HODNOCENÍ HRÁČŮ A ROZHODČÍCH

29. října 2007 v 15:58 | Morty |  NEWS!!!
Petr Vašek: Těžký zápas odchytal na solidní úrovni, nepředvedl žádnou velkou minelu. Za inkasované goly příliš nemohl.
Hodnocení (jako ve škole): 2

Radim Řezník: Talentovaný mladík nepodal ideální výkon, u druhé branky se Mendy v sevření dvou baníkovců neměl k hlavičce vůbec dostat. Předvedl ale i několik dobrých obranných zákroků.
Hodnocení: 3

Petr Cigánek: Ve středu obrany byla spousta okének, kterými se boleslavští dostávali k ohrožení Vaškovy brány. Ve svém ofenzivním výletu mohl hlavičkou zakončit lépe.
Hodnocení: 4

David Bystroň: Platí pro něj něco podobného jako u Cigánka, obrana byla hodně průchozí. Bystroň se jako obvykle snažil podporovat ofenzívu, nedostal se však k žádné slušné střele.

Petr Čoupek: Opravdu nevím, proč Čoupek patří stále do základní sestavy. Copak nemáme na jeho místo jiné alternativy??? Levá strana obrany hoří, o nějakém konstruktivním rozehrání hry či přihrávce ani nemluvím.
Hodnocení: 5

František Rajtoral: Motor pravé strany týmu. Krásně přihrál na první gol Svěrkošovi, nadějný byl jeho centr z velké dálky po chybě Millera. Jako téměř vždy podal kvalitní výkon.
Hodnocení: 2

Tomáš Marek:
Už odehrál lepší zápasy. Nebyl vidět jako obvykle, jeho vystřídání v 49.minutě z důvodu zranění Baník nepocítil tak, jak by se čekalo.

Rudolf Otepka:
Bojoval, snažil se, nebyl to ale ten známý fotbalový génius, jakého máme všichni v paměti.

Tomáš Mičola: Před zápasem prohlašoval, že chce po roce konečně vstřelit gol. Podařilo se mu to dvakrát, jeho branky mu vlily novou energii do žil. Konečně odehrál i za Baník velmi dobré utkání.
Hodnocení: 1

Václav Svěrkoš: Při první brance ukázal svoje kvality. Později se ale ze hry trochu vytrácel, po nemoci ještě není schopný odehrát celý zápas v plném tempu.

Lukáš Magera: Konečně jsem na něm viděl trochu snahy. Pracoval dobře do obrany, pomohl k druhému a třetímu golu Baníku. Má ale předpoklady být mnohem lepší.

František Metelka: Příliš toho nevymyslel, hru Baníku měl více rozhýbat.

Robert Zeher: Na hřiště přišel v 70.minutě, hra Baníku v útoku byla proti oslabenému soupeři na hodně slabé úrovni. Kde se mu ztratila forma ze začátku sezony???

Vladimír Mišinský: Přeřazení do juniorky nepomohlo. Vyčítala se mu zbrklost, v zápase proti Mladé Boleslavi zbrklý nebyl, jediné co dělal byly přihrávky na obránce. Dopředu jedna velká nula.

A nakonec se dostáváme k třešničce na dortu, kterou bezesporu byli v nedělním zápase rozhodčí. Hlavní rozhodčí Jaroslav Jára spolu s asistenty Kordulou a Pelikánem utkání hrubě nezvládl. Vždy jsem si mylsel, že chyby, kterých se Jára v minulosti dopouštěl byly způsobeny fotbalovými bafuňáři a jejich rybníky zcela naplněnými kapříkami. Bohužel to asi není pravda. ,,Pokud má člověk, který o nasazování sudích rozhoduje, takovou úroveň, jako má pan Macela, není divu, že náš fotbal vypadá tak, jak vypadá," pronesl trenér Mladé Boleslavi Zdeněk Ščasný...

Co rozhodčí nezvládli...
-
Jára upřel v prvním poločase oběma klubům penaltu za hraní rukou v pokutovém území
- neopodstatněně vykázal trenéra Boleslavi na tribunu (,,Vzal jsem míč a kopnul jsem ho našemu brankáři k rozehrání. Za to jsem byl vyloučen," řekl Ščasný.)
- neuznali chybně Kyselův gol z vymyšleného ofsajdu
- po první žluté kartě hlavní Jára vyloučil Sedláčka - a čtvrtý sudí Paták pak zřejmě fixloval se zápisem, kam napsal Sedláčkovi kartu již z první půle, tu ovšem evidentně dostal Voříšek)
- na pokyn asistenta Korduly uznal Jára vyrovnávací gol na 3:3 z ofsajdu (od Korduly to nebyla první vážná chyba...)

Celému představení přihlížel i delegát Rumplík. Jeho známka pro Járu??? Na stupnici 1-10 vybral pětku, což znamená uspokojivý (!) výkon, asistenti dostali čtverku - podprůměrný výkon...