BOLF JE ZPĚT. KOHO ALE NAHRADÍ?

17. října 2007 v 20:11 | Morty |  NEWS!!!
Po dlouhých měsících, ve kterých se letní navrátilec René Bolf léčil z těžkého zranění, přichází vysněný okamžik pro mnoho baníkovských fanoušků. Renda je již plně uzdraven a připraven odehrát celé mistrovské utkání. Konečně tedy vše nahrává k jeho velkému comebacku, otázkou ale je, v jakém složení bude defenzivní linie po Bolfovém uzdravení hrát.

Vraťme se nyní o 8 měsíců dozadu. Trenér Baníku Karel Večeřa nemůže pro úvodní zápasy jara počítat s vykartovanými stopery Bestou a Klimplem, kteří byli pevnou součástí obranného valu v podzimních utkáních. Na pozici stopera se tak z místa defenzivního záložníka přesouvá David Bystroň, šanci proti Olomouci dostává také Petr Cigánek. Aby nebylo změn v defenzivních řadách málo, Tomáš Marek se z pravé strany obrany přemisťuje na uvolněné místo Davida Bystroně. Na pravé straně se tak objevuje nová tvář - mladičký Radim Řezník. Vlevo má zamluvené místo Petr Čoupek.

První zápas s Olomoucí tak měl být zatěžkávací zkouškou pro nově vytvořenou obranu, s nelehkým úkolem si ale obrana ve složení Řezník - Cigánek - Bystroň - Čoupek bravurně poradila. A když se obraně povedl i další zápas doma se Slováckem, neměl Karel Večeřa důvod na složení obrany něco měnit. Do nelehké situace se tak dostali Pavel Besta s Marošem Klimplem. Klimpl si později zahrál, pro Bestu však místo v sestavě nezbylo. Stopeři Cigánek s Bystroněm se totiž pro Večeřu stali prvními alternativami.

Je tu nová sezona a s ní spojený příchod Reného Bolfa. Z důvodu neustálých zdravotních potíží však nemůže do hry zasáhnout, a tak obrana hraje v úvodním zápase po odchodu Besty s Klimplem ve svém v podstatě již tradičním složení Řezník - Cigánek - Bystroň - Čoupek. Posléze se nalevo objevuje čerstvá akvizice Daniel Tchuř, později se ale posunul do zálohy, Petr Čoupek se totiž po zranění již vrátil do hry. Řezník své místo v sestavě opustil jen kvůli zranění, Cigánek s Bystroněm byli v obranné linii stálicemi.

Stoper Bolf určitě nepřišel do Baníku k leštění lavičky. Karel Večeřa tak bude muset rozhodnout, pro jakou stoperskou dvojici se rozhodne. Bohužel v obraně většinou není možnost v zápasech prostřídat obránce, do hry totiž v průběhu utkání častěji nastupují hráči podporující ofenzivní stránku mužstva. Renda má velké zápasové manko, je ale velmi pravděpodobné, že hráč jeho kalibru nebude mít problém dostat se do základní sestavy. Koho ale k němu postavit?

Petr Cigánek je bezesporu nadějný hráč, což dokazuje i pozvánka do reprezentační jednadvacítky. Ve srovnání s Davidem Bystroněm ale nemá takové ofenzivní kvality. Bizi se ve hře poměrně často dostává do zakončení, a nutno říct že často nebezpečného. V zápase si tak může prohazovat místo s Tomášem Markem, u Cigiho si toto nedvedu dost dobře představit. Samozřejmě, u stopera není důležitá jeho ofenzivní síla, pro ožívení hry je to však stránka důležitá. Bolfa beru jako obránce každým coulem, nepočítaje samozřejmě možnost hlavičkování při standartních situacích Baníku.

Já osobně bych zvolil obranu ve složení Řezník - Bolf - Bystroň - Tchuř, přičemž Bystroň by si jako doposoud měnil místo s před ním hrajícím Tomášem Markem. Všechno jsou to ovšem jen spekulace, mnohokrát jsme si to mohli ověřit. Zranění a popř. tresty jsou totiž věci velice ošidné....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak by podle Vás měla vypadat stoperská dvojice?

Bolf - Bystroň 59.3% (35)
Bolf - Cigánek 27.1% (16)
Cigánek - Bystroň 10.2% (6)
jinak (napište jak) 3.4% (2)

Komentáře

1 kulajar kulajar | 18. října 2007 v 11:06 | Reagovat

No myslím, že to vyřeší zimní odchod Bystroně do Francie...

2 chachar_FCB1922 chachar_FCB1922 | 18. října 2007 v 19:53 | Reagovat

Určitě Karlovi nezávidím to dilema,ale věřím,že je dost dobrý trenér na to,aby poslal tu nejlepší stoperskou dvojici... Určitě ale bude Cigiho na lavičce škoda..

3 pet pet | 18. října 2007 v 21:00 | Reagovat

Věřim Cigánkovi  útok by měli podporavt hlavně krajní obránci i když to s Bystroňem je taky zajímavé

4 pet pet | 18. října 2007 v 21:01 | Reagovat

Věřim Cigánkovi  útok by měli podporovat hlavně krajní obránci i když to s Bystroňem je taky zajímavé

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama