BANÍK-ŽIŽKOV TŘÍGÓLOVÝ PŘÍDĚL ZA 3 BODY

23. března 2008 v 11:15 | Johnny |  ZÁPASY "A" TÝMU
Když se ve fotbale řekne tříbodová povinnost, znamená to vyhrát. Tenhle cíl si jasně vytyčili a naši hráči po ostudné blamáži v Olomouci, kde prohráli 1:0. Tým si chtěl usmířit všech 8406 fanoušků, kteří přišli a bylo to poznat na velmi aktivním vstupu do utkání, i když i Žižkov nehrál vůbec špatně. První větší šance Baníku přišla v 10.minutě, když poslal Neuwirth Svěrkošovi míč za obranu, což bylo v zápase mnohokrát vidět a rýsovaly se z toho velké šance. Už ve 12.minutě Svěrkoš nádherně trefil tyč.

Škoda, že tenhle moment nebyl gólový, protože Svěrkiho patička kolem obránce byla velmi elegantní a určitě by bylo ještě slušivější gólové zakončení. Baník dále hrál především ve středu pole a zkoušel střílet z pozicí mimo hranici vápna, jako třeba velmi aktivní Franta Rajtoral. V 34.minutě po krásném Svěrkošově centru na křídlo odcentroval z voleje před branku Ruda Otepka, ale nikdo z hráčů Baníku míč neusměrnil do sítě.
I když se Baníku nepodařilo rychle skórovat v úvodu utkání a uklidnit hru, z hráčů sršela bojovnost a obrovská chuť po bodech a v 36.minutě se nádherně trefil muž zápasu, tedy Venca Svěrkoš. Magera mu udělal prostor, Svěrki se krásně otočil kolem obránce a zakončil s bundesligovou přesností. Na Bazalech se ihned rozkřiklo, že i Pavel Besta vyskočil radostí.
Do konce poločasu Baník zahrozil ještě jednou a to ve 45.minutě, když střílel Magera k tyči, ale jeho ostrou ránu vytáhl žižkovský gólman Bartalský.
Začal druhý poločas a fanoušek Baníku byl ihned rozzuřen, rozhodčí nepískl jasnou ruku v pokutovém území, za níž měla být jasně nařízena penalta. Baník chtěl zvýšit náskok a pokračoval dál v zahrávání ideálních míčů za soupeřovu obranu jako v prvním poločase. V 58.minutě se ve zmiňované situaci ocitl kanonýr Lukáš Magera a asi z 20metrů trefil Bartalského tyč, která už byla druhou v tomto zápase.
V 62.minutě situace Svěrkoš, Rajtoral proti obránci a brankáři. Svěrkoš v reprezentační formě sice mohl zakončovat sám, ale přihrál do ještě lepší pozice volnému Rajtoralovi, který zakončoval po zemi do prázdné branky a tohle byla pro oko fanouška opravdová lahoda.
Venca Svěrkoš hrál dále tak, že to musí vidět i ten pták, co má za úkol říkát, kdo bude v repre hrát. V 71.minutě vstřelil Venca svůj druhý gól v zápase a celkově 9. v sezoně. Rozhodnuto, 3:0, zdálo se, že jsou všechny milá překvapení vyčerpána, ale jedno ještě přišlo v 76.minutě, když ze hřiště odcházel Ruda Otepka, celý stadion tleskal ve stoje a jeho střídačem byl uzdravený Martin Lukeš. Na stadioně panovala euforie.
Zápas se dohrával v režii Baníku, který drží 3.místo v tabulce 1.GL, ale své zápasy v tomhle kole před sebou ještě mají konkurenti z Teplic a Brna. Ale tým udělal další důležitý krok v boji o poháry a myslím si, že nyní po návratu všech rekonvalescentů bude ještě silnější a bude trhat body jako luční kvítí.
statisky z fcb.cz
Baník Ostrava - Viktoria Žižkov 3:0 (1:0)
Branka:
36. a 71. Svěrkoš, 62. Rajtoral.
Rozhodčí: Franěk - Kordula, Čecháček.
ŽK: Bolf, Otepka - Procházka, Labant.
Diváků: 8406.
Baník: Vašek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Čoupek - Rajtoral (85. Ficek), Marek, Otepka (76. Lukeš), Tchuř (83. Zeher) - Svěrkoš, Magera.
Žižkov: Bartalský - Šťastný, Labant, Mores, Xavier - Kušnír, Kropík, Procházka, Koukal - Kalod (89. Blaha), Švancara (75. Demjan).
Statistika

Střely na branku:
9:2 (v první půli 5:1), za Baník Svěrkoš 3x, Magera a Rajtoral 2x, Otepka a Neuwirth.
Střely mimo branku: 8:6 (4:3), Svěrkoš 2x, Marek, Rajtoral, Otepka, Magera, Bolf, Lukeš.
Rohy: 5:1 (2:1).
Fauly: 12:10 (4:4).
Ofsajdy: 0:1. (0:1).