V PRVNÍM UTKÁNÍ ROKU 2008 PROHRA: BANÍK - SLOVÁCKO 1:3

7. ledna 2008 v 15:40 | Morty |  NEWS!!!
Ostravský Baník nevstoupil do nového roku dobře. V prvním zápase zimní přípravy podlehl v Luhačovicích na umělém trávníku třetí generace Slovácku 1:3.
Celek Karla Večeři nastoupil do zápasu v značně obměněné sestavě, ve které dostali šanci především hráči juniorky a širšího výběru. V úvodu utkání měli hráči slezského celku navrch, převahu však dokázali korunovat jedinou brankou. Ve 13.minutě se trefil Vrťo - 1:0. Do poločasu se do hry dostávali i hráči Slovácka. Görner nastřelil břevno a po následné dorážce se míč dostal za brankovou čáru Baníku, kvůli ofsajdu však branka nebyla uznána.

V druhém poločase už na hřišti panovalo Slovácko. Ani to přitom nenastoupilo v elitní sestavě. Šanci ukázat se dostali hráči rezervy, nové posily nebo třeba i kapitán staršího dorostu Reinberk. V 52.minutě bylo vyrovnáno. Šturma z blízky využil přízemního centru na přední tyč - 1:1. Minuta šedesátá pátá a Slovácko skóruje podruhé. Bučka v bráně Baníku překonává krkolomným lobem Šultes - 1:2. Stejný hráč si užil brankové radosti i v 82.minutě, kdy stanovil konečný gólový účet zápasu na 1:3.
První novoroční zápas se tak našemu týmu nepovedl. Nezbývá než doufat, že se s postupem času výsledky zlepší. První možnost na nápravu budou mít hráči Baníku 16.ledna, kdy se v Kravařích střetnou od 15.hodin s Opavou.
Slovácko - Baník Ostrava 3:1 (0:1)
Branky: 52.Šturma, 65. a 82.Šultes - 13.Vrťo
Sestava FCB: Bernady (46.Buček) - Ricka, Cigánek, Neuwirth,(46. Pavlík), Tchuř (46. Čoupek) - Rajtoral (46. Mičola), Marek (46. Metelka), Ficek, Križan - Vrťo (46. Magera), Varadi (46. Zeher)