ZASLOUŽENÁ PROHRA: M.BOLESLAV - BANÍK 3:1

14. dubna 2008 v 11:06 |  ZÁPASY "A" TÝMU
Při souboji Mladé Boleslavi a Baníku Ostrava má fotbalový fanoušek jednu jistotu - nudit se zaručeně nebude.
V městě automobilů se i v neděli hrál pohledný fotbal, bohužel se špatným koncem pro hosty. Z uchazečů o 3.místo tak klopýtl jediný - Baník Ostrava. Náskok Brna na slezský celek je nyní tříbodový.

Taktika ostravských hráčů, která spočívala v důsledné obraně a neinkasování gólu v úvodu, vzala za své již po první desetiminutovce. Řezníček dostal dlouhý pas od Procházky, Neuwirth jej nestihl zachytit a útočník Boleslavi pelášil sám na bránu. Gólman Vašek se Řezníčkovi vrhl pod nohy s cílém vypíchnnout mu míč, místo toho jej podrazil a sudí Adam s penaltou neváhal. K pokutovému kopu se postavil domácí kapitán Rajnoch a střelou doprostřed branky dostal Boleslav do vedení - 1:0.
Úvodní branka určila ráz hry. Baník se postupně dostal do hry a nechal Středočechy zahrozit většinou jen z brejků, které beztak skončily u ofsajdového postavení Řezníčka. Gólem zaváněl krásný Otepkův trestňák, který tygřím skokem vyrazil domácí gólman Miller. Následná Bolfova dorážka byla zblokována.
Za svou aktivitu byli hosté odměněni v 32.minutě. Mageru držel nedovoleně v šestnáctce Procházka, výhodu pokutového kopu tak získal i Baník. Svěrkoš se z 11 metrů nemýlil, ukázal svůj přehled a ranou k tyči vyrovnal na 1:1.
Po vstřelené brance jako by hosté podlehli sebeuspokojení. Nechali hrát domácí, kteří toho dokázali využít. Poláček míč do brány nedostal, ačkoli byl před ostravským gólmanem zcela sám. Jeho zaváhání napravili spoluhráči o dvě minutky později. Baníkovci neodvrátili Hodúrův centr, po následném závaru se k dorážce dostal osamocený Rolko, na jehož ránu neměl Vašek nárok - 2:1.
Co se dalo očekávat od 2.poločasu? Snahu Baníku o zvrat v utkání. Jenže opak byl pravdou. Chvilku po návratu z kabin se po průniku z levé strany dostal k míči Rajnoch, který v tísni nebyl schopen dopravit míč z metru do sítě. Rajnoch se však branky dočkal o 10 minut později. Opět po centru zleva měl míč na kopačce domácí kapitán, jeho první ránu vyrazil Vašek do tyče, na dorážku stejného hráče ale neměl. Nekrytý Rajnoch dorazil míč do brány - 3:1. Renda Bolf jen rozpačitě rozhodil rukama ...
Ani další inkasovaný gól nepřinutil Baník k zvýšené aktivitě. Boleslavští hráli na polovině Baníku a nepustili hosty do žádné vyložené šance. Domácí obrana byla soudržná, i v útoku byla Mladá Boleslav nebezpečnější. Baník tak nakonec mohl být rád, že nedostal čtvrtou branku ...
PS: další článek a fotky zde naleznete během dneška, popř. zítřka
Mladá Boleslav - Baník Ostrava 3:1 (2:1)
Branky: 9. z pen. a 57. Rajnoch, 42. Rolko - 32. Svěrkoš z pen. Rozhodčí: Adam - Filgas, Goňa. ŽK: Procházka, Sedláček - Vašek, Otepka, Magera, Bystroň. Diváci: 4025.
Sestavy:
Mladá Boleslav: Miller - Ševinský, Procházka, Rolko, Kalina - Kysela, Rajnoch, Hodúr, Poláček (90. Hrdlička) - Řezníček (76. Táborský), Mendy (82. Sedláček). Trenér: Stanner.
Ostrava: Vašek - Řezník (63. Lukeš), Neuwirth, Bolf, Čoupek - Otepka, Marek, Bystroň, Tchuř (68. Mičola) - Svěrkoš, Magera (85. Zeher). Trenér: Večeřa.
Názory trenérů
Karel Stanner (trenér M.Boleslavi): "Sehráli jsme dva rozdílné poločasy. První jsme hráli dobře, ale udělali v jeho průběhu dvě chyby, které jsme zaplatili dvěma góly a tím byl pro nás ten poločas krutý. Ve druhém poločasu po třetím gólu už nás soupeř do ničeho nepustil.Na naší straně byla vidět větší snaha po vítězství, i když jsme v první půli měli chvíli výpadek. Jsem rád, že mužstvo předvedlo kvalitní výkon a přetrhlo šňůru nepovedených výsledků doma." (zdroj: fkmb.cz)
Karel Večeřa (trenér Baníku): "Měli jsme vytěžit více z prvního poločasu, kdy jsme byli lepší.Hráli jsme zprvu dobře, ale nepokryli jsme brejk a pak standardní situaci. Další hrubky v defenzivě nás stály lepší výsledek, soupeř pak kouskoval hru, přidal na agresivitě a hrál, co potřeboval. My se už pak nedokázali prosadit.Je to pro mě obrovské zklamání. Nejsem spokojen s nikým a s ničím. Domácí byli důslednější, potvrdili to i třetí brankou a Mladá Boleslav si výhru zasloužila."