REMÍZA S PACHUŤÍ: BANÍK - M.BOLESLAV 3:3

29. října 2007 v 14:46 |  ZÁPASY "A" TÝMU
6160 diváků na ostravských Bazalech sledovalo za stálé mlhy kvalitní ofenzivní utkání, ve kterém si dosyta užili šancí, branek a minel rozhodčích. Baník na domácím hřišti potřetí v řadě nevyhrál, před televizním kamerami jen remizoval s týmem z Mladé Boleslavi.
První půlhodina souboje patřila zcela jednoznačně ostravskému Baníku. Do vedení šel již v 6.minutě, Rajtoral poslal míč mezi obránci Boleslavi k Václavu Svěrkošovi, který tváří v tvář brankáři Millerovi zakončil ve stylu velkého střelce. Poslal míč po zemi na vzdálenější tyč a nedal tak boleslavskému golmanovi šanci - 1:0. Za 8.minut stoper Rolko minul ve skluzu míč, který mířil za něj k Mičolovi. Na Millera se tak řítil během krátké doby další osamocený hráč. I Tomáš Mičola golmana překonal a Baník se tak po čtvrthodině hry dostal do dvoubrankového vedení. I v dalších minutách měl navrch Baník, při zmatku v pokutovém území se balon otřel o tyč a mířil do brány, Táborský jej ale z brankové čáry vykopl.
29.minuta přinesla zlom v utkání. Po autovém vhazování dostal prostor boleslavský reprezentant Matějovský a vystřelil na hranici pokutového území z half-voleje. Jeho fantastická střela nakonec skončila v levém horním růžku Vaškovy branky - 2:1. Po této brance ukazovali středočeši to, co je zdobí - umění dostat soupeře pod tlak. Radim Holub vsítil další gol, nebyl však pro ofsajd uznán. Na obou stranách zasáhli hráči ve svých šestnáctkách míč rukou, hlavně ruka ostravského Cigánka byla nepřehlédnutelná, píšťalka sudího Járy ale zůstala němá. Až v nastaveném čase prvního poločasu byl Baník za svůj laxní přístup k obranné fázi potrestán. Centr z hloubky pole sklepl Mendy míč v baníkovské šestnáctce na Kyselu, který míč posunul pod Vaškem do sítě - 2:2.
Druhý poločas pokračoval v divokém duchu. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, v 53.minutě však přišel další slavný okamžik Tomáše Mičoly. Míč se po menších zmatcích dostal k boleslavskému Rajnochovi, tomu prošel mezi nohama a dostal se až k osamocenému stříbrnému reprezentantovi z MS dvacetiletých. Ani napodruhé Mičola nezaváhal, prostřelil Millera a Baník se dostal do vedení 3:2.
V minutě s pořadovým číslem 62 provedl jednu ze svých minel rozhodčí Jára. Ukázal hostujícímu Sedláčkovi žlutou kartu, kterou považoval již za druhou, a překvapeného Sedláčka tak poslal do šaten. Dalo se předpokládat, že proti oslabenému soupeři Baník vedení udrží, opak se stal ale pravdou. Hosté z Čech se na Vaška řítili s jedním útokem za druhým, Baník boleslavskému snažení jen přihlížel. A v 80.minutě přišel trest - po sérii střel, které ještě petr Vašek stačil zlikvidovat, se míč dostal k Vaněčkovi, který v ofsajdové pozici bez potíží dopravil míč do Vaškovy brány - 3:3. Další branka už nepadla, a tak se Baník Ostrava rozešel s Mladou Boleslaví smírně 3:3.