SOUBOJ FANOUŠKŮ V ČESKÉM ROZHLASU - BOHEMKA NA 1.MÍSTĚ

6. prosince 2007 v 18:57 | Morty |  FANOUŠCI
Fanoušci pražských Bohemians 1905 se v 15.kole Gambrinus ligy dostali do čela soutěže Českého rozhlasu o nejlepší ligové fanoušky. Klokani tak předstihli dosud vévodící Baník Ostrava, který o první místo přišel hlavně vinou výtržností v ochozech v zápase se Spartou. Baníčku nic se nestalo!!! :-)
15.kolo (z pohledu redaktorů Českého rozhlasu)
Ostrava-Sparta 1:1
Kdyby se měřila hlasitost nad Bazaly v decibelech, šlo by určitě o vysoce nadprůměrný zápas. Celý dojem ale pokazily téměř půlhodinové potyčky mezi fanoušky Baníku a policií.

Hrozilo ukončení zápasu. Sparťanů dorazila do Ostravy zhruba stovka a už před zápasem se prezentovali urážlivými a antisemitskými pokřiky. V průběhu utkání se objevila v jejich kotli i pyrotechnika, došlo i na drobné strkanice, i když oproti řádění domácích fanoušků šlo o slabý odvar. Nicméně ani jednomu táboru nešlo o fotbal. A těm divákům, kterým ano, to zkrátka neurvalci z jejich řad naprosto pokazili.
Olomouc-Kladno 4:1
Klidnou atmosféru narušila jen chvíle, kdy mimo sektor příznivců obou mužstev zlobili návštěvníci trochu s pyrotechnikou. V prostoru pro fanoušky hostů se sešlo několik jednotlivců. Povzbuzování na stadiónu nenarušilo zásadně atmosféru zápasu. Tomu přihlížela podprůměrná návštěva tří tisíc diváků.
Zlín-Most 5:2
Necelé tři tisícovky vytvořily v deštivém počasí fotbalistům Tescomy domácí prostředí. Patrné to bylo zejména ve druhé půli, kdy dostali pod tlak nejen Most, ale i tragikomicky pískajícího sudího Kovaříka, jenž v závěru nevěděl, čí je. O vyšší známku se zlínští příznivci připravili neslušným skandováním a hanlivými pokřiky na hlavního arbitra, byť v drtivé většině případů se hněvali po právu. Asi pětice mosteckých fanoušků vyvěsila v hostujícím sektoru vlajku a po zápase se mohli se svými hráči těšit ze šťastně získaného bodu. Během utkání byli několikrát i slyšet.
Žižkov-Jablonec 4:4
Přišlo jen něco málo přes 2000 diváků, skupina fanoušků sice fandila, leč nebylo to tak hlasité, jak by si asi domácí přáli. Fandili slušně. Na Žižkov dorazila i skupina Jabloneckých, snažili se povzbuzovat, a to i v okamžiku, kdy Severočeši prohrávali. Jablonci to ale příliš nepomohlo, ovšem za to samozřejmě fanoušci nemohou.
Plzeň-České Budějovice 4:3
Hostujících příznivců přijelo do Plzně jen několik, přesto byli hodně slyšet. Ti domácí se probrali až ve druhém poločase, kdy se zvedla i hra domácího týmu. Kdyby úsilí věnované nadávkám rozhodčímu, který chyboval na obě strany, vynaložili raději na povzbuzování vlastního mužstva, mohli dostat lepší známku.
Teplice-Bohemians 3:8
Zdá se, že fanouškům Bohemians nevadí, že jejich oblíbeci prohrávají, kde se dá. Zřejmě si na to zvykli a nijak je to neomezuje při povzbuzování pruhovaných klokanů. Body dolů jsou za choreo s pyrotechnikou a za to, že pár míst v jejich sektoru přece jen bylo volných. Pokřik hostujících fandů na adresu domácích: "Nejste slyšet," je ale přesný. Tepličtí byli jen těsně v množstevní převaze a o podpoře týmu se nedá mluvit. Cosi povzbudivého z ochozů zaznělo snad jen v závěru při děkovačce.
Slavia-Mladá Boleslav 5:4
Rozpačitá návštěva dvou a půl tisíc diváků nemůže vést k lepší známce, ať se hrstka statečných snažila jakkoli a podporovala domácí v marné snaze získat tři body. Nechyběl nápaditý megatransparent ani tradiční děkovačka. Hosty přijelo povzbudit osazenstvo několika autobusů a slyšet i vidět byli také. Celkově ale nikterak přehnaně důstojná či dechberoucí atmosféra.
Liberec-Brno 5:3
Domácí publikum si v minulých nastavilo standard, oproti kterému tentokrát působilo vlažně. Návštěva také nebyla závratná. Do podprůměru však příznivci Liberce neklesli. Hostující tým pár lidí povzbudit přijelo, občas se i ozvali. Za snahu a cestu si nějaký ten bod zaslouží.
Tabulka po 15. kole
1. Bohemians 95 2. Ostrava 92 3. Liberec 88 4. Slavia 86 5. Sparta 71 6. Teplice 69 7. Most 65 8. Mladá Boleslav 64 9. Brno 59 10. Žižkov 58 11. Plzeň 57 12. Olomouc 56 13. České Budějovice 51 14.-15. Jablonec a Zlín 48 16. Kladno 45
14.kolo: Kladno - Baník 4:8
V mrazivém podvečeru nechali kladenští fanoušci svůj tým ve štychu, přišlo jich jen 1200, pořádně začali fandit až v okamžiku, kdy jejich tým vedl. Domácím jasně ukázali, jak se má po celý zápas povzbuzovat. Navíc zaslouží absolutorium za to, že ve všední den absolvovali výjezd přes celou republiku.

13.kolo: Baník - Brno 5:5

Z pohledu fanoušků rizikový zápas ulehčili dozorcům nad bezpečností samotní fanoušci, kteří na utkání fotbalistů ze slezské a moravské metropole dorazili v nečekaně malém množství. Odpovídala tomu i atmosféra. Pod průměr ovšem rozhodně neklesla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí tato soutěž Českého rozhlasu?

Skvělá !!! 15.6% (7)
Docela zajímavá, moc ji ale nesleduju 11.1% (5)
Nápad dobrý, jenom by to chtělo být objektivnější... 57.8% (26)
Hrůza !!! 15.6% (7)

Komentáře

1 www.musicmixes.blog.cz www.musicmixes.blog.cz | Web | 6. prosince 2007 v 19:00 | Reagovat

Čau!

Máš radši Tokio Hotel nebo Linkin Park...ja myslim LP že jo...pls hlasuj tady pro ně http://musicmixes.blog.cz/0712/hit-parade-number-v-velke-finale#komentar

2 chachar_FCB1922 chachar_FCB1922 | 6. prosince 2007 v 21:15 | Reagovat

CONTRO IL CALCIO MODERNO !!

3 cože? cože? | 8. prosince 2007 v 23:19 | Reagovat

Nechápu, jak fanoušci Baníku mohli v utkání se Spartou dostat 1 bod???!!! Vždyť FANOUŠCI povzbuzovali výborně!!! Mám takový dojem, že anketa se na hooligans nevztahuje, tak proč jsou v ní nyní zahrnuti?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama