BANÍČEK VS. SLAVIA - HIGHLIGHTS

10. března 2008 v 20:49 |  HIGHLIGHTS
Zápas mezi ostravským Baníkem a pražskou Slavii máme zdárně za sebou. Pojďme si nyní připomenout více či méně zajímavé momenty, které utkání dvou předních celků tabulky doprovázely.
Návštěva? Docela šok! Všemožné vize ohledně možné návštěvy na utkání se na různých místech vyskytovaly poměrně často. V potaz musel být brán pozdní čas výkopu, vysílání mače v TV nebo třeba pro někoho chladné počasí. Důvodů, proč ale na fotbal zajít, bylo mnohem víc. Atraktivní soupeř (jak důležité...), velká forma Baníku, návrat Reného Bolfa do základní sestavy nebo vstup zdarma pro všechny ženy. A tak se Bazaly nakonec zaplnily skoro do posledního místa, návštěva byla srovnatelná s loňským soubojem proti Liberci.

Support? Kam se na chachary hrabe Anglie! A s návštěvou šla ruku v ruce úroveň fandění. Po úvodních rozpacích, způsobených neučásti vrchního kotelnického speakera, se support po nástupu ex-megafonisty zlepšil. Vyzkoušeno bylo zajímavé opakování pokřiku ochozy po kotli, což nakonec znělo velmi dobře (video zde). Nechyběly samozřejmě ani hlušší místa, úroveň fandění dle mého názoru v úvodu druhé půle poklesla. Obzvláště po inkasovaných brankách bylo docela mrtvo, přitom právě v takových chvílích potřebuje tým podpořit nejvíc. S vyrováním však přicházely chvíle nekončící radosti a fanatického supportu.
Něco bychom si ale mohli odpustit... Podle očekávání si část publika musela na Slavii zařvat. Což o to, je to docela logické, pokřiky typu "Pražské ku..y" nebo "Slaaavie p..a jeee" si ale nechte třeba na hokej. Většina z nás snad není jen antifanoušky Slavie, potažmo pražských klubů, nýbrž fanoušky Baníčku. Tak se podle toho chovejte. Zapískejte si, ale některé trapárny si odpusťte... Nebylo by rovněž od věci naučit se některé méně známé chorály, např. TGM.
Média a aktéři mače: fantastická atmosféra. Výborné atmosféry spolu s neotřelým choreem si nemohla nevšimnout ani média. Padaly i superlativy, všichni se shodli, že atmosféra byla na vynikající úrovni. I Pavel Čapek při přenosu Sparta - Teplice pronesl, že fandění není zdaleka na úrovni utkání mezi Ostravou a Slavii. Zanícený slávista, kouč Jarolím pak prohlásil, že takovou atmosféru musí Baníku závidět. O tom si prý může nechat jenom zdát. Jo Karle, ale ani u nás na Bazalech to takové vždycky nebývá :-)... Znovu se ale potvrdilo, kdo má jednoznačně nejlepší fanoušky u nás. BP!
Ukázali se ale i slávisti... Na zápas dorazilo přes 100 příznivců červenobílých, což je na průměrné počty fanoušků hostí na Bazalech velmi slušné číslo. Nebyly to tři stovky fans jako v Brně, ale to víte, neděle večer, navíc v daleké divoké Ostravě... Oproti jiným táborům se slávisté na Bazalech prezentovali solidně, předvedli choreo i pyro, zasloužili si tak potlesk domácích příznivců. V úvodu druhé půle se skupina odvážlivců svlékla do půl těla. Svůj klub se slávisti snažili podporovat i hlasivkami, proti přesile ale neměli šanci.
Návrat Střihavky na místo činu. A teď k tématům odehrávajícím se přímo na hrací ploše. Do Ostravy přijel se Slavii i David Střihavka, který ještě loni sázel branky za Baník. Jednu si schoval i tentokrát, u prvního golu doťukl míč do prázdné brány. Z branky měl samozřejmě radost, snažil se ji však trochu ututlat, v Ostravě totiž, jak sám říká, zažil skvělé časy a považuje ji za svůj druhý domov. Možná měl před utkáním strach z přijetí fanoušků, ti však byli vůči němu poměrně zdrženliví...
Luuukáš Magera!!!!! Píše se březen 2007. Magera střídá a Bazaly jej vyprovází silným pískotem. Mezi oblíbence tribun zrovna nepatří... Březen 2008: Magera dává 2 goly a je hlavní hvězdou zápasu.
Změnilo se toho hodně. Před rokem snad hrál v dresu s jeho jmenovkou někdo jiný. Ten neznámý moc nebojoval, nevracel se, svou výšku nedokázal využít. Podle všeho ten samý hráč dnes? Zkrátka a jednoduše - kvalitní komlexní hráč. Výborná kopací technika, umění zakončit a mnohé další. Bazaly se postupně přikláněly na jeho stranu, což vyvrcholilo v neděli. Vyvolávání jeho jména během zápasu (a Lukáš nezapomněl zatleskat, i když se na jeho hlavu už snášel Vaškův výkop :-)), i po jeho skončení. 6 vstřelených branek je málo, prohlásil v minulém týdnu nový kanonýr. Nyní jich má na kontě 8 a rozhodně se konto neuzavírá... Bohužel bude v sobotu spolu s parťákem Svěrkošem v útoku chybět, oba budou pykat za 4 žluté karty.
Ivánku, kamaráde, třicetník na remízu a paďo kdyby se náhodou podařilo vyhrát... Rozhodčí Kocourek (a občas i jeho asistenti) byl jediným kazem na jinak pěkném utkání. Evidentně měl zmatek v posuzování faulů, ani respektem příliš neoplýval. Mimo drobných chyb se nevyhnul ani zásadním přehmatům. Popisovat chyby rozhodčích je ale už zbytečné, nápravy se bohužel nedočkáme...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dick dick | 18. května 2008 v 18:02 | Reagovat

banik je na hovno ale je lepši než sparta a proto všichni slavie

2 slavia hooligans slavia hooligans | 21. června 2008 v 14:24 | Reagovat

smrt spartě,jude baníček,gks jebal pes slavia praha je nejlepší

sks hooligans

3 FCB FCB | 29. srpna 2008 v 10:11 | Reagovat

Toto si nechte pro někoho ineho a esli nefandite Baniku tak sem ani nelezte.BANIK 4EVER!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama