Duben 2008

FOTBALOVÝ ZÁPISNÍK I.

29. dubna 2008 v 18:56 | Morty |  NEWS!!!
Tak jsem tady s prvním dílem slibovaného Fotbalového zápisníku, který se bude věnovat převážně dějství v českém fotbale.
Jakmile se nám situace na 3. až 5. místě může zdát zamotaná, tak naopak o mistrovi je, zdá se, jasno.
Slavia již poněkolikáté ve své novodobé historii nezvládá ligový finiš. Ona historie však není tak vzdálená, stačí se podívat o rok dozadu... Nebudu tady rozebírat důvody opětovného neúspěchu, všemožné analýzy jste si mohli přečíst v mnoha periodikách i na internetu...

BITVA O TŘETÍ MÍSTO GÓL NEPŘINESLA -> BRNO - BANÍK 0:0

28. dubna 2008 v 21:01 ZÁPASY "A" TÝMU
V příjemné pondělní odpoledne se před televizními kamerami hrál zápas, který svou kvalitu určitě převyšoval průměr Gambrinus ligy. Jenom to koření fotbalu se jaksi nedostavilo. Hráči Brna ani Baníku nedokázali z množství šanci překonat soupeřova gólmana, zápas tak skončil bezbrankovou remízou. Baník remizoval už podesáté v sezoně.

DRAMA SPĚJE K VRCHOLU -> PREVIEW BRNO - BANÍK

27. dubna 2008 v 10:02 PREVIEW ZÁPASŮ
Místo a datum utkání: Městský stadion Srbská - Brno, 28.4.2008 od 17:15 hod, vysílá ČT2
Někteří to označili za zápas roku. Jiní utkání za klíčovou bitvu sezony nepovažují. Všichni se ale zřejmě shodnou na jednom - souboj mezi Brnem a Baníkem Ostrava může v boji o pohárové příčky mnohé napovědět.

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE: 1.FC BRNO

26. dubna 2008 v 9:28 | Morty |  PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘŮ

Fotbalový klub 1. FC Brno, a.s.

Názvy klubu: SK Židenice (1913), SK Zbrojovka Židenice Brno (1947), Sokol Zbrojovka Židenice Brno (1948), Sokol Zbrojovka Brno (1951), DSO Spartak Zbrojovka Brno (1953), TJ Spartak ZJŠ Brno (1956), TJ Zbrojovka Brno (1968), FC Zbrojovka Brno (1990), FC Boby Brno (1992), FC Boby-sport Brno (1997), FC Stavo Artikel Brno (2000), 1.FC Brno (2002)

MAGAZÍN DENÍKU SPORT: ULTRAS A HOOLIGANS

26. dubna 2008 v 8:14 | Morty |  FANOUŠCI
Možná i vy jste si koupili páteční vydání deníku Sport, které jako každý pátek obsahovalo i magazín. Ten se tentokrát věnoval velmi zajímavému tématu - fotbalovým ultras a hooligans. Kdo není majitelem tohoto vydání a přesto by si chtěl magazín přečíst, nemusí smutnit. Většinu (zajímavých) článků jsem naskenoval, přečíst si je můžete na stránkách baniktimes.blog.cz!
Článků o ultras a chuligánech je více než dost, objektivita a odborná informovanost je však v naprosté většině případů mizivá.

VEČEŘA ZNOVU PROTI SVÝM

25. dubna 2008 v 7:00 NEWS!!!
Už počtvrté v roli kouče ostravského Baníku bude stát proti klubu, kde léta hrál a trénoval. Pro Karla Večeřu však bude v pondělí odpoledne existovat jediné - porazit se svým celkem soupeře z Brna a přiblížit se tak vysněnému 3.místu.
Současný kouč Ostravy prožil Za Lužánkami mnoho let. Nejprve za místní Zbrojovku 14 let hrál, získal dokonce i vysněný titul.

NOVINKY NA WEBU

24. dubna 2008 v 17:07 | Morty |  NEWS!!!
V následujících řádcích si můžete přečíst, co je na těchto stránkách nového a co se chystá.
Začneme asi nejzásadnější změnou - designem. Změněno bylo pozadí stránky, zásadní proměnou prošlo menu, které se vám snad líbí. Se změnou menu souvisí i řada dalších věcí.
Byla snaha co nejlépe upravit již existující informující články, např. historie klubu nebo info o Bazalech. Obzvlášť bych chtěl upozornit na aktualizované chorály a pokřiky, většinu z nich si zde nyní můžete ve formátu mp3 stáhnout či poslechnout. Celkem se jedná skoro o 30 pokřiků, od hymny až po Jebat Opavu :-).

V BRNĚ BUDOU HLÍDKOVAT STOVKY POLICISTŮ

23. dubna 2008 v 15:10 | Morty |  FANOUŠCI
Na pondělní utkání mezi Brnem a Baníkem Ostrava se chystá i policie. Podle ní se jedná o vysoce rizikový zápas, tomu tedy odpovídají i počty ochránců zákona, kteří budou zapojeni do průběhu celé akce - jedná se o 300 stovky policistů a přibližně 150 strážníků.
I kvůli událostem, které doprovázely výjezd brněnských příznivců na Bohemku, nechce nechat policie ani jihomoravský klub nic náhodě. Navíc je známo, že brněnští a ostravští se navzájem zrovna nemusí...

RAJTORAL: PŘÍŠTĚ TO SNAD BUDE LEPŠÍ

22. dubna 2008 v 20:31 | Morty |  ROZHOVORY
Zažehnal problémy s třísly a po třech týdnech se vrátil do sestavy fotbalistů Baníku Ostrava. Jenže se svým výkonem záložník František Rajtoral spokojený vůbec nebyl. "Hrál jsem špatně," prohlásil po sobotní výhře 2:0 nad Českými Budějovicemi. (zdroj: www.idnes.cz)
Jenže nějakou dobu jste kvůli zdravotním problémům chyběl i v přípravě. Nepoznamenalo vás to?
Předtím jsem byl nemocný, teď jsem měl potíže s třísly, ale na to se nemohu vymlouvat. Dneska jsem prostě hrál špatně.

INTERTOTO CUP? ČESKÝ TÝM POJEDE DO MAĎARSKA NEBO KAZACHSTÁNU

21. dubna 2008 v 20:23 | Morty |  NEWS!!!
V pondělí proběhlo v Nyonu rozlosování letní evropské pohárové souěže Intertoto Cup. Český zástupce se vydá v druhém kole buď do Maďarska, nebo Kazachstánu. V případě postupu by ho pak v závěrečném třetím kole čekal soupeř z Rakouska, Polska, nebo Běloruska.
Tradiční soutěž nabízí pro celky, které se nekvalifikovaly do Ligy Mistrů či přímo do Poháru UEFA, zajímavou možnost dodatečného postupu právě do Poháru UEFA. Celkem 11 týmů se totiž z Poháru Intertoto probojuje do 2.předkola UEFY.

SVĚRKOŠ MÁ BLÍZKO KORUNU PRO NEJLEPŠÍHO STŘELCE

21. dubna 2008 v 10:14 | Morty |  A-MUŽSTVO
Útočník Baníku má nadosah zisk koruny pro nejlepšího kanonýra Gambrinus ligy. 4 kola před koncem totiž má na svém kontě už 13 branek, o 3 více než druhý Miroslav Slepička ze Sparty.
Svěrkošova jarní megaforma se nezastavila ani v zápase proti Českým Budějovicím. Hvězdný útočník vstřelil již svou 9 jarní branku v 9 zápasech, do kterých na jaře nastoupil a upevnil si tak první místo v tabulce střelců.

RÁNA MI SEDLA, POCHVALOVAL SI ZEHER

21. dubna 2008 v 9:53 | Morty |  ROZHOVORY
Ostravský fotbalista Róbert Zeher pojistil sobotní vítězství nad Českými Budějovicemi, dal gól na 2:0. "Potvrdil, že je útočníkem, který umí dávat branky. Mělo by to být povzbuzení pro mužstvo i pro něho samotného," chválil kouč Karel Večeřa. (zdroj: fotbal.idnes.cz)
Naposledy se Róbert Zeher trefill do branky soupeře loni 1. září, kdy vstřelil Plzni dva góly. Od té doby čekal dlouhých dvacet kol, než mohl zopakovat salto, jímž oslavuje vstřelení branky. "Je to určitě příjemné. Šel jsem s tím na hřiště. A podařilo se," usmál se Róbert Zeher.

POVINNOST SPLNĚNA -> BANÍK - Č.BUDĚJOVICE 2:0

19. dubna 2008 v 22:09 ZÁPASY "A" TÝMU
Papírové předpoklady se naplnily. Baník Ostrava porazil na své půdě Dynamo České Budějovice v poměru 2:0. Svou třináctou brankou v sezoně otevřel skóre již po minutě a půl Václav Svěrkoš, v průběhu druhého poločasu potvrdil vítězství střídající Zeher. Pro něho to byla vstřelená ligová branka po více než 7 měsících.

DOMA OPĚT POVINNÁ VÝHRA -> PREVIEW BANÍK - Č.BUDĚJOVICE

18. dubna 2008 v 14:54 PREVIEW ZÁPASŮ
Místo a datum utkání: Stadion Bazaly - Ostrava, 19.dubna 2008 od 19 hod.
Po nevydařeném utkání v Mladé Boleslavi si může Baník spravit chuť. Doma na Bazalech totiž přivítá České Budějovice, tým vedený známým koučem Franzem Strakou. Překvapí Jihočeši stejně jako na podzim, kdy doma porazili Baník 3:0, nebo ostravský tým potvrdí roli favorita a zvítězí?

FOTKY: MLADÁ BOLESLAV - BANÍK

15. dubna 2008 v 19:38 | Vaša_FCB |  FOTOGALERIE
Byly přidány fotky z výjezdu do Mladé Boleslavi. 11 fotek si můžete prohlédnout zde nebo po kliknutí na odkaz "ZÁPASY JARO 2008" v levém menu a "Mladá Boleslav - Baník".

TŘETÍ MÍSTO? STÁLE REÁLNÁ MOŽNOST!

15. dubna 2008 v 18:58 | Morty |  A-MUŽSTVO
Po nepovedeném utkání v Mladé Boleslavi začínají mnozí fanoušci propadat skepsi. "Třetí místo neuhrajeme," ozývá se z jejich úst stále častěji. Budou mít pravdu? Už za měsíc budeme vedět více. Pojďme se nyní podívat na los týmů, které o třetí místo zaručující Pohár UEFA bojují - Baníku Ostrava, Brna a Teplic.
Náročnost zápasů je hodnocena na stupnici 1-5, kdy 5 je zápas největší obtížnosti a jednička naopak nejmenší.

HIGHLIGHTS: BOLESLAV - BANÍK

14. dubna 2008 v 15:48 HIGHLIGHTS
Další utkání z porce zápasů máme za sebou. Původně jsem chtěl napsat "zdárně za sebou", toto slovo by se zde však jaksi nehodilo... Pojďme se nyní podívat na věci spojené s nedělním večerním TV utkáním.
Ach ta obrana... Co k ní říct? Spousta lidí to viděla... stopeři Neuwirth s Bolfem jistotou zrovna neoplývali. Prvně jmenovaný nedokázal udržet krok s Řezníčkem, který si nakonec došel pro penaltový zákrok. Při druhém inkasovaném gólu nedokázala obrana odvrátit roh a poté nepokryla zcela volného Rolka, u třetí branky se dívá na to, jak Rajnoch dotlačí dorážkou míč do brány i přes úvodní skvělý zásah Vaška. A to byl výčet jen gólových momentů...

ZASLOUŽENÁ PROHRA: M.BOLESLAV - BANÍK 3:1

14. dubna 2008 v 11:06 ZÁPASY "A" TÝMU
Při souboji Mladé Boleslavi a Baníku Ostrava má fotbalový fanoušek jednu jistotu - nudit se zaručeně nebude.
V městě automobilů se i v neděli hrál pohledný fotbal, bohužel se špatným koncem pro hosty. Z uchazečů o 3.místo tak klopýtl jediný - Baník Ostrava. Náskok Brna na slezský celek je nyní tříbodový.

PREVIEW MLADÁ BOLESLAV - BANÍK

12. dubna 2008 v 10:50 PREVIEW ZÁPASŮ
Místo a datum utkání: Městský fotbalový stadion v Mladé Boleslavi, 13.4.2008 od 20:15, vysílá ČT4 Sport
O víkendu je na programu další, v pořadí již pětadvacáté kolo fotbalové Gambrinus ligy. Jedním ze zápasů kola bude i souboj mezi Mladou Boleslaví a Baníkem Ostrava. Podaří se slezskému týmu na boleslavském stadionku konečně vyhrát?

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE: FK MLADÁ BOLESLAV

12. dubna 2008 v 7:58 PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘŮ
Názvy klubu: SSK Mladá Boleslav (1902), Mladoboleslavský SK (1910), Aston Villa Mladá Boleslav (1919), Sokol Aston Villa Mladá Boleslav (1948), ZSJ AZNP Mladá Boleslav (1949), TJ Spartak Mladá Boleslav AZNP (1959), TJ Škoda Mladá Boleslav (1965), TJ AŠ Mladá Boleslav (1971), FK Mladá Boleslav (1990), FK Slavia Mladá Boleslav (1992), FK Bohemians Mladá Boleslav (1994), FK Mladá Boleslav (1995)
Úspěchy
- postup do Gambrinus ligy po sezoně 2003/04
2. a 3.místo v Gambrinus lize (2005/06, 2006/07)