KLADNO - BANÍK 3:0 - VÝBORNĚ CHLAPCI, JEN TAK DÁL !!!

27. listopadu 2007 v 16:59 | Morty |  ZÁPASY "A" TÝMU
Skvělá návštěva 1240 diváků sledovala na kladenském No Campu zajímavé utkání, ve kterém se papírové předpoklady opět nenaplnily. Baník, který do Kladna odjížděl jako již tradičně pro 3 body, si podruhé za sebou odnesl z venkovního zápasu tříbrankovou nakládačku.
Hráči obou klubů se museli od začátku hry vyrovnat s těžkým terénem, před zápasem i během něj totiž poněkud chumelilo. Zkrátka ideální fotbalové počasí, i když hodně sněží a fouká vítr (Václav Tittelbach) :-).

Už od prvního poločasu měli převahu hráči Kladna. V ojedinělé šanci Baníku se v 15.minutě objevil Svěrkoš, z pokutového území však pálil o nějaký metr vedle. O šest minut později Gecovovu střelu z 22 metrů tečoval Bystroň, tentokrát však naštěstí střela neskončila v bráně Vaška, který míč zhypnotizoval svým zrakem. Nechyběly ani další šance Kladna, často jim k nim pomohla i slabá defenzíva hostí. Vašek se v 37.minutě blýsknul robinzonádou po dalekonosné střele kladenského Cigánka.

Druhý poločas proběhl v jasné režii Kladenských. Rohový kop sice ještě obrana Baníku odvrátila, nicméně jen k soupeři. Dočkal míč přihrál na šestnáctku Ondřeji Szabo a ten nikým neobsazen výbornou střelou k levé tyči nedal Vaškovi šanci - 1:0. ,,Byla to krásná střela. Přesně tak to má vypadat, nekomplikovat to a zkusit vystřelit," poznamenal po zápase kouč Baníku Karel Večeřa. V 54.minutě nastavil Bystroň v šestnáctce nohu aktivnímu Dočkalovi. Rozhodčí Kovařík neváhal a odpískal penaltu, kterou proměnil opět Szabo - 2:0. Ani dvoubranková ztráta bohužel naše hráče nevyprovokovala k větší aktivitě. A tak přišla třetí rána. Centr Bartoše se po několika obranných chybách dostal k Dočkalovi, míč přihrál k brance, kde si pro něj doklouzal novic na hřišti Semerák a naneštěstí překonal Vaška - 3:0. Do konce zápasu přes další šance žádná branka nepadla, a tak si Baník po trapném výkonu odvezl do Ostravy tříbrankový debakl.
Baník se stal vítězem alespoň v hledišti. Po celý zápas jeho příznivci mohutně fandili, a třebaže vývoj skore příliš radostný nebyl, fandění neustávalo. Otužilectví některých fans určitě mnohé pořádně vyděsilo.
Ohlasy trenérů
Jaroslav Šilhavý:
Musím hráče pochválit za skvělý výkon. Odolnost, bojovnost. Šli jsme za vítězstvím proti silnému soupeři a na těžkém terénu. Uhráli jsme nulu vzadu. Do budoucnosti máme vizi, že v posledních dvou podzimních zápasech ještě můžeme získat nějaké body, i když to bude velmi těžké.
Karel Večeřa: První poločas odpovídal tomu, co jsme očekávali. Že takový zápas bude o soubojích a o chybách. Chtěli jsme hrát jednoduše. Bohužel jsme naše příležitosti řešili složitě a tak jsme se nedokázali prosadit. Zápas jsme bohužel ztratili v úvodu druhého poločasu. Někteří naši hráči nepochopili, že na takovém terénu nemohou hrát jako v srpnu. Bylo to dnes o bojovnosti, odolnosti, agresivitě a o srdíčku. Pokud to naši hráči nepochopí, tak nebudou moci hrát.