BOJ O TŘETÍ MÍSTO POKRAČUJE: TEPLICE - BANÍK 1:1

31. března 2008 v 15:09 | Morty |  ZÁPASY "A" TÝMU
V neděli odpoledne porazilo Brno Mladou Boleslav a dostalo se tak na chvíli na třetí příčku. Večer se ale ještě hrál zápas Teplice - Baník a bylo jasné, že Brno na 3.místě nezůstane. Po tomto kole figuruje až na 5.pozici, protože Teplice si s Ostravou body rozdělili. Televizní zápas skončil remízou 1:1.
Probíhá 33.minuta. Po Otepkově rohu hráči v bílém chytrým pohybem dokonale zmátli domácí borce, na míč si naskočil René Bolf a po téměř čtyřech letech vstřelil branku v soutěžním utkání.

Bylo to logické vyústění toho, co se na hřišti v první půlhodině dělo. Baník sliboval útočnou partii a to potvrzoval. Žlutomodří se občas stačili pouze dívat na rychlé akce ostravského týmu. Velké šance Svěrkoše, Magery nebo Marka gólem ve Slavíkově síti sice neskončily, Bolfova hlavička to ale napravila. Teplice se dostávaly do šancí pouze ojediněle, Junova hlavička z 18.minuty mířila těsně vedle Vaškovy tyče.
Ve druhém poločase se role týmů vyměnily. Teplice držely míč na svých kopačkách déle a dostávali se i do příležitostí, klub ze Slezska byl očividně v útlumu. Svou převahu vyjádřili tepličtí i gólově. V 53.minutě si na Smejkalův centr zprava naběhl neobsazený Tomáš Jun a hlavičkou ke vzdálenější tyči nedal Vaškovi šanci - 1:1. Jun touto brankou potvrdil svou neuvěřitelnou brankovou potenci, na jaře vstřelil už neskutečný druhý gól a zřejmě tak může očekávat pozvánku do reprezentace...
Po vstřelené brance byl Jun a jeho spoluhráči při chuti. Při souboji 1 na 1 sice Jun Bolfa neobešel, ostravský zadák však míč ve skluzu teplickému hráči vrátil. Útočník se rozhodl sám zakončit, jeho střela ale naštěstí mířila mimo tři tyče.
Hostující hráči se začali osmělovat v poslední čtvrthodině. Důrazný Bystroň podstoupil souboj s domácích brankářem Slavíkem, tomu míč vypadl, což domácí přisuzovali faulu ze strany Baníku. Píšťalka rozhodčího však zůstala správně hluchá, což už Bystroň možná ani nečekal a balon tak do brány nedostal. Za chvíli už Magerovu hlavičku viděli fanoušci v síti, Slavíkova famózní robinsonáda ale míč zastavila.
Z šancí hostů to ale nebylo vše. Střídající Mičola skvěle vysunul Marka, který za vybíhajícím Slavíkem trefil tyč! A málem se potvrdilo pravidlo "nedáš, dostaneš". Z následného protiútoku se do dvou 150% šancí dostal Smejkal. Nejprve jeho hlavičku skvěle vyrazil Vašek, následnou dorážku, po které už celý stadion asi viděl míč v bráně, naštěstí Smejkal umístil pouze do tyče!
Více se už toho nestalo, a tak si Teplice s Baníkem po skvělém zápase body rozdělili. Zřejmě spravedlivě.
Teplice - Ostrava 1:1 (0:1)
Branky: 33.Bolf - 54.Jun
ŽK: 54.Doležal - 45.Bystroň, 58.Magera, 67.Svěrkoš
Rozhodčí: Mikel - Pelikán, Dobrovolný
Diváci: 4011

Sestavy:

Teplice: Slavík - Vidlička, Lukáš, Klein, Merzič - Mareš, Rosa, Doležal, Verbíř (85.Štohanzl) - Smejkal, Jun
Ostrava: Vašek - Řezník, Bolf, Neuwirth, Čoupek - Rajtoral (66.Mičola), Bystroň, Marek, Otepka (90.Lukeš) - Magera, Svěrkoš
Názory trenérů
Petr Rada (trenér Teplic): "Velice kvalitní utkání, bylo vidět, že hrála mužstva z horní poloviny tabulky. V prvním poločase Ostrava velice nebezpečná. Ve druhé půli jsme předvedli asi jeden z nejkvalitnějších výkonů. Chtěli jsme strhnout vítězství na svou stranu, měli jsme na to. Za druhý poločas si hráči poděkování od diváků zaslouží."
Karel Večeřa (trenér Baníku):"Byl to kvalitní zápas. Lépe nám vyšel první poločas, domácím jsme toho moc nepovolili. Byli jsme aktivní, dali jsme gól. Bohužel ve druhé jsme to nepotvrdili. Domácí zahrávali řadu standardek, dostali nás pod tlak a také se jim povedlo srovnat. I ve druhém poločase jsme nakonec měli pár možností rozhodnout, ovšem nedotáhli jsme je. Spokojen nejsem, převládá ve mně zklamání. Vyhrát jsme mohli a měli." (zdroj ohlasů: www.fotbalportal.cz)