V BRNĚ BUDOU HLÍDKOVAT STOVKY POLICISTŮ

23. dubna 2008 v 15:10 | Morty |  FANOUŠCI
Na pondělní utkání mezi Brnem a Baníkem Ostrava se chystá i policie. Podle ní se jedná o vysoce rizikový zápas, tomu tedy odpovídají i počty ochránců zákona, kteří budou zapojeni do průběhu celé akce - jedná se o 300 stovky policistů a přibližně 150 strážníků.
I kvůli událostem, které doprovázely výjezd brněnských příznivců na Bohemku, nechce nechat policie ani jihomoravský klub nic náhodě. Navíc je známo, že brněnští a ostravští se navzájem zrovna nemusí...

Kromě policistů a strážníků se na bezpečnostních opatřeních bude podílet přibližně 70 brněnských pořadatelů, kteří budou doprovázet chachary při jejich cestě vlakem do jihomoravské metropole. Posíleny budou pořadatelské počty i přímo na stadionu. Ten bude zřejmě plný, kapacita 6.500 diváků má být zaplněna do posledního místa.
Z hlavního železničního nádraží budou fanoušci Baníku přepraveni autobusy ke stadionu. Tam pro ně bude vyčleněn sektor tvořený Vodovou a Červinkovou ulicí, které budou pro ostatní příznivce uzavřeny. Cílem opatření je oba týmy fanoušků od sebe oddělit a předejít tak případným konfliktům. "Ty bude v první řadě řešit pořadatelská služba. My zasáhneme ve chvíli, kdy její domluvy selžou," řekl velitel připravovaných bezpečnostních opatření Karel Krainer z brněnské policie.
Krainer zdůraznil, že fanoušky při vstupu na stadion čekají bezpečnostní kontroly. Nečekaně jim při nich budou zabaveny předměty, které by mohli použít při případných potyčkách se soupeři. Jen dodejme, že sektor hostí pojme 800 baníkovských příznivců.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama