ZEHER V TURECKU NACVIČOVAL SALTA

26. ledna 2008 v 19:20 | Morty |  NEWS!!!
V přímořské turecké Antalyi stále probíhá zimní soustředění ostravského Baníku. Mimo nabírání kondice, pilování herních situací či hraní přípravných utkání (info na oficiálech a na banik.cz) si hráči aspol. užívají i mimofotbalových momentů. Např. takový Róbert Zeher si na písečné pláži už trénuje oslavné salto po vstřelené brance. Tak doufejme, že svůj gymnastický trénink během jarní části několikrát využije :-).
Ostravský útočník Róbert Zeher patří mezi ty útočníky, kteří mají ve zvyku oslavit svůj vstřelený gól saltem. Na písečné pláži v Antalayi našel ideální podmínky k tomu, aby své obvyklé číslo vybrousil k dokonalosti.

Den před pátečním utkání s Tavrií Simferopol měli ostravští fotbalisté volnější odpoledne a využili je po svém. Někteří z nich se odvážili vstoupit 18tistupňového moře, jiná skupinka zvolila nohejbal. Róbert Zeher objevil na pláži rampu a napadlo jej jediné: vyzkoušet si své oblíbené salto. ,,Na pláži je to skvělé. Když se vám salto nepovede, spadnete do měkkého a nenatlučete si záda," pravil slovenský útočník, jehož otec pochází z Ukrajiny a matka z jižních Čech. Svůj akrobatický kousek nacvičil už v mládí. ,,Míval jsem dobrou gymnastickou přípravu a salta mě začala bavit. Tak jsem je začal zkoušet. No a když je teď umím, proč toho nevyužít?" usmívá se autor pěti podzimních gólů.
Zeher si salto vyzkoušel hned několikrát, jako by chtěl své číslo vybrousit do nejmenších detailů. Dopadl vždy spolehlivě na nohy. A provedení bylo ukázkové. Mívá ve zvyku skákat salto jen při prvním vstřeleném gólu v utkání. Dá-li druhý, salto se už obvykle nekoná. ,,Anebo v případě, že prohráváme nula čtyři a já dám gól. To už taky neskáču, to by bylo asi hloupé, abych za takového stavu dělal na trávníku nějaké srandičky."
Na hřišti skáče vždy salto vpřed, na turecké láži ale piloval skok vzad. ,,To proto, že jsem skákal z místa. Chtěli si mě vyfotit, tak jsem se nemohl moc rozbíhat. A z místa je bezpečnější skákat přes hlavu dozadu," poznamenal Zeher s tím, že svou tradiční choreografii na fotbalovém trávníku měnit nehodlá. ,,Ne ne. Zůstanu u salta vpřed. Nic měnit nebudeme," pravil na závěr. (Deník Sport)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama