BANÍK - TEPLICE 0:0

8. října 2007 v 20:02 | Morty |  ZÁPASY "A" TÝMU
K utkání 9.kola se na Bazaly dostavilo mužstvo Teplic v čele s novou hvězdou Martinem Feninem. Solidně zaplněné Bazaly sledovaly kvalitní ligové utkání, ve kterém však nebylo hráčům přáno vstřelit branku.

Již od úvodu zápasu jsme mohli ofenzivní utkání, ve kterém měl mírný tlak ostravský Baník. Teplice se však rovněž nenechaly zahanbit, jejich útočné výpady měly svou kvalitu, a potvrzovaly tak to, čím v současnosti straší své soupeře - ofenzivní silou.

První vypjatý okamžik nastal ve 14.minutě. Teplický brankář Slavík vyrazil Metelkovu střelu rukou již za hranicí šestnáctky, sudí Franěk ale Slavíkovi nepochopitelně udělil pouze žlutou kartu. Franěk ani pomezní rozhodčí bohužel neviděli to, co celý stadion. Menší podíl na "nevyloučení" Slavíka mají možná i velmi nevýrazné lajnové čáry, které museli správci stadionu o poločase zvýraznit. Rozhodčí chybovali i na druhé straně, ve 24.minutě totiž byl Feninovi neprávem odmáván ofsajd. O 3 minuty později teplický golman jen vyrazil míč po standartce Otepky, Čoupkův lob z 20 metrů však minul Slavíkovu branku. Od 15.minuty měl Baník permanentní tlak, dokázal z něho ale vytěžit jen několik slušných šancí. Ve 40.minutě chybělo Magerovi jen několik centimetrů, aby skluzem uklidil do branky Otepkův prudký přízemní centr.

V 68.minutě už se někteří fanoušci chytali za hlavu kvůli inkasovanému golu, Gašpaříkovu střelu z bezprostřední blízkosti ale naštestí Petr Vašek vyrazil těsně vedle brány. Ani Pavel Verbíř na zadní tyči míč do sítě bohudík nedotlačil. V té době už byl na hřišti i Václav Svěrkoš, Baník bušil do plných, obrana Teplic si však věděla rady. Několikrát se tepličtí dostali do rychlého protiútoku, ani jeden z nich ale nevyústil v branku. Přišla 78.minuta a k Františku Metelkovi se dostal centr od Řezníka. Metelka si míč zpracoval, jeho tvrdou střelu ale Slavík bravurně chytil. Ke konci zápasu ještě nastal obrovský závar v malém vápně Teplic, zápas však nakonec skončil remízou 0:0.

Po závěrečném hvizdu šli hráči Baníku poděkovat fanouškům za výbornou podporu, oslava to však nebyla tak radostná jako po vyhraných zápasech. Nevadí chlapci, za předvedenou hru vám děkujeme!
Ohlasy trenérů
Karel Večeřa: "Chtěli jsme moc vyhrát a odčinit porážku s Olomoucí. V první půli jsme hráli kvalitně, bohužel nám to ze střední a větší vzdálenosti pořád létá kolem branky, ale snad to přijde. Měli jsme tam i pasáže, kdy jsme zbytečně ztráceli míče, což nás stálo hodně sil při návratu do obrany. Kvalita Teplic dopředu je obrovská, v prvním poločase jsme to však zvládali. Ve druhé půli jsme hráli otevřeněji, chyběla tam mezihra, střed byl hodně volný. Brejkové situace soupeře proto přicházely, ale šance byly asi jedna ku jedné, takže nakonec oba týmy jsou zřejmě spokojeny." (fcb.cz)
Petr Rada: "V týdnu jsme pracovali na tom, abychom hráli aktivně a napadali založení útoku Baníku. V úvodu nám to nešlo, proto měli domácí navrch, ale vyložené šance nepřišly. Po přestávce jsme chtěli být dál aktivní, hrát po křídlech. Dařilo se nám to a myslím si, že gradace zápasu stoupala. Byl to kvalitní ligový zápas. Paradoxně jsme měli stoprocentní šanci rozhodnout Gašparíkem, ale brankář Vašek to skvěle chytil jako na Žižkově Švancarovi. V jediné velké šanci Baníku se ocitl Metelka, trefil však Slavíka. S výkonem týmu po stránce přístupu a nasazení jsem stoprocentně spokojen, ale proti tak kvalitnímu soupeři jako je Baník považuji bod za úspěch." (fcb.cz)
reportáž ze zápasu si můžete prohlédnout zde , záznam celého zápasu pak najdete zde
FC Baník Ostrava - FK Teplice 0:0
Rozhodčí: Franěk - Lhoták, Večeřa. ŽK: Mičola, Čoupek, Metelka - Slavík, Kaufman. Diváků: 11 091.
Baník: Vašek - Řezník, Cigánek, Bystroň, Čoupek - Metelka (88. Mišinský), Otepka, Marek, Tchuř (73. Varadi) - Mičola (59. Svěrkoš), Magera.

Teplice: Slavík - Kaufman, Lukáš, Klein, Merzič - Štohanzl (81. Mareš), Doležal, Ljevakovič, Verbíř, Gašparík (89. Rosa) - Fenin (90. Smíšek).