VARADI ODCHÁZÍ DO PLZNĚ - DOPLNĚNO O ROZHOVOR!

4. února 2008 v 21:35 | Morty |  NEWS!!!
Baníkovský odchovanec a člen mládežnických reprezentačních výběrů Adam Varadi odchází do západočeské Plzně. K týmu se připojí již v úterý odpoledne.
Dvaadvacetiletý forvard odešel do ambiciozního celku poměrně nečekaně. Viktoriáni hledali posily za odcházející Filla, M.Jarolíma či Daniela Smejkala, a tak ukázali na ostravského hráče. Mimo něj přicházejí do Plzně stoper Jakub Navrátil, slovenský záložník Štefan Toporčák a navrátilec Jiří Šisler.

Varadi se snažil stát důležitým článkem sestavy ostravského týmu již delší dobu. Do prvoligového mužstva byl přeřažen v létě 2003. V následující mistrovské sezoně začínal v základní sestavě, postupně se ale ze sestavy vytrácel. V lednu 2005 odešel na hostování na Žižkov. Dres měnil po půl roce, vybraly si jej Teplice. V lednu 2006 se pak vrátil zpátky do Ostravy, kde se ani po dvou letech i vinou zranění nedokázal natrvalo prosadit do základní sestavy. A tak přestupuje do Plzně, kde bude působit jako kmenový hráč.

Celkově v Gambrinus lize nastoupil v 75 zápasech, v nichž dokázal vstřelit 14 branek. Loni na podzim ho kouč Karel Večeřa postavil do zápasu 12krát, pouze jednou (v Českých Budějovicích - prohra 0:3) však začal v základní sestavě. Gol dal jeden, v posledním kole v Mostě potvrdil pár minut před koncem vítězství Baníku.

Do angažmá v Plzni přejeme Adamovi hodně štěstí a úsěchů, samozřejmě mimo zápas s Baníkem.
"Kudy se prosím vás dostanu do centra?" ptal se včera po poledni telefonem fotbalový útočník Adam Varadi. Čerstvá posila Plzně v té chvíli řídila auto cestou z Ostravy na první trénink v novém působišti. Přestože s menšími komplikacemi, nakonec na odpolední společné fotografování a trénink do Štruncových sadů dvaadvacetiletý útočník dorazil včas. (fotbal.idnes.cz)
Těšíte se do Viktorky?
Těším se moc. Změna působiště je pro mne velkou motivací. Na podzim jsem toho za Baník v lize moc nenakopal, takže mám velkou touhu prosadit se do základní sestavy a hlavně dávat góly.
Už se po letní operaci menisku cítíte úplně fit?
Naprosto. Na podzim v Baníku to pro mě ale bylo těžké. Vracel jsem se po zranění, do toho přišel Venca Svěrkoš a vrátil se Róbert Zeher, bylo tedy moc těžké se dostat do sestavy.
A místo v ní by na vás nezbylo ani teď na jaře?
Tak bych to úplně neviděl. Myslím ale, že v Plzni mám přece jen větší šanci pravidelně hrát. Navíc pro mě nějak dozrál čas změny, toužil jsem změnit působiště.
Jak probíhala jednání s Plzní?
Hodně rychle. Ve čtvrtek jsme se s Baníkem vrátili ze soustředění v Turecku, shodou okolností jsme byli ve stejné době také v Antalyi jako Plzeň. Po příletu proběhl první kontakt ze strany Viktorie a dneska už jsem tady.
Viktoria po podzimu oslabila, když jí odešla kompletní osa týmu. Jak vidíte její šance v jarní části ligy?
Je pravda, že Viktorce odešly opory. Na druhou stranu tu je hodně mladý a perspektivní kádr. Věřím tomu, že budeme "kousat". Já hlavně doufám, že k tomu přispěju nějakými góly. Nerad bych to zakřikl, ale cítím se výborně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama