NÁZORY TRENÉRŮ NA UTKÁNÍ FCB - FKMB

29. října 2007 v 16:02 | Morty |  NEWS!!!
- zdroj: fotbalportal.cz
Obrovské emoce planuly Zdeňku Ščasnému v očích jako malé jiskřičky ještě dlouhé minuty po závěrečném hvizdu zápasu jeho Mladé Boleslavi v Ostravě. Velmi láteřil na adresu rozhodčích a také muže, jenž obstarává samotnou delegaci sudích.

Svůj projev na tiskové konferenci rozdělil do dvou částí: "Já se prvně vyjádřím k utkání: Diváci viděli vynikající utkání, i když pro trenéry infarktové. My jsme hráli příliš profesorsky a neběhali," hledal chyby ve svých řadách. "Začátek jsme měli strašný, podobně jako v Brně, ale dnes jen těžko hledám omluvu pro náš výkon. Ve druhé půli to bylo podobné. Zvedli jsme se až po třetí brance Baníku. Hodně šancí se našlo na obou stranách, to bylo pro diváky výborné.," a zhodnotil i výkon Táborského: "Byl střídán, protože nesplnil zdaleka naše očekávání. V první řadě je třeba říci, že těch hráčů zralých na výměnu bylo více, ale konkrétně Táborský byl bezprostředně u první brankové situace, dále zbytečně fauloval a bylo třeba s tím něco udělat. Nic proti němu nemám, byl už brzy střídán v Brně, avšak v obou případech dost chyboval."

Další slova si již pošetřil k tématu sudích: "Takto kvalitní utkání si nezasloužilo tak špatného rozhodčího, jakým pan Jára je. Je škoda, že velmi hrubě ovlivnil celé utkání," nezdráhal použít silné kritiky, "Nechci říci, že bylo pískáno na jednu stranu, pro Baník, nebo něco podobného, chyby byly na obě strany a hrubě ovlivnily utkání." A vodopád slov pokračoval i výčtem některých nepochopitelných chyb: "Ať teď rozhodčí dopíší do zápisu, co chtějí, Sedláček rozhodně dvě žluté karty nedostal a nechápu, jak mohl být vyloučen. Taky například nedokážu pochopit, jak může být vykázán trenér na lavičku za přihrání míči brankáři, aby mohl rozehrát. Navíc pánové pískli ofsajdy kdy nebyly a nemávali, když byly. Ale ještě jednou zdůrazňuji, že chybné byly výroky proti oběma mužstvům a pan Večeřa se možná vyjádří k poškození Baníku." Byl si i plně vědom hrozícího flastru od disciplinární komise: "Jistě, kdybych nebyl na předvolání připraven, ani bych to tu neříkal. Ale někdy je třeba to už říct naplno. Vím o některých zákulisních vazbách, ale k tomu se už vyjadřovat nebudu," uzavřel svou řeč.

Jeho protějšek Karel Večeřa sice s bodem spokojen nebyl a i když padla vyrovnávací branka, jenž je z kategorie "proti pravidlům", věnoval se především svým svěřencům: "My naopak jsme do utkání vstoupili výborně, přesně takovou hru si představuji," jenže s přibývajícím časem se výkon jeho hráčů čím dál míň podobal termínu ideální: "za stavu 2:0 jsme začali moc hrát profesorsky a vyklidili jsme Boleslavi pozice a vlastně jí nabídli vyrovnání. Druhý poločas podobná písnička: Dobrý vstup a polevení." Prozradil, co byl důvod všech střídání: " i když fanoušci nebyli spokojeni se střídáním, tak všechna byla vynucená. Marek se zranil a Mičola se Svěrkošem mají tréninkové manko a nezvládli více než 60 minut." a nakonec vše shrnul: "Bohužel se nám nepodařilo vstřelit branku. Nechci říci, že u šancí, které jsme si vypracovali, že nám chybělo štěstí, stejně tak mohli rozhodnout hosté, ale je škoda, že utkání dopadlo tak, jak dopadlo. Měli jsme i navíc."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama