SIGMA PROTI BANÍKU PODRUHÉ ÚSPĚŠNÁ -- OLOMOUC - BANÍK 1:0

16. března 2008 v 17:07 | Morty |  ZÁPASY "A" TÝMU
I podruhé v sezoně porazila olomoucká Sigma ostravský tým. A stejně jako na podzim na Bazalech, i tentokrát jí k tomu stačil vstřelit jediný gól. Baník se nedokázal vypořádat s absencí útočného dua Svěrkoš - Magera, a po špatném výkonu se tak vydal domů s prázdnou. Slezský klub si opět zkomplikoval svou pozici na čele tabulky.

Kouč hostů Karel Večeřa poslal místo vykartovaných střelců na hrot dvojici Zeher - Mičola, na levé straně obrany většinou operoval uzdravený Dan Tchuř. Od úvodu utkání se hrál opatrný fotbal bez vyloženějších šancí. První vážný moment se na trávníku odehrál ve 14.minutě. Neuwirth se snažil kličkovat za hranicí šestnáctky, Hubník mu ale míč vypíchl, prosmýkl se kolem našich stoperů a byl sám před naším gólmanem Petrem Vaškem. Ten ale jeho vyloženou šanci bravurně zlikvidoval.
Gólovou radost si ale příznivci Sigmy užili za pár chvil. Ve 20.minutě zahrávali olomoučtí roh. Tři naši hráči na míč nedosáhli, naskočil si však na něj Hudec, jehož prudká hlavička zamířila do Vaškovy sítě - 1:0.
V dalších minutách měl navrch spíše Baník. Róbert Zeher se dostal do několika slušných příležitostí, jeho nepřesná přízemní střela z šestnáctky ani hlavička doprostřed brány však gólmana Drobisze nepřekvapila. Po jednom Otepkově rohu chytil mič Drobisz, poté ale narazil zády do tyče - míč však zřejmě za brankovou čárou nebyl. V posledních okamžicích první půle se do další velké šance dostali domácí. Na Bajerovu přihrávku nedosáhl Bolf, míče se zmocnil Onofrej a upaloval sám na bránu, na poslední chvíli jej ale dostihl Neuwrith a důraznou hrou tělem nenechal Onfreje slušně vystřelit.
200%ní šance Sigmy se odehrála 7 minut po přestávce. Ofsajdová past Baníku nevyšla, k Vaškově bráně nabíhal (pokolikáté už?) sám hráč domácích, široko daleko neobsazeného Kazára však vychytal velmi dobře chytající hostující brankář.
Šanci vyrovnat měli za pár okamžiků hráči Ostravy. Řezník uvolnil Otepku, na jeho prudkou střelu z boku ale vytáhl reflexivní zákrok Drobisz. Ke konci zápasu si hráči Baníku nevytvořili z mnoha rohových kopů již žádnou vyloženou šanci. Početná a kvalitní defenzíva domácích fungovala až do závěrečného hvizdu, proto Baník počtvrté v sezoně prohrál. Tentokrát 1:0.
Názor
Řekl to i baníkovský trenér Karel Večeřa. Magera se Svěrkym prostě chyběli. A hodně... Zeherovi ani Mičolovi nechyběla bojovnost, často se potkávali s míčem, přesto to nebylo ono. Vinu za špatnou útočnou fázi však nelze házet pouze na útočníky. I sebelepší útočník se většinou neobejde bez finální přihrávky. Těch ale v sobotu nebylo mnoho.
Svůj den neměla ani obrana. Chyby v ní byly trestuhodné, nevyhnuli se jim ani kvalitní stopeři Bolf s Neuwirthem.
Vývoj zápasu mohl být jiný, kdyby rozhodčí Adam vyloučil domácího Heidendreicha. Ten v dvaadvacáté minutě zakopl míč a měl zřejmě obdržet již druhou žlutou kartu, která by znamenala vyloučení. Rozhodčí Adam mu však pouze domluvil...
Příští kolo doma proti Žižkovu budou tři body povinností, žádná banalita to ale nebude. Uvidíme, kolik fanoušků se nechá odradit od návštěvy utkání. Článek o výjezdu do Olomouce zde naleznete v nejbližší možné době.
SK Sigma Olomouc - FC Baník Ostrava 1:0 (1:0)
Branka: 20. Hudec
Rozhodčí: Adam - Večeřa, Ondo
ŽK: Heidenreich - Řezník, Mičola, Bystroň
Diváků: 11.085
Statistiky: střely na bránu 7:3, rohové kopy 3:13, ofsajdy 2:4

Sigma: Drobisz - Jindřišek, Hudec, Škerle, Heidenreich (78. Randa) - Rossi - Bajer (80. Janotka), Hořava, Onofrej, Kazár (71. Rýdel) - Hubník
Baník: Vašek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Tchuř - Rajtoral, Marek, Bystroň, Otepka - Mičola (69. Vrťo), Zeher
Názory trenérů
Martin Pulpit (trenér Olomouce): "Do prvního gólu jsme sehráli dobrý zápas. Pak jsme ztratili střed hřiště, i když jsme tam měli převahu jednoho hráče, a Ostrava získala aktivitu. To, že jsme dokázali ubránit standardní situace, bylo důležité, protože výšková převaha byla trochu na straně soupeře. Dnes v soubojích ve vzduchu ale kralovali Škerle a Hudec, byli prostě bezchybní."
Karel Večeřa (trenér Baníku): "Bohužel výsledek je spravedlivý a rozhodla o něm první standardka. Nepokryli jsme hráče, o kterém jsme věděli, že je nebezpečný. To domácí dostalo do situace, jaká jim seděla, sázeli na svou výtečnou defenzivu a rychlé brejky. Sigmě to vyhovovalo.Standartní situace jsme mohli lépe kopat, ale je tam třeba vidět i kvalitu soupeře. Ve druhém poločase se nám povedlo i pár akcí po křídlech, jenže bez finální fáze. Už po zápase se Slavií jsem tušil, že vyfaulování Svěrkoše a Magery najednou bude průserové. Zeherovi s Mičolou stejně jako celému týmu nelze upřít snahu a bojovnost, ale bylo to málo."