ŽŮRKA ČEKÁ PRESTIŽNÍ BITVA NA BAZALECH

21. února 2008 v 14:02 | Morty |  ROZHOVORY
Velmi prestižní zápas čeká v sobotu na ostravských Bazalech zlínského fotbalového útočníka Libora Žůrka. I po přestupu do týmu Tescomy pro něj zůstává Baník srdeční záležitostí a na Bazalech se představí vůbec poprvé od svého příchodu do Zlína. "Tento zápas je pro ještě prestižnější než předchozí duel se Spartou," potvrzuje rodák z Kojetína. (fctescomazlin.cz)
Opravdu je pro vás tento duel natolik prestižní?
To si pište. Moc se na něj těším. Hraji proti klukům, které znám a na stadionu, kde jsem vyrůstal. Sám nevím, co od toho můžu očekávat. Zatím jsem v klidu, ale v pátek se možná dostaví mírná nervozita. Sám jsem zvědavý, jak se budu na Bazalech cítit v roli soupeře.

Jak se těšíte na tamní fanoušky? Ve Zlíně vám několikrát zatleskali a vyvolávali i Vaše jméno.
Věřím, že po mě nebudou řvát a zatleskají mi i tentokrát. Všichni si přece dobře pamatují, že jsem z Baníku neodcházel ve zlém. Potřeboval jsem změnit prostředí a najít klub, kde budu hrávat. O nic jiného mi nešlo. Se všemi lidmi v klubu jsem se vždy snažil vycházet co nejlépe. Věřím, že to tak vnímali i fanoušci. Tentokrát ale přijedu v roli soupeře a udělám vše pro to, abychom se domů nevraceli s prázdnou.
Jakou čekáte návštěvu?
Minimálně deset tisíc diváků. Je to první jarní domácí zápas Baníku a lidi jsou určitě po zimní přestávce pořádně natěšeni. Navíc Baník uhrál remízu v Liberci a předvedl velmi dobrý výkon. Určitě to byla pro lidi ta nejlepší pozvánka. Těším se na perfektní atmosféru, která snad vyhecuje i náš mančaft.
Karty jsou před zápasem rozdány. Ostrava půjde do utkání v roli favorita. Vyhovuje vám tato pozice?
Spíše nám vyhovuje herní styl Baníku. Ostrava hrála i v Liberci hodně útočně. Doma to bude platit dvojnásob. To nám může svědčit. Baník se bude tlačit hodně dopředu a my můžeme využít jejich okének v zadních řadách. Největší zbraní Ostravy jsou však její fanoušci. Dokážou svůj tým v těžkých chvílích podpořit. Musíme hrát proto naplno od první až do poslední minuty, jakékoliv zaváhání by se nám mohlo krutě vymstít.
I z historického hlediska přitom platí, že Zlín na Baník v jeho prostředí zahrát neumí. Může to být i v hlavách hráčů?
Já doufám, že to bude pouze v hlavách ostravských fotbalistů a jejich fanoušků. Sám si pamatuji, že kdykoliv přijel Zlín na Bazaly, říkalo se, že nás čekají povinné tři body. Nevím, čím to bylo, ale Zlínu se v Ostravě nikdy moc nedařilo. Věřím, že v sobotu to změníme. Tak jako zvítězila Sparta u nás, můžeme i my uspět na Bazalech. Mužstva se mění, hráči se střídají a nic netrvá věčně.
Naznačujete, že by Baník mohl Tescomu podcenit?
Myslím si, že Ostrava k zápasu přistoupí tak, že je její povinností zvítězit. I fanoušci budou čekat, že do poločasu povede Baník minimálně o tři branky. Pokud ale vstřelíme první branku my, nebo udržíme alespoň do přestávky bezbrankový stav, můžeme jim pěkně zabrnkat na nervy a trochu je znervóznit.
Máte vůbec ostravské obránce čím překvapit? Určitě Vás znají velmi dobře.
Oni znají mě, já znám zase je. Obě strany ví, co platí na tu druhou. Zvláště, když jsem si byli v zimní přestávce potrénovat v hale s obránci Bystroněm a Neurwirthem. Jsme spolu velcí kamarádi, ale na hřišti musí takové věci pochopitelně stranou. I proto to bude velmi pikantní souboj. Pro všechny.
Jak jste v kabině vstřebali kritiku po úvodním zápase se Spartou?
Chyby jsme si vyříkali a teď hledíme k dalšímu zápasu. Spíše mě mrzely reakce našich fanoušků. Vím, že byli natěšení na souboj se Spartou a automaticky si mysleli, že Sparta ve Zlíně opět prohraje. Tentokrát však soupeř podal velmi dobrý výkon a my jsme na něj jednoduše neměli. To se ve sportu stává. Ale naši příznivci nás hned po jednom zápase zavrhují. Přitom před začátkem sezony nás všichni pasovali na sestup. A my se nacházíme ve středu tabulky. Někteří na to asi velmi rychle zapomněli. Měli by nás podržet i ve chvílích, kdy se nám nedaří. A ne jen kritizovat. Mrzí mě to.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama