POVOLÁ BRÜCKNER TAKÉ TOMÁŠE MARKA?

14. ledna 2008 v 20:22 | Morty |  NEWS!!!
Trenér české fotbalové reprezentace Karel Brückner oznámil předběžnou nominaci na přátelské dvojutkání proti Řecku a Polsku, konané na počátku února na Kypru. Mimo osvědčená jména v nominaci nechybí novicové Rajnoch, Kalouda a Holek. Soupiska však není konečná, kouč Brückner uvažuje o povolání dalších hráčů. Dočká se svého prvního startu v reprezentaci kapitán Baníku Tomáš Marek?
Není to nereálné. Brückner stále hledá alternativu k případné absenci Galáska. ,,Galásek nám loni chyběl ve Walesu a ve druhém poločase domácího zápasu s Irskem a měli jsme s tím problémy. Rajnocha tak vidím jako případnou alternaci," prozradil jeden z důvodů povolání mladoboleslavského zadáka. Brněnskému Kaloudovi a jeho ex-spoluhráči Holkovi pomohla k nominaci podle Brücknera velmi dobrá podzimní forma.

Kvalitní výkony podával na podzim i hráč Ostravy Tomáš Marek. Jeho univerzálnost a stabilně dobré výkony snad neunikly ani Brücknerovi. I podle hodnocení médií patří Marek mezi nejlepší ligové hráče. Jeho nevýhodou však může být fakt, že není tolik na očích. Zní to možná překvapivě, ale je to tak. Jako příklad uvedu Jiřího Kladrubského. Ještě na jaře hráč Českých Budějovic se po přestupu do Sparty dostal do reprezentace, v porovnání jeho herních kvalit s Markovými přitom podle mě nijak nevyčnívá. Má ale jednu velkou výhodu - hraje za pražský, mediálně propíraný klub. S povoláním Rajnocha však i nám svitla malá naděje, že se nominace netvoří podle klubu, ve kterém hráč hraje, nýbrž podle podávajících výkonů.
Před nedávnem se o možném Markově povolání šuškalo, v současné době ale můžeme jen doufat, že Marka brzy uvidíme v dresu s lvíčkem na prsou.
Trenér jednadvacítky Vítězslav Lavička nominoval na přípravný únorový zápas ve Francii proti tamnímu třetiligovému Istres trojici baníkovských hráčů - Řezníka, Mičolu a Rajtorala. V brance se pak může objevit i Radek Petr, který v létě přestoupil z Baníku do Parmy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Měl by být Tomáš Marek nominován do reprezentace?

Ano !!! 85% (17)
Ne, nemá na to 0% (0)
Nevím 15% (3)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama