BESTA NA BAZALECH NENASTOUPÍ - DOPLNĚNO O ROZHOVOR!

17. března 2008 v 17:53 | Morty |  NEWS!!!
V příštím kole Gambrinus ligy přivítá Baník na Bazalech Viktorii Žižkov. Její barvy od této sezony hájí i ostravský srdcař Pavel Besta, ten však na Bazalech nenastoupí. V zápase proti Českým Budějovicím totiž obdržel čtvrtou žlutou kartu v sezoně, čeká ho tak jednozápasový distanc. Bohužel pro něj, trest vychází právě na zápas v Ostravě.

Pro pětadvacetiletého stopera to je věc jistě nemilá. V Ostravě vyrůstal, na zápas proti klubu, jehož barvy dlouhá léta hájil, se určitě těšil. Co se ale dá dělat - za své skutky (v tomto případě inkasované karty) musí pykat...
Pro Žižkov to ale v sobotu nebude jediná ztráta způsobená karetními absencemi. Osmou žlutou kartu v minulém kole obdržel kapitán Luděk Stracený, od fotbalu si tak dva zápasy nuceně odpočine. Kvůli čtyřem žlutým kartám na Bazalech nenastoupí ani záložník Tinga.
I Baník má s karetními hřišníky své problémy. V Olomouci kvůli nim chybělo útočné komando Svěrkoš - Magera, proti Žižkovu bude pro změnu chybět Bystroň s Mičolou.
Besta: Záchrana je blízko
Pavle, na podzim jste příliš nenastupoval, teď na jaře dostáváte od trenéra mnohem více šancí. Asi z toho máte dobrý pocit, že?
Určitě ano, ale pro nás je teď důležité, že v prvních jarních kolech se nám až na jedno klopýtnutí daří a hlavně vyhráváme doma. Byl bych rád, aby se nám dařilo také v pohárech. Takže cíle jsou jasné. Teď hlavně, aby nám to všechno vyšlo podle představ. Moc se mi nechce hodnotit své výkony, to ať dělají druzí. Pro mě je důležité, že se nám přiblížila záchrana první ligy a tomu teď musíme podřídit úplně vše.

Pro vás osobně je jistě důležité, že jste se rozehrál. V tomto ohledu panuje zřejmě spokojenost.
To je pravda. Ale hlavně jsem rád, že dostávám od trenéra příležitost v základní sestavě. Viktorka teď disponuje více než dvaceti kvalitními hráči, proto jsem rád, že mohu nastupovat.

Jak to vapadá se zraněním hlavy? Asi všichni si pamatují zápas proti Bohemians, kdy jste dohrával s obvázanou hlavou.
Už je to v pořádku. To zranění vzniklo při srážce, byly z toho nakonec dva stehy.

Když se ještě vrátíme k bojům o záchranu. Pohled na tabulku je teď mnohem optimističtější než na podzim.
Stoprocentně. Jsme o devět bodů před Mostem a deset před Bohemians. Určitě se nám lépe dýchá. 26 bodů, to je velmi slibné. Takže teď je důležité vyhrávat doma a zkoušet trápit soupeře na jejich trávnících.

Čeká vás teď zápas proti Ostravě. To asi nebude vůbec snadný duel.
Rozhodně to bude těžký zápas. Ostrava teď klopýtla s Olomoucí, takže se bude chtít doma předvést. Ale nás to nesmí znepokojit. Nemáme v Ostravě co ztratit.
zdroj rozhovoru: www.fkvz.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama