mičolův centr a zkušeně zakončil. Co dodat... Zahraniční zájemci si jej jistě všímají. Venca před nedávnem řekl, že pokud bude Baník příští sezonu hrát Pohár UEFA, klidně i zůstane. Co se ale stane, když za vedením přijde movitý zájemce s balíkem peněz?
Zeher se probudil. Konečně. Třiadvacetiletý útočník Róbert Zeher dostal po pěti zápasech, ve kterých nastoupil pouze jako strídající hráč, opět šanci v základu. Stejně jako předtím v Olomouci, i tentokrát mu k tomu pomohla vynucená absence karetního hříšníka Magery. Zápas proti Kladnu mu však ve srovnání s Olomoucí vyšel o poznání líp.
Mládežnický slovenský reprezentant prokázal, v čem jsou jeho silné stránky. Souboje jeden na jednoho, to je jeho parketa. Tentokrát se ale Zeher prosadil ze vzduchu. Po nadýchaném centru Otepky se dostal k míči a hlavou zavěsil do sítě. Trefil se vlastně podruhé během dvou mačů, tříminutový záskok v Brně snad totiž ani nelze počítat. Střela do kladenské brány byla jeho sedmá v sezoně. Že by se Róbertovi vracela forma z úvodu sezony, kdy vstřelil pět branek v pěti zápasech? Snad ano. Přesvědčit o tom bude moci i příští utkání na Spartě.
Bezpečná pyrošou. Vedení ČMFS musí být Baník trnem v oku. Zákaz pyrotechniky na stadionech, na kterém vedení českého fotbalu tak lpí, se totiž na Bazalech moc nedodržuje :-)... Opět bylo bezpečně odpáleno množství (asi tolik co jinde za celou sezonu) efektní pyrotechniky, na což upozornil i transparent "Bezpečná pyrošou". Kdyby si radši představitelé fotbalu uklidili před vlastním koberečkem a zbytečně neryli do záležitosti, která neodmyslitelně patří ke zpestření atmosféry na stadionech...
Mičola vs. Rajtoral. Dlouho se zdálo, že pozice pravého záložníka je neotřesitelná. František Rajtoral měl na tento post takřka monopol. Jenže se co nestalo. Po nemoci se Frantovi moc nepovedlo utkání proti Č.Budějovicím, do dalšího zápasu trenér Večeřa nasadil Tomáše Mičolu. A juniorský vicemistr světa nezklamal. V Brně i proti Kladnu hýřil aktivitou, což posledně korunoval vstřelenou brankou a asistencí na Svěrkošův gól. Rajtoral se na hřiště dostal až na poslední čtvrthodinu a i on se předvedl v dobrém světle. Během svého pobytu stihl uklidit míč do kladenské sítě a korunovat vítězství 4:1. Uvidíme, jak si se současným přetlakem záložníků kouč Večeřa už např. v příštím utkání poradí. Konkurence je ale věc prospěšná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama