DOPORUČÍ ČMFS KLUBŮM, ABY JEJICH PŘÍZNIVCI NEJEZDILI NA VÝJEZDY?

2. dubna 2008 v 21:57 |  FANOUŠCI
Po neblahých událostech, které doprovázely pondělní utkání mezi Slavií a Spartou, se snad ve všech médiích objevuje volání po tvrdém potrestání fotbalových "rowdies". A ne pouze v souvislosti s derby.
Aby panáčkové z ČMFS vypadali jako ti, kterým na srdci leží pouze blaho fotbalu a jeho slušných fanoušků, vydali se do parlamentu hledat podporu pro svůj návrh.

"Hledáme podporu napříč politickým spektrem, abychom v co nejkratší době zavedli českou verzi "anglického modelu", aplikovaného do zdejšího právního prostředí. V Anglii se tento model, zajišťující bezpečnost diváků na fotbalových stadionech, dlouhodobě osvědčuje. Zároveň však chceme předejít tomu, že ho začneme urychleně zavádět až na základě děsivých důsledků událostí na některém z našich ligových stadionů, jako tomu bylo před lety právě v Anglii," řekl pro oficiální stránky ČMFS bezpečnostní manažer Miroslav Platil.
Šéf ligy Ivo Lubas dodal, že svaz chce ve zbytku jarní sezony doporučit klubům, aby jejich fanoušci necestovali na utkání venku. Svaz o to usiluje i na základě vandalského chování Baníkovců v Olomouci. "Požadujeme po pořádajících klubech při těchto rizikových utkáních maximální bezpečnostní opatření, aby se letošní ročník I. Gambrinus ligy důstojně dohrál."
V této problematice se vedení českého fotbalu hodlá inspirovat pro změnu Italií, kde fanoušci na výjezdy nejezdí...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rother Rother | E-mail | 8. dubna 2008 v 10:35 | Reagovat

Už se tesim do Brna

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama