Říjen 2007

SHRNUTÍ 11.KOLA + FANOUŠCI A ULTRAS

30. října 2007 v 19:06 STATISTIKY
- hodnocení u úrovní zápasů a rozhodčích jsou na stupnici 1-10, kdy 10 je nejlepší možná známka

Tescoma Zlín - Jablonec 0:1 (4.Homola)
Rozhodčí: Matějek (známka od delegáta 7, deník Sport 6)
Diváci: 2528 (40% kapacity stadionu)
Úroveň utkání: 4, Zlín - 4, Jablonec - 4

Bohemians 1905 - SIAD Most 1:0 (3.Lukáš)
Rozhodčí: Franěk (známka od delegáta 7, deník Sport 5)
Diváci: 6225 (83% kapacity stadionu)
Úroveň utkání: 4, Bohemians - 4, Most - 4

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 2:0 (57. vlastní Randa, 91. Jarolím)
Rozhodčí: Kovařík (známka od delegáta 8, deník Sport 5)
Diváci: 2861 (37% kapacity stadionu)
Úroveň utkání: 4, Plzeň - 4, Olomouc - 4

Teplice - Viktoria Žižkov 4:1 (51. a 62. z pen. Doležal, 67.Fenin, 82.Kroupa - 9.Stracený)
Rozhodčí: Královec (známka od delegáta 7, deník Sport 6)
Diváci: 3980 (22% kapacity stadionu)
Úroveň utkání: 6, Teplice - 7, Žižkov - 4

Brno - Dynamo České Budějovice 2:1 (10.Besta, 75.Kalouda - 84.Černý)
Rozhodčí: Příhoda (známka od delegáta 7, deník Sport 6)
Diváci: 2120 (26% kapacity stadionu)
Úroveň utkání: 5, Brno - 5, Č.Buď. - 4

Sparta Praha - Kladno 4:1 (38.Kisel, 43.Pospěch, 74.Došek, 90.Slepička - 9.Bartoš)
Rozhodčí: Jílek (známka od delegáta 7, deník Sport 6)
Diváci:
3911 (19% kapacity stadionu)
Úroveň utkání: 5, Sparta - 5, Kladno - 3

Baník Ostrava - Mladá Boleslav 3:3 (14. a 59.Mičola, 6.Svěrkoš - 29.Matějovský, 45.+1.Kysela, 80.Vaněček)
Rozhodčí: Jára (známka od delegáta 5, deník Sport 1)
Diváci: 6160 (35% kapacity stadionu)
Úroveň utkání: 8, Baník - 7, M.B. - 8

Slovan Liberec - Slavia Praha 1:1 (78.Papoušek - 36.Dřížďal)
Rozhodčí: Jech (známka od delegáta 8, deník Sport 7)
Diváci: 6671
Úroveň utkání: 6, Liberec - 6, Slavia - 6
BILANCE: 5 - 2 - 1, skóre 17:8, celkově: 39 - 28 - 21, skóre 123:88.
BRANKY: 25, průměr na utkání 3,125, celkově: 211, průměr na utkání 2,40.
STŘELCI: Mičola (Ostrava), Doležal (Teplice) vstřelili dvě branky.
PENALTY: jedna - Doležal (Teplice) proměnil, celkově: 22 (třináct proměněných).
DIVÁCI: 34 456, průměr na zápas 4307. Nejvíce na Liberec-Slavia (6671), nejméně na Brno-Č. Budějovice (2120), celkově: 498 339, průměr na zápas 5663.
ŽLUTÉ KARTY: 34 (13:21), celkově: 420 (179:241)
VYLOUČENÍ: tři - Horejš (Č. Budějovice), Baranek (Jablonec), Krajčík (Slavia), celkově: 24 (8:16).


NÁZORY TRENÉRŮ NA UTKÁNÍ FCB - FKMB

29. října 2007 v 16:02 | Morty |  NEWS!!!
- zdroj: fotbalportal.cz
Obrovské emoce planuly Zdeňku Ščasnému v očích jako malé jiskřičky ještě dlouhé minuty po závěrečném hvizdu zápasu jeho Mladé Boleslavi v Ostravě. Velmi láteřil na adresu rozhodčích a také muže, jenž obstarává samotnou delegaci sudích.

Svůj projev na tiskové konferenci rozdělil do dvou částí: "Já se prvně vyjádřím k utkání: Diváci viděli vynikající utkání, i když pro trenéry infarktové. My jsme hráli příliš profesorsky a neběhali," hledal chyby ve svých řadách. "Začátek jsme měli strašný, podobně jako v Brně, ale dnes jen těžko hledám omluvu pro náš výkon. Ve druhé půli to bylo podobné. Zvedli jsme se až po třetí brance Baníku. Hodně šancí se našlo na obou stranách, to bylo pro diváky výborné.," a zhodnotil i výkon Táborského: "Byl střídán, protože nesplnil zdaleka naše očekávání. V první řadě je třeba říci, že těch hráčů zralých na výměnu bylo více, ale konkrétně Táborský byl bezprostředně u první brankové situace, dále zbytečně fauloval a bylo třeba s tím něco udělat. Nic proti němu nemám, byl už brzy střídán v Brně, avšak v obou případech dost chyboval."

Další slova si již pošetřil k tématu sudích: "Takto kvalitní utkání si nezasloužilo tak špatného rozhodčího, jakým pan Jára je. Je škoda, že velmi hrubě ovlivnil celé utkání," nezdráhal použít silné kritiky, "Nechci říci, že bylo pískáno na jednu stranu, pro Baník, nebo něco podobného, chyby byly na obě strany a hrubě ovlivnily utkání." A vodopád slov pokračoval i výčtem některých nepochopitelných chyb: "Ať teď rozhodčí dopíší do zápisu, co chtějí, Sedláček rozhodně dvě žluté karty nedostal a nechápu, jak mohl být vyloučen. Taky například nedokážu pochopit, jak může být vykázán trenér na lavičku za přihrání míči brankáři, aby mohl rozehrát. Navíc pánové pískli ofsajdy kdy nebyly a nemávali, když byly. Ale ještě jednou zdůrazňuji, že chybné byly výroky proti oběma mužstvům a pan Večeřa se možná vyjádří k poškození Baníku." Byl si i plně vědom hrozícího flastru od disciplinární komise: "Jistě, kdybych nebyl na předvolání připraven, ani bych to tu neříkal. Ale někdy je třeba to už říct naplno. Vím o některých zákulisních vazbách, ale k tomu se už vyjadřovat nebudu," uzavřel svou řeč.

Jeho protějšek Karel Večeřa sice s bodem spokojen nebyl a i když padla vyrovnávací branka, jenž je z kategorie "proti pravidlům", věnoval se především svým svěřencům: "My naopak jsme do utkání vstoupili výborně, přesně takovou hru si představuji," jenže s přibývajícím časem se výkon jeho hráčů čím dál míň podobal termínu ideální: "za stavu 2:0 jsme začali moc hrát profesorsky a vyklidili jsme Boleslavi pozice a vlastně jí nabídli vyrovnání. Druhý poločas podobná písnička: Dobrý vstup a polevení." Prozradil, co byl důvod všech střídání: " i když fanoušci nebyli spokojeni se střídáním, tak všechna byla vynucená. Marek se zranil a Mičola se Svěrkošem mají tréninkové manko a nezvládli více než 60 minut." a nakonec vše shrnul: "Bohužel se nám nepodařilo vstřelit branku. Nechci říci, že u šancí, které jsme si vypracovali, že nám chybělo štěstí, stejně tak mohli rozhodnout hosté, ale je škoda, že utkání dopadlo tak, jak dopadlo. Měli jsme i navíc."

HODNOCENÍ HRÁČŮ A ROZHODČÍCH

29. října 2007 v 15:58 | Morty |  NEWS!!!
Petr Vašek: Těžký zápas odchytal na solidní úrovni, nepředvedl žádnou velkou minelu. Za inkasované goly příliš nemohl.
Hodnocení (jako ve škole): 2

Radim Řezník: Talentovaný mladík nepodal ideální výkon, u druhé branky se Mendy v sevření dvou baníkovců neměl k hlavičce vůbec dostat. Předvedl ale i několik dobrých obranných zákroků.
Hodnocení: 3

Petr Cigánek: Ve středu obrany byla spousta okének, kterými se boleslavští dostávali k ohrožení Vaškovy brány. Ve svém ofenzivním výletu mohl hlavičkou zakončit lépe.
Hodnocení: 4

David Bystroň: Platí pro něj něco podobného jako u Cigánka, obrana byla hodně průchozí. Bystroň se jako obvykle snažil podporovat ofenzívu, nedostal se však k žádné slušné střele.
Hodnocení: 3

Petr Čoupek: Opravdu nevím, proč Čoupek patří stále do základní sestavy. Copak nemáme na jeho místo jiné alternativy??? Levá strana obrany hoří, o nějakém konstruktivním rozehrání hry či přihrávce ani nemluvím.
Hodnocení: 5

František Rajtoral: Motor pravé strany týmu. Krásně přihrál na první gol Svěrkošovi, nadějný byl jeho centr z velké dálky po chybě Millera. Jako téměř vždy podal kvalitní výkon.
Hodnocení: 2

Tomáš Marek:
Už odehrál lepší zápasy. Nebyl vidět jako obvykle, jeho vystřídání v 49.minutě z důvodu zranění Baník nepocítil tak, jak by se čekalo.
Hodnocení: 3

Rudolf Otepka:
Bojoval, snažil se, nebyl to ale ten známý fotbalový génius, jakého máme všichni v paměti.
Hodnocení: 3

Tomáš Mičola: Před zápasem prohlašoval, že chce po roce konečně vstřelit gol. Podařilo se mu to dvakrát, jeho branky mu vlily novou energii do žil. Konečně odehrál i za Baník velmi dobré utkání.
Hodnocení: 1

Václav Svěrkoš: Při první brance ukázal svoje kvality. Později se ale ze hry trochu vytrácel, po nemoci ještě není schopný odehrát celý zápas v plném tempu.
Hodnocení: 2

Lukáš Magera: Konečně jsem na něm viděl trochu snahy. Pracoval dobře do obrany, pomohl k druhému a třetímu golu Baníku. Má ale předpoklady být mnohem lepší.
Hodnocení: 2

František Metelka: Příliš toho nevymyslel, hru Baníku měl více rozhýbat.
Hodnocení: 4

Robert Zeher: Na hřiště přišel v 70.minutě, hra Baníku v útoku byla proti oslabenému soupeři na hodně slabé úrovni. Kde se mu ztratila forma ze začátku sezony???
Hodnocení: 4

Vladimír Mišinský: Přeřazení do juniorky nepomohlo. Vyčítala se mu zbrklost, v zápase proti Mladé Boleslavi zbrklý nebyl, jediné co dělal byly přihrávky na obránce. Dopředu jedna velká nula.
Hodnocení: 5

A nakonec se dostáváme k třešničce na dortu, kterou bezesporu byli v nedělním zápase rozhodčí. Hlavní rozhodčí Jaroslav Jára spolu s asistenty Kordulou a Pelikánem utkání hrubě nezvládl. Vždy jsem si mylsel, že chyby, kterých se Jára v minulosti dopouštěl byly způsobeny fotbalovými bafuňáři a jejich rybníky zcela naplněnými kapříkami. Bohužel to asi není pravda. ,,Pokud má člověk, který o nasazování sudích rozhoduje, takovou úroveň, jako má pan Macela, není divu, že náš fotbal vypadá tak, jak vypadá," pronesl trenér Mladé Boleslavi Zdeněk Ščasný...

Co rozhodčí nezvládli...
-
Jára upřel v prvním poločase oběma klubům penaltu za hraní rukou v pokutovém území
- neopodstatněně vykázal trenéra Boleslavi na tribunu (,,Vzal jsem míč a kopnul jsem ho našemu brankáři k rozehrání. Za to jsem byl vyloučen," řekl Ščasný.)
- neuznali chybně Kyselův gol z vymyšleného ofsajdu
- po první žluté kartě hlavní Jára vyloučil Sedláčka - a čtvrtý sudí Paták pak zřejmě fixloval se zápisem, kam napsal Sedláčkovi kartu již z první půle, tu ovšem evidentně dostal Voříšek)
- na pokyn asistenta Korduly uznal Jára vyrovnávací gol na 3:3 z ofsajdu (od Korduly to nebyla první vážná chyba...)

Celému představení přihlížel i delegát Rumplík. Jeho známka pro Járu??? Na stupnici 1-10 vybral pětku, což znamená uspokojivý (!) výkon, asistenti dostali čtverku - podprůměrný výkon...

REMÍZA S PACHUŤÍ: BANÍK - M.BOLESLAV 3:3

29. října 2007 v 14:46 ZÁPASY "A" TÝMU
6160 diváků na ostravských Bazalech sledovalo za stálé mlhy kvalitní ofenzivní utkání, ve kterém si dosyta užili šancí, branek a minel rozhodčích. Baník na domácím hřišti potřetí v řadě nevyhrál, před televizním kamerami jen remizoval s týmem z Mladé Boleslavi.
První půlhodina souboje patřila zcela jednoznačně ostravskému Baníku. Do vedení šel již v 6.minutě, Rajtoral poslal míč mezi obránci Boleslavi k Václavu Svěrkošovi, který tváří v tvář brankáři Millerovi zakončil ve stylu velkého střelce. Poslal míč po zemi na vzdálenější tyč a nedal tak boleslavskému golmanovi šanci - 1:0. Za 8.minut stoper Rolko minul ve skluzu míč, který mířil za něj k Mičolovi. Na Millera se tak řítil během krátké doby další osamocený hráč. I Tomáš Mičola golmana překonal a Baník se tak po čtvrthodině hry dostal do dvoubrankového vedení. I v dalších minutách měl navrch Baník, při zmatku v pokutovém území se balon otřel o tyč a mířil do brány, Táborský jej ale z brankové čáry vykopl.
29.minuta přinesla zlom v utkání. Po autovém vhazování dostal prostor boleslavský reprezentant Matějovský a vystřelil na hranici pokutového území z half-voleje. Jeho fantastická střela nakonec skončila v levém horním růžku Vaškovy branky - 2:1. Po této brance ukazovali středočeši to, co je zdobí - umění dostat soupeře pod tlak. Radim Holub vsítil další gol, nebyl však pro ofsajd uznán. Na obou stranách zasáhli hráči ve svých šestnáctkách míč rukou, hlavně ruka ostravského Cigánka byla nepřehlédnutelná, píšťalka sudího Járy ale zůstala němá. Až v nastaveném čase prvního poločasu byl Baník za svůj laxní přístup k obranné fázi potrestán. Centr z hloubky pole sklepl Mendy míč v baníkovské šestnáctce na Kyselu, který míč posunul pod Vaškem do sítě - 2:2.
Druhý poločas pokračoval v divokém duchu. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, v 53.minutě však přišel další slavný okamžik Tomáše Mičoly. Míč se po menších zmatcích dostal k boleslavskému Rajnochovi, tomu prošel mezi nohama a dostal se až k osamocenému stříbrnému reprezentantovi z MS dvacetiletých. Ani napodruhé Mičola nezaváhal, prostřelil Millera a Baník se dostal do vedení 3:2.
V minutě s pořadovým číslem 62 provedl jednu ze svých minel rozhodčí Jára. Ukázal hostujícímu Sedláčkovi žlutou kartu, kterou považoval již za druhou, a překvapeného Sedláčka tak poslal do šaten. Dalo se předpokládat, že proti oslabenému soupeři Baník vedení udrží, opak se stal ale pravdou. Hosté z Čech se na Vaška řítili s jedním útokem za druhým, Baník boleslavskému snažení jen přihlížel. A v 80.minutě přišel trest - po sérii střel, které ještě petr Vašek stačil zlikvidovat, se míč dostal k Vaněčkovi, který v ofsajdové pozici bez potíží dopravil míč do Vaškovy brány - 3:3. Další branka už nepadla, a tak se Baník Ostrava rozešel s Mladou Boleslaví smírně 3:3.
- reportáž ze zápasu si můžete prohlédnout zde , fotky na stránce rosfcb.com zde
FC Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav 3:3 (2:2)

Branky: 14. a 53. Mičola, 6. Svěrkoš - 29. Matějovský, 45. Kysela, 80. Vaněček.
Rozhodčí:
Jára - Kordula, Pelikán.
ŽK:
Otepka, Magera, Čoupek, Vašek - Táborský, Voříšek, Kysela, Mendy, Sedláček, Rajnoch.
ČK: 62. Sedláček (MB).
Diváků:
6160.
Střely na branku: 5:13
Rohy: 8:7
Baník: Vašek - Řezník, Cigánek, Bystroň, Čoupek - Rajtoral, Otepka, Marek (49. Metelka), Mičola (69. Mišinský) - Magera, Svěrkoš (69. Zeher).

Mladá Boleslav: Miller - Voříšek, Rolko, Kopic - Sedláček, Rajnoch, Matějovský, Kysela (86. Řezníček) - Holub (67. Vaněček) - A. Mendy, Táborský (26. Kalina).

SOUBOJ FOTBALOVÝCH FANOUŠKŮ V ČESKÉM ROZHLASU

27. října 2007 v 19:19 FANOUŠCI
- zdroj: ceskyrozhlas.cz
Souboj fotbalových fanoušků - 10. kolo


fanoušci - Autor:Jiří Hošek
Autor: jih
Fanoušci Baníku Ostrava si udrželi vedoucí pozici v čele naší soutěže o nejlepší příznivce Gambrinus ligy. Fanoušci Bohemians 1905 tentokrát zklamali, když nezvládli závěr zápasu v Kladně. Na druhé místo se na "klokany" dotáhli příznivci pražské Slavie. Hodnocení fanoušků našimi reportéry najdete zde.
Slavia Praha Viktoria Plzeň 7:2 Fanoušci Slavie mile překvapili. V mrazivém pátečním večeru jich sice nedorazila spousta, ale prakticky celý zápas povzbuzovali, starali se o výbornou kulisu utkání. Reportér nezaznamenal ani tradiční urážky rivala z Letné. Naopak byli vtipní pokřikem: "Kdo neskáče fandí Spartě! Hop, hop, hop!!" Hosté mají body za účast, v pracovní den jich dorazilo asi 50, dali přednost fotbalu před hokejem na Spartě, ale nijak se neprojevovali.
Sigma Olomouc - FK Teplice 5:1 Utkání Sigmy Olomouc s~FK Teplice proběhlo bez potíží s fanoušky. Ze severu Čech nepřijeli téměř žádní. Domácí se chovali jako obvykle.
FK Jablonec - Baník Ostrava 3:6 Domácí se nechali překřičet hosty, za pěkného počasí si většina z fanoušků asi udělala podzimní výlet, na premiéru nového trenéra a třetí tým ligy jich přišlo málo. Hosté zcela zaplnili svůj sektor, i pár míst na přilehlé tribuně. Povedlo se jim choreo, ale už před utkáním letěly na trávník dýmovnice, pak dělbuchy a kelímky s pivem.
SK Kladno - Bohemians 1905 3:1 Kladenských přišlo na stadión málo, hostů byla skoro polovina. Domácí tradičně žádnou atmosféru nevytvořili. Klokanů přijelo dost, jako vždy fandili, ale ukázali, že se neumějí chovat. Vytrhávali sedačky, rvali se s pořadateli. To jim kazí pozitiva. Měli by si mezi sebou udělat pořádek.
Siad Most - 1. FC Brno 5:2 Fandové Mostu podporovali tým i v době, kdy se mu zrovna nedařilo, ale vyšší známku nedostanou vzhledem nižšímu počtu. Z Brna přijelo asi deset fandů a připomněli se jen tím, že před sebe házeli petardy.
Dynamo České Budějovice - Sparta Praha 6:5 Na velmi nízkou teplotu při nedělním večerním utkání přišli fanoušci v solidním počtu. Domácí povzbuzovali, sice ne příliš, ale v době, kdy se fotbalistům nedařilo, tak skandovaným potleskem. Hosty podporoval tradičně početný kotel. Bohužel také tradičně se ale nevyvarovali urážlivých a rasistických hesel.
Pořadí po 10. kole
1. Ostrava 69
2.-3. Bohemians a Slavia 58
4. Sparta 49
5. Teplice 46
6. Teplice 45
7. Most 43
8. Mladá Boleslav 42
9.-10. Brno a Olomouc 41
11. Plzeň 39
12.-13. Žižkov a České Budějovice 34
14. Jablonec 33
15. Kladno 30
16. Zlín 25

AKTUÁLNÍ INFORMACE Z TÁBORA MLADÉ BOLESLAVI

27. října 2007 v 18:31 | Morty |  NEWS!!!
- zdroj: fkmb.cz

Na Moravu vyrazili v plné síle

Utkání 11. kola I. Gambriunus ligy FC Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav se hraje v neděli 28. října od 20,15 hodin na hřišti v ostravských Bazalech. Boleslavští se do slezské části republiky vydali s denním předstihem. Po sobotním obědě potrénovali na boleslavském městském stadionu a krátce před třetí hodinou se autobusem vydali do Kravař, kde ze soboty na neděli přenocují a odkud to mají do Ostravy už jen půl hodiny.
Průběh nedělního ligového utkání můžete sledovat v on-line reportáži na tomto klubovém webu nebo v mobilech na wap.fkmb.cz .
Sobotní odpolední trénink začal ve 13 hodin a absolvovalo ho devatenáct nominovaných fotbalistů:Miller, Pižanowski, Rolko, Kopic, Rajnoch, Hrdlička, Voříšek, Poláček, Sedláček, Matějovský, Kalina, Mendy, Holub, Kysela, Vaněček, Táborský, uzdravený Procházka a také Řezníček, který v sobotním dopoledni hrál za juniorku proti Kolínu o třetiligové body.
Než se trénink rozjel, stihnul se Rolko vypovídat do kamery štábu České televize. Brankáři Miller a Pižanowski se rozcvičovali s asistentem Juskou a mladý útočník Řezníček samostatně vyklusával kolem hřiště. Ostatní hráči pod vedením asistenta Čuhela se nejprve rozběhali s míčem a procvičili si přihrávky. Podstatnou část sobotní tréninkové hodiny vyplnila střelba a hra na dvě branky. Hlavní trenér Ščasný bedlivě sledoval všechny aktéry, především jejich soustředění a zaujetí pro plnění tréninkových povinností.
Za pošmourného, ale nikoliv nevlídného počasí se do Ostravy vydalo boleslavské mužstvo v plné síle a tím pádem s oprávněnou touhou po bodovém zisku. "Když zlepšíme koncovku nemáme se čeho bát, v naší lize se dá vyhrát i prohrát s kýmkoliv," pravil boleslavský trenér Ščasný.
Možné složení základní sestavy FK Mladá Boleslav: Miller - Voříšek, Rolko, Kopic - Sedláček, Rajnoch, Matějovský, Kalina nebo Poláček - Kysela, Mendy, Táborský. Také FC Baník Ostrava by měl do utkání nastoupit v aktuálně nejsilnější možné sestavě: Vašek - Řezník, Cigánek, Bystroň, Čoupek - Rajtoral, Marek, Otepka, Mičola - Magera, Svěrkoš.

AKTUÁLNÍ KURZY TIPSPORTU NA MISTRA LIGY

27. října 2007 v 17:59 | Morty |  ZAJÍMAVOSTI
Jaké šance na vítězství v lize dávají po třetině soutěže sázkové kanceláře jednotlivým týmům? Na současné kurzy se můžete podívat zde.
Poř.
Tým
Souč. kurz
před sezonou
po 1.kole
po 6.kole
1.
Slavia Praha
1,7
2.místo
2.místo
2.místo
2.
Sparta Praha
2,4
1.místo
1.místo
1.místo
3.
Baník Ostrava
10
5.místo
3.místo
3.místo
4.
Teplice
12
7.místo
6.místo
4.místo
5.
Mladá Boleslav
15
4.místo
5.místo
5.místo
6.
Slovan Liberec
100
3.místo
4.místo
6.místo
7.
Sigma Olomouc
120
9.místo
9.místo
10.místo
8.
Brno
150
6.místo
7.místo
7.místo
9.
Viktoria Plzeň
200
10.místo
10.místo
9.místo
10.
Jablonec
350
8.místo
8.místo
8.místo
11.
Tescoma Zlín
400
14.-15.místo
14.místo
11.místo
12.
Č.Budějovice
500
13.místo
12.místo
12.místo
13.
SIAD Most
600
14.-15..místo
15.místo
16.místo
14.
Kladno
650
16.místo
16.místo
15.místo
15.
Viktoria Žižkov
700
11.místo
11.místo
13.místo
16.
Bohemians 1905
750
12.místo
13.místo
14.místo
- pro tipování neznalé: při vkladu 100 Kč na triumf Baníku v Gambrinus lize můžete vyhrát 10násobek, tzn. 1.000 Kč. U Slavie by případná výhra činila 1,7násobek vsazené částky, u Sparty 2,4násobek atd... i fanoušci Bohemians si určitě vsadí na celkový triumf svého mužstva. Při vkladu 50 Kč by jejich potencionální výhra činila slušných 37.500 Kč :-)

PREVIEW BANÍČEK - M.BOLESLAV

26. října 2007 v 11:28 | Morty |  PREVIEW ZÁPASŮ
Místo a datum utkání: Stadion Bazaly - Ostrava, 28.10.2007 v 20:15, vysílá ČT4Sport

11.kolo nejvyšší fotbalové soutěže přinese mj. souboj ostravského Baníku a Mladé Boleslavi. Boleslavi se vstup do nového ročníku vůbec nevydařil. Třetí tým minulé sezony vyhrál v úvodních 6 utkáních pouze domácí zápas s Kladnem, proto vedení týmu sáhlo ke změně trenéra - Luďka Zajíce nahradil zkušený Zdeněk Ščasný. S novým impulsem na trenérském postu se výsledky mužstva rapidně zlepšily, v lize boleslavští třikrát za sebou vyhráli, dokonce se jim povedlo naprosto nečekaně postoupit v Poháru UEFA přes silné italské Palermo. Poslední dvě utkání ale tým z města aut prohrál. Nejprve nestačil v Poháru ČMFS na druholigový Třinec, a posléze prohrál doma v televizním utkání s Libercem.

Tato prohra však boleslavské ještě více nabudí k maximálnímu výkonu v neděli na Bazalech. V případě výhry se dostanou Středočeši k Baníku na rozdíl pouhého jednoho bodu. To je zároveň vyrování pro Baník, který ví, že pro udržení kontaktu s absolutní špičkou musí bodovat. Z posledních dvou utkání na Bazalech navíc Baník vytěžil pouze bod, branku nevstřelil žádnou. ,,Samozřejmě bychom se moc rádi udrželi v kontaktu s elitou, ale k tomu bude potřeba zvítězit," řekl trenér Baníku Karel Večeřa. ,,Opravdu je to zápas o tom, kam patříme. Buď vyhrajeme a zůstaneme v první trojce, nebo ztratíme body a ostatní nás dotáhnou. Cítíme, že to tak je," dodal pro oficiální stránky FCB Večeřa.

Mladá Boleslav má ve svém středu hráče, kteří jsou schopni sami rozhodovat zápas. Hráči jako Matějovský, Rajnoch nebo Mendy dokazují, že to pro Baník rozhodně nebude lehký zápas. Večeřa to potvrzuje. ,,Soupeř je silný, přesto my se opět zabýváme spíš sami sebou. V Jablonci jsme měli na výhru, v koncovce musíme být důslednější. Nesmíme zároveň pouštět Boleslav do tolika šancí jako Liberec," uvedl baníkovský trenér.

Potřetí v řadě se bude v Ostravě hrát v nepříznivém fotbalovém čase, návštěva však bude určitě vyšší než loňský rok. To na Bazaly dorazilo v příšerném počasí 1800 fanoušků. Pro nedělní zápas se očekává návštěva mezi devíti a desíti tisícovkami fanoušků. Takže neseďte doma a přijďte podpořit Baník v důležitém zápase!!!

Pravděpodobné sestavy
Baník Ostrava: Vašek - Řezník, Cigánek, Bystroň, Čoupek - Rajtoral, Otepka, Marek, Metelka - Magera, Svěrkoš
M.Boleslav: Miller - Voříšek, Rolko, Kopic, Kalina - A.Mendy, Matějovský, Rajnoch, Poláček - Táborský, Kysela
Absence
Baník:
Neuwirth, Tomašák, Lukeš, Bolf (dlouhodobě zranění), Tchuř (natažený sval)
Soupiska Baníku: zde
Soupiska M.Boleslavi: zde

Minulé zápasy Mladé Boleslavi
22.10.2007 M.Boleslav - Liberec 0:(51.Bílek, 65.Nezmar)
Sestava M.Boleslavi: Miller (5) - Voříšek (4), Rolko (4), Kopic (4) - Sedláček (4)(82.Vaněček), Matějovský (5), Rajnoch (4), Kalina (4)(59.Poláček-5) - Kysela (5), A.Mendy (6), Táborský (4)(65.Holub) čísla v závorce u hráče znamená ohodocení hráče stupnicí 1-10, kdy 10 je nejlepší možná známka

Mladá Boleslav-Liberec22.10.20070:2(0:0,0:2)1. česká ligaTřinec-Mladá Boleslav16.10.20072:1Pohár ČMFSBrno-Mladá Boleslav08.10.20070:3(0:1,0:2)1. česká ligaPalermo-Mladá Boleslav04.10.20072:4 P(0:0,0:1)Pohár UEFAMladá Boleslav-Bohemians 190530.09.20072:0(1:0,1:0)1. česká ligaKolín-Mladá Boleslav27.09.20070:4(0:0,0:4)Pohár ČMFSSparta Praha-Mladá Boleslav24.09.20070:1(0:0,0:1)1. česká ligaMladá Boleslav-Palermo20.09.20070:1(0:0,0:1)Pohár UEFAMladá Boleslav-Most16.09.20071:1(1:1,0:0)1. česká ligaLibiš-Mladá Boleslav05.09.20071:5Pohár ČMFS
Vzájemné zápasy celkem: 2 výhry Baníku - 1 remíza - 3 výhry M.Boleslavi, skore 7:8
2006/07 Baník - M.B. 2:0 (Mičola, Střihavka), M.B. - Baník 2:0 (Poláček, Kysela)
2005/06 Baník - M.B. 1:3 (Magera - Čáp, Matějovský, Kulič), M.B. - Baník 2:1 (Matějovský, Vaculík - Magera)
2004/05 M.B. - Baník 1:1 (Sedláček - Žůrek), Baník - M.B. 2:0 (Magera. Tomašák)

Kursy Tipsportu: 2 (výhra Baníku) - 1,2 (neprohra Baníku) - 3 (remíza) - 1,65 (neprohra Boleslavi) - 3,6 (výhra Boleslavi)
1.poločas: 2,7 - 1,17 - 2,05 - 1,35 - 2,9
Mužstvo dá alespoň 1 branku: Baník - 1,2 ,M.B. - 1,39, obě mužstva - 1,67
Kdo dá první branku: Baník - 1,7 ,M.B. - 2,3

Kursy Fortuny: 2 - 1,2 - 3 - 1,64 - 3,6

Tip baniktimes.blog.cz
výhra Baníku: 50%
remíza: 30%
výhra Mladé Boleslavi: 20%

IDEÁLNÍ JEDENÁCTKA VE SPORTU: TOMÁŠ MAREK VEDE

25. října 2007 v 9:16 | Morty |  ZAJÍMAVOSTI
V deníku Sport probíhá tuto sezonu jako již tradičně soutěž o Krále fotbalových trávníků. V každém zápase dostane hráč, který odehrál alespoň 30 minut známku na stupnici 1-10, kdy 10 je nejlepší možná známka. Hráč s nejvyšší průměrnou známkou se pak po konci sezony stane Králem fotbalových trávníků. Podmínkou je odehrání určitého množství zápasů - pro uvedení do současné jedenáctky jich muselo být alespoň 8.

Ve vedení je nyní kapitán Baníku Tomáš Marek, který průměrně dostal ve svých 9 utkáních známku 6,33. Z kádru Baníku se v nejlepší jedenáctce objevuje i Rudolf Otepka, František Rajtoral se na ní nevyskytuje jen z důvodu nedostatečného počtu odehraných utkání. Největší zastoupení (3 hráče) v sestavě mají týmy Slavie a Teplic.

Průběžné pořadí
Místo
Jméno
Klub
Známek/průměr
1.
Marek
Baník
9/6,33
2.
Verbíř
Teplice
10/6,2
3.-6.
Suchý
Slavia
10/6,1
3.-6.
Vlček
Slavia
10/6,1
3.-6.
Fenin
Teplice
10/6,1
3.-6.
Pospěch
Sparta
10/6,1
7.-11.
Doležal
Teplice
10/6
7.-11.
Otepka
Baník
8/6
7.-11.
Cigánek
Kladno
10/6
7.-11.
Kučera
Č.Buď.
10/6
7.-11.
Toleski
Most
8/6
14.-18.
Bystroň
Baník
10/5,8
14.-18.
Vašek
Baník
10/5,8
26.-27.
Magera
Baník
10/5,6
36.-41.
Metelka
Baník
9/5,44
37.-41.
Řezník
Baník
9/5,44
Průběžná nejlepší jedenáctka sezony
Kučera - Pospěch, Suchý, Dřížďal - Verbíř, Otepka, Marek, Doležal - Fenin, Vlček, Toleski

LIČKA: JSEM VERNER, NE WERNER

24. října 2007 v 21:34 | Morty |  ZAJÍMAVOSTI
-zdroj: deniksport.cz

Ačkoliv je léta znám jako Werner Lička, v občanském průkazu má bývalý reprezentant a současný generální manažer ostravského Baníku napsáno VERNER LIČKA. Stejně tak je uvedeno jméno na dveřích jeho kanceláře na Bazalech. Jak se tedy někdejší ostravský kanonýr správně jmenuje?
* Pane Ličko, jste Werner, nebo Verner?
"Verner. Ale na Wernera s dvojitým Vé jsem si za ta léta už tak zvykl, že mi ani nepřijde, že se to jméno píše špatně."
* Jak se stalo, že jste se z Vernera stal Wernerem?
"Ono se vlastně nejdříve stalo, že jsem se z Wernera stal Vernerem s jednoduchým vé. To jméno je totiž německé a má se správně psát s dvojitým. Jenže já se narodil v padesátých letech a v té době bylo skoro nemožné dát dítěti zahraniční jméno. Rodiče to tehdy s úřady domluvili aspoň tak, že tedy můžu být Verner, ale aby to bylo česky, musí to být s jednoduchým vé."
* Takže jste možná jediným Vernerem na světě, že?
"To nevím, ale co vím jistě, že ani Verner, ani Werner nejsou zaneseni v českém kalendáři. Takže já nemám nikdy svátek. Proto taky ostatním k svátku negratuluji. Závidím jim totiž, že ho mohou slavit."
* A jak jste se tedy znovu stal Wernerem s dvojitým Vé?
"Když jsem jako hráč přišel do Baníku, začalo se moje jméno v novinách psát najednou s dvojitým Wé. Upozornil jsem na to jednou, pak podruhé, pak potřetí, ale bylo to marné, pořád mě psali jako Wernera. Tak jsem to tak nechal."
* Werner je možná hezčí než Verner, ne?
"Je to hlavně přirozenější. Taky proto to možná okolí takhle přijalo."
* Přiznejte, když jste se podepisoval fanouškům na plakát, psal jste své jméno s jednoduchým, nebo dvojitým Vé?
"Přiznávám, s dvojitým. (usmívá se) Tak se to vžilo a asi se mi to i více líbilo. Ale v dokladech jsem měl vždycky jednoduché Vé. Já jsem si na patálie se svým jménem už zvykl. Když jsem hrál v Baníku, občas se mi stalo, že mě někdo napsal s tvrdým y jako Lyčku. To proto, že v té době hrával ve Vítkovicích hokejový obránce Jarda Lyčka, což byl reprezentant a velice známý hráč. Jsem rád, že se to neujalo."
* Teď se ale zdá, že se snažíte uvést na pravou míru i správné psaní vašeho křestního jména. Stále častěji se v tisku objevujete jako Verner...
"Ale to není moje iniciativa. Vzešlo to od některého z vašich kolegů, který se mě zeptal, jak se správně jmenuju. Já mu odpověděl a tím se to nějak začalo vracet k tomu jednoduchému vé."
* Když teď po dlouhých letech vídáte v novinách své jméno s jednoduchým vé, nepřipadá vám to zvláštní?
"Připadá. Ale jak říkám, je to návrat do normálu."
* Takže deník Sport vás bude od této chvíle také uvádět jako Vernera Ličku, souhlasíte?
"No jo, ono je to tak dobře. Mám to tak i v rodném listě."

SHRNUTÍ 10.KOLA + STATISTIKY

23. října 2007 v 20:48 | Morty |  STATISTIKY
-čísla u rozhodčích a úrovní zápasů jsou ve stupnici 1-10, kdy 10 je nejlepší možná známka

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 3:0 (3. a 60.Vlček, 46.Suchý)
Rozhodčí: Franěk (známka od delegáta 8, deník Sport 8)
Diváci: 3971 (21% kapacity stadionu)
Úroveň utkání: 5, Slavia - 6, Plzeň - 4

Sigma Olomouc - Teplice 1:0 (3.Melinho)
Rozhodčí: Adam (známka od delegáta 7, deník Sport 5)
Diváci: 4623 (38% kapacity stadionu)
Úroveň utkání: 7, Olomouc - 7, Teplice - 7

Viktoria Žižkov - Tescoma Zlín 2:0 (29.Procházka, 47.Kušnír)
Rozhodčí: Jára (známka od delegáta 7, deník Sport 6)
Diváci: 2816 (56% kapacity stadionu)
Úroveň utkání: 4, Žižkov - 5, Zlín - 3

Jablonec - Baník Ostrava 1:1 (3.Baranek - 80.Rajtoral)
Rozhodčí: Královec (známka od delegáta 7, deník Sport 5)
Diváci: 3650 (58% kapacity stadionu)
Úroveň utkání: 6, Jablonec - 5, Baník - 6

Kladno - Bohemians 1905 2:1 (9.Čáp, 44.Jeslínek - 39.Matůš)
Rozhodčí: Kocián (známka od delgáta 7, deník Sport 5)
Diváci: 3725 (93% kapacity stadionu)
Úroveň utkání: 5, Kladno - 5, Bohemians - 4
SIAD Most - Brno 2:2 (43. a 89.Pilař - 19.Trousil, 25.Došek)
Rozhodčí: Jílek (známka od delegáta 7, deník Sport 7)
Diváci: 2623 (35% kapacity stadionu)
Úroveň utkání: 6, Most - 7, Brno - 6

Dynamo Č.Budějovice - Sparta Praha 1:1 (50.Černý - 77.Slepička)
Rozhodčí: Jech (známka od delegáta 7, deník Sport 5)
Diváci: 4624 (69% kapacity stadionu)
Úroveň utkání: 6, Č.Budějovice - 6, Sparta - 6

Mladá Boleslav - Slovan Liberec 0:2 (50.Bílek, 65.Nezmar)
Rozhodčí: Kocourek (známka od delegáta 5, deník Sport 2)
Diváci: 3816
Úroveň utkání: 5, M.B. - 4, Liberec - 6

Statistiky
Bilance: 4-3-1, skore 12:7, celkově34-26-20, skore 106:80
Branky: 19, průměr na utkání 2,33 , celkově186, průměr na utkání 2,33
Penalty: jedna - Matějovský (M.B.) neproměnil, celkově21 (12 proměněných)
Diváci: 29 848 - průměr na zápas 3731, celkově 463 883 - průměr na zápas 5 799
Žluté karty: 32 (12:20), celkově 386 (166:220)
Vyloučení: žádné, celkově 21 (8:13)

ALL STAR MEDIA 10.KOLA

23. října 2007 v 17:42 | Morty |  ALL STAR SESTAVY
Žádný baníkovec se tentokrát nedostal do ideální jedenáctky kola, tvořené z nejlepších sestav kola 11 vybraných deníků.

Zlámal (LIB, 7 nominací) - Šinglár (LIB, 4), Suchý (SLA, 11), Šuškavčevič (OLO, 5), Čáp (KLA, 5) - Kušnír (ZIZ, 6), Pilař (MOS, 11), Černý (ČEB, 11) - Vlček (SLA, 11), Jeslínek (KLA, 7), Nezmar (LIB, 4).

PROSINCOVÝ HALOVÝ TURNAJ V OSTRAVĚ

23. října 2007 v 17:30 | Morty |  A-MUŽSTVO
V sobotu 15. prosince 2007 se v hale Sareza uskuteční fotbalový turnaj O Pohár města Ostravy.

Pořadatelem bude fotbalový klub Baník Ostrava, jednodenního turnaje se zúčastní šest celků - Baník Ostrava, obhájce trofeje z Opavy, dále pak Vítkovice, Zlín, slovenská Nitra a v neposlední řadě i GKS Katowice.

Šest celků bude rozděleno do dvou tříčlenných skupin, dva nejlepší z každé skupiny se pak utkají ve dvou semifinálových kláních. Vítězové budou ve finále bojovat o celkový triumf, nebudou chybět ani souboje o 3.místo mezi poraženými semifinalisty a o 5.místo.
Jeden zápas se bude hrát 2x15 minut se čtyřmi hráči v poli na každé straně a dvěma brankáři.

TRADIČNÍ REMÍZA: JABLONEC - BANÍK 1:1

22. října 2007 v 14:41 | Morty |  ZÁPASY "A" TÝMU
10.kolo nejvyšší fotbalové soutěže přineslo mimo jiné také souboj mezi Jabloncem a Baníkem. Zápas dostal poněkud pikantní nádech, na lavičce Jablonce se totiž poprvé objevil novopečený kouč František Komňacký, trenér Baníku z mistrovské sezony.

Od začátku zápasu mohli fanoušci obou týmů ofenzivní smršť. Ve 3.minutě se do šance dostal Mičola, v šestnátce si zpracoval přesný centr, avšak osamocen napálil míč pouze na brankáře Jablonce Špita. Špit rychle vyhodil, Svátek zleva nacentroval do pokutového území Baníku a odražený míč se dostal k Barankovi, který poslal míč k pravé tyči Vaškovy branky - 1:0.

Hráči Baníku byli z obdrženého golu zaražení, jablonečí se tak další čtvrthodinu dostávali do dalších šancí. Obraz hry se změnil ve 20.minutě, Svěrkošovu střelu z velkého vápna vyrazil Špit s obtížemi na roh. V 29.minutě zasáhl jablonecký Fukal míč v šestnátce evidentně rukou, píšťalka sudího Královce však zůstala němá. Do poločasu se hra přelévala z jedné strany na druhou, žádná z nadějných akcí ale neskončila branku.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu, na obou stranách se vyskytly zajímavé šance. V 53.minutě se po sérii hlaviček do vzduchu pověsil kapitán Baníku Tomáš Marek, jeho výbornou hlavičku ale s Špit s obtížemi vyrazil. 58.minuta a Radim Řezník ve velké šanci. Mičola pronikl do vápna jabloneckých, přihrál, ale mladému zadákovi nepřálo štěstí. I v dalších minutách se bylo na co dívat, golový okamžik přišel ale až v 79.minutě. Střídající Robert Zeher přiťukl míč Františku Rajtoralovi, který na hranici malého vápna napálil míč na vzdálenější tyč a nedal tak Špitovi šanci - 1:1. Z podobné pozice dal předtím branku také jablonecký Baranek.
Špitova síť se rozvlnila i v 88.minutě po střele Zehera, rozhodčí Královec ale branku kvůli předcházejícímu faulu Rajtorala na Fukala neuznal. Baníkovci s jeho výrokem nesouhlasili, skore se však již nezměnilo a tak si Baník do Ostravy veze z Jablonce již tradiční bod za remízu.

Po konci zápasu šli hráči ostravského klubu poděkovat pěti stovkám fanoušků za výbornou podporu, kterou vytvářeli v průběhu celého zápasu. Pod ostravský kotel přišel i trenér domácích František Komňacký, jehož jméno bylo během zápasu několikrát vyvoláváno. Na trenéry jako je pan Komňacký se totiž nezapomíná....

Ohlasy trenérů
František Komňacký: "V naší situaci je pro nás bod málo. Ale na druhou stranu musím říci, že ten bod musíme brát. Baník se ukázal jako velice kvalitní tým, ve druhé půli nás velmi dobrým pohybem a rychlou kombinací přehrával a zaslouženě získal bod. Dali jsme brzo gól a celkem se nám dařilo narušovat hru soupeře. Bohužel nám nevycházel přechod do protiútoku a zakončení. Po změně stran byla převaha Baníku zjevná. Nebyli jsme schopni zachycovat pohyb a tím jsme se dostávali do problémů. Díky brankáři a obranné hře jsme drželi dobrý výsledek, fotbalová spravedlnost ale nebyla slepá. Musíme nadále pracovat a potřebné body získat s jinými soupeři."

Karel Večeřa: "Přijeli jsme vyhrát. Ve druhé půli už byla naše hra o poznání lepší. Měli jsme dobrý vstup do utkání, vytvořili jsme si šanci, která nás asi trošku ukolébala, a hned následně jsme dostali branku. V první půli jsme měli problém s rozehrávkou, ta nám vázla zejména směrem od obránců. Se zakládáním útoků jsem nebyl spokojen."

- reportáž ze zápasu si můžete prohlédnout zde , fotky na stránce rosfcb.com pak zde

FK Jablonec 97 - FC Baník Ostrava 1:1 (1:0)

Branky: 3. Baranek - 80. Rajtoral
Rozhodčí: Královec - Zlámal, Ubias
ŽK: Baranek - Magera
Diváci: 3659

Jablonec: Špit - Zábojník (60.Krejčí), Homola, Hamouz, Fukal - Baranek, Loučka, Klapka, Flachbart (77.Stožický) - Zelenka (85.Nulíček), Svátek

Baník: Vašek - Řezník, Cigánek (61.Rajtoral), Bystroň, Čoupek - Mičola (61.Zeher), Marek, Otepka, Metelka (73.Mišinský) - Magera, Svěrkoš

PREVIEW JABLONEC - BANÍČEK

20. října 2007 v 10:09 | Morty |  PREVIEW ZÁPASŮ
Místo a datum utkání: Chance Aréna - Jablonec nad Nisou, 21.10.2007 v 15:00

V 10.kole nejvyšší fotbalové soutěže bude Baník Ostrava zajíždět na sever Čech, kde se utká s jabloneckým týmem. Ten v reprezentační pauze prodělal zásadní změnu - na postu trenéra vystřídal Luboše Kozla nám velmi dobře známý František Komňacký. Důvodem Kozlova odvolání byly neuspokojivé výsledky jabloneckého týmu, v 9 zápasech totiž získal pouhých 6 bodů. ,,Za ten týden, co jsem v Jablonci, jsem se ujistil, že čtrnácté místo rozhodně neodpovídá schopnostem hráčů. Je jen otázkou času, kdy si svoje postavení vylepší a já věřím, že výrazně," řekl však deníku Sport nový trenér Komňacký a pokračoval: ,,Baník je bezpochyby velice silný soupeř, a jak jsem stačil vypozorovat, na hřištích soupeřů možná ještě více nebezpečný než doma na Bazalech. Ale k poražení je," dodal jablonecký kouč. Komňacký také řekl, že Baník je se svými fanoušky jeho láskou na celý život, v neděli však samozřejmě bude chtít ostravský tým porazit. Od pondělí pak z něj bude znovu velký příznivec klubu z Bazalů.

Jablonecký tým je plný zkušených hráčů typu Baranka, Homoly, Fukala, Flachbarta či Zelenky, které doplňují mladíci. V domácím prostředí získal Jablonec 5 bodů z 5 zápasech, prohrál s oběma pražskými "S".

Baník potřebuje na severu Čech získat body, aby se udržel v těsném kontaktu se špičkou. ,,Bude to těžké. Domácí asi budou pod novým trenérem pořádně namotivovaní, navíc kouč Komňacký některé naše hráče dobře zná, ale na našich plánech to pochopitelně nic nemění. Jedeme do Jablonce vyhrát," pronesl na oficiálních stránkách Baníku asistent Karel Kula. Baník venku letos ještě neprohrál, v Jablonci však příliš často nevyhrává. Posledních 10 vzájemných zápasů skončilo v Jablonci osmkrát nerozhodných výsledkem!

Trenéru Baníku Karel Večeřa zřejmě postaví do základní sestavy Václava Svěrkoše, fit už je i Robert Zeher. Otazník visí nad startem Franty Rajtorala a Reného Bolfa. Rajtoral si přivezl zranění reprezentační jednadvacítky, Bolfův start je stále ještě nejistý.

Pravděpodobné sestavy
Jablonec: Špit - Fukal, Zábojník, Homola, Loučka - Baranek, Klapka, Vácha, Hamouz - Svátek, Zelenka
Baník Ostrava: Vašek - Řezník, Cigánek, Bystroň, Čoupek - Metelka, Marek, Otepka, Tchuř - Svěrkoš, Magera

Absence
Jablonec: Laciga (zranění), Baník: Rajtoral, Bolf (nejistý start), Lukeš, Tomašák, Neuwirth (dlouhodobě zranění)

Soupiska Jablonce: zde
Soupiska Baníku: zde

Minulé zápasy Jablonce
7.10.2007 Most - Jablonec 2:1 (12.Toleski, 38.Oboya - 51.Svátek z pen.)
Sestava Jablonce: Špit (5) - Fukal (4), Zábojník (4), Homola (3), Loučka (3) - Vácha (5), Klapka (5), Eliáš (4), Hamouz (3)(46.Štěpán - 5) - Svátek (4)(79.Mičkal), Hloušek (3)(42.Rilke - 5) čísla v závorce u hráče znamená ohodnocení hráče stupnicí 1-10, kdy 10 je nejlepší možná známka

Frýdek Místek-Jablonec10.10.20071:2Pohár ČMFSMost-Jablonec07.10.20072:1(2:0,0:1)1. česká ligaJablonec-Sparta Praha30.09.20070:2(0:0,0:2)1. česká ligaTřeboň-Jablonec26.09.20070:2(0:1,0:1)Pohár ČMFSBrno-Jablonec23.09.20072:1(0:0,2:1)1. česká ligaJablonec-Bohemians 190516.09.20070:0(0:0,0:0)1. česká ligaNový Bydžov-Jablonec06.09.20070:7Pohár ČMFSKladno-Jablonec02.09.20071:1(1:1,0:0)1. česká ligaJablonec-Austria Vídeň30.08.20071:1(0:1,1:0)Pohár UEFAJablonec-Č. Budějovice26.08.20071:0(0:0,1:0)1. česká ligaJablonec-Mladá Boleslav20.08.20071:1(1:1,0:0)1. česká ligaAustria Vídeň-Jablonec16.08.20074:3(2:2,2:1)Pohár UEFATeplice-Jablonec12.08.20071:0(1:0,0:0)1. česká ligaJablonec-Slavia Praha05.08.20070:1(0:0,0:1)1. česká ligaVzájemné zápasy celkem: 3 výhry Jablonce - 15 remíz - 8 výher Baníku, skore 33:43
2006/07 Jablonec - Baník 1:1 (Kučera - Mičola), Baník - Jablonec 3:0 (Metelka, Magera, Klimpl)
2005/06 Baník - Jablonec 2:1 (Žůrek, Papadopulos - Michálek), Jablonec - Baník 1:2 (Weber - Varadi, Magera)

Kursy Tipsportu: 2,85 (výhra Jablonce) - 1,4 (neprohra Jablonce) - 2,7 (remíza) - 1,31 (neprohra Baníku) - 2,55 (výhra Baníku)
1.poločas: 3,5 - 1,25 - 1,9 - 1,21 - 3,3
Mužstvo dá alespoň 1 branku: Jablonec dá gol - 1,31 ,Baník dá gol - 1,27 ,obě mužstva dají gol - 1,66
Kdo dá 1.branku: Jablonec - 2,05 ,Baník - 1,95

Kursy Fortuny: 2,81 - 1,39 - 2,75 - 1,32 - 2,55

Tip baniktimes.blog.cz
výhra Jablonce 15%
remíza 40%
výhra Baníku 45%

ON-LINE ROZHOVOR S MARTINEM LUKEŠEM

18. října 2007 v 22:09 | Morty |  ROZHOVORY
Na internetových stránkách Moravskoslezského deníku jste mohli ve čtvrtek 18.října od 13 hodin pokládat otázky Martinu Lukešovi. Celý on-line rozhovor se zraněným kapitánem Baníku si můžete přečíst zde

BRANKÁŘI A JEJICH KOUSKY

18. října 2007 v 19:07 OSTATNÍ VIDEA
-máte tip na další video s brankáři, které by stálo za to ukázat dalším lidem? Vložte odkaz do komentářů a my pak vaše video zde můžeme zveřejnit!

BOLF JE ZPĚT. KOHO ALE NAHRADÍ?

17. října 2007 v 20:11 | Morty |  NEWS!!!
Po dlouhých měsících, ve kterých se letní navrátilec René Bolf léčil z těžkého zranění, přichází vysněný okamžik pro mnoho baníkovských fanoušků. Renda je již plně uzdraven a připraven odehrát celé mistrovské utkání. Konečně tedy vše nahrává k jeho velkému comebacku, otázkou ale je, v jakém složení bude defenzivní linie po Bolfovém uzdravení hrát.

Vraťme se nyní o 8 měsíců dozadu. Trenér Baníku Karel Večeřa nemůže pro úvodní zápasy jara počítat s vykartovanými stopery Bestou a Klimplem, kteří byli pevnou součástí obranného valu v podzimních utkáních. Na pozici stopera se tak z místa defenzivního záložníka přesouvá David Bystroň, šanci proti Olomouci dostává také Petr Cigánek. Aby nebylo změn v defenzivních řadách málo, Tomáš Marek se z pravé strany obrany přemisťuje na uvolněné místo Davida Bystroně. Na pravé straně se tak objevuje nová tvář - mladičký Radim Řezník. Vlevo má zamluvené místo Petr Čoupek.

První zápas s Olomoucí tak měl být zatěžkávací zkouškou pro nově vytvořenou obranu, s nelehkým úkolem si ale obrana ve složení Řezník - Cigánek - Bystroň - Čoupek bravurně poradila. A když se obraně povedl i další zápas doma se Slováckem, neměl Karel Večeřa důvod na složení obrany něco měnit. Do nelehké situace se tak dostali Pavel Besta s Marošem Klimplem. Klimpl si později zahrál, pro Bestu však místo v sestavě nezbylo. Stopeři Cigánek s Bystroněm se totiž pro Večeřu stali prvními alternativami.

Je tu nová sezona a s ní spojený příchod Reného Bolfa. Z důvodu neustálých zdravotních potíží však nemůže do hry zasáhnout, a tak obrana hraje v úvodním zápase po odchodu Besty s Klimplem ve svém v podstatě již tradičním složení Řezník - Cigánek - Bystroň - Čoupek. Posléze se nalevo objevuje čerstvá akvizice Daniel Tchuř, později se ale posunul do zálohy, Petr Čoupek se totiž po zranění již vrátil do hry. Řezník své místo v sestavě opustil jen kvůli zranění, Cigánek s Bystroněm byli v obranné linii stálicemi.

Stoper Bolf určitě nepřišel do Baníku k leštění lavičky. Karel Večeřa tak bude muset rozhodnout, pro jakou stoperskou dvojici se rozhodne. Bohužel v obraně většinou není možnost v zápasech prostřídat obránce, do hry totiž v průběhu utkání častěji nastupují hráči podporující ofenzivní stránku mužstva. Renda má velké zápasové manko, je ale velmi pravděpodobné, že hráč jeho kalibru nebude mít problém dostat se do základní sestavy. Koho ale k němu postavit?

Petr Cigánek je bezesporu nadějný hráč, což dokazuje i pozvánka do reprezentační jednadvacítky. Ve srovnání s Davidem Bystroněm ale nemá takové ofenzivní kvality. Bizi se ve hře poměrně často dostává do zakončení, a nutno říct že často nebezpečného. V zápase si tak může prohazovat místo s Tomášem Markem, u Cigiho si toto nedvedu dost dobře představit. Samozřejmě, u stopera není důležitá jeho ofenzivní síla, pro ožívení hry je to však stránka důležitá. Bolfa beru jako obránce každým coulem, nepočítaje samozřejmě možnost hlavičkování při standartních situacích Baníku.

Já osobně bych zvolil obranu ve složení Řezník - Bolf - Bystroň - Tchuř, přičemž Bystroň by si jako doposoud měnil místo s před ním hrajícím Tomášem Markem. Všechno jsou to ovšem jen spekulace, mnohokrát jsme si to mohli ověřit. Zranění a popř. tresty jsou totiž věci velice ošidné....

VOTEYOURTEAM.COM - BANÍK NEBO BENFICA???

14. října 2007 v 13:23 | Morty |  FANOUŠCI
Je tu polovina října a do konce hlasování o nejpopulárnější klub světa na www.voteyourteam.com zbývá zřejmě ještě 2 a půl měsíce. Žhavým tématem je v těchto dnech především tato otázka: předstihne nás Benfica Lisabon, která se nám, přes náš vysoký náskok, v minulých týdnech mohutně přibližovala? Pojďme se ale nyní podívat, jak vlastně hlasování z naší strany v uplynulých měsících vypadalo.

Hlasování na www.voteyourteam.com bylo spuštěno již delší časový úsek předtím, než se o něm fanoušci Baníku vůbec dozvěděli. Za tu dobu se do čela dostaly brazilské kluby Internacionale, Santos a také Atletico Paranaense. Tyto kluby si před ostatními celky vytvořily luxusní náskok, který byl ale pomalu ukrojován fanoušky jednoho slavného českého klubu...

Fanoušci Baníku Ostrava začali houfně hlasovat ke konci března. Pro mě osobně by byl tehdy velký úspěch získat první místo v Evropě, které okupoval ruský Zenit Petrohrad. Jak se za pár týdnů ukázalo, tato meta byla pro baníkovce docela snadným soustem, i když se petrohradští usilovně bránili.

Od této chvíle začalo stíhání brazilských celků, které měly od Baníku na první pohled nepřekonatelný odstup. Týdny plynuly a Baník se dostával stále více dopředu. Porazil slavný Santos i Internacionale, a za pár dnů jsme mohli slavit vyjímečný triumf - 22.6.2007 v 19:22 jsme předstihli Atletico Paranaense a stali se nejpopulárnějším klubem světa. O čtyři dny později byla překonána další významná meta - stali jsme se 1.klubem s více než 100.000 hlasy.
Přišly však prázdniny, navíc na fanoušky dolehlo uspokojení z dobytí 1.místa a počet hlasů pro náš klub se rapidně snížil. Z více jak 2000 hlasů, které denně přibyly na konto Baníku při stíhání 1.místa, jsme v červenci a srpnu nepřekročovali ani hranici 700 hlasů denně. Již delší dobu hlasovali lépe šejci z Al-Nasru, kteří se k nám pomalu přibližovali. Ani další kluby se však nenechávaly zahanbit, o prázdninách tak Baník v denních hlasováních končil většinou až kolem 5.místa na světě.
Konec prázdnin a začátek školního roku byl ve znamení raketového nástupu fanoušků slavného portugalského mužstva Benficy Lisabon. Benfica se nám přibližovala mílovými kroky, v baníkovských řadách tak muselo dojít ke znovuobnovení sil. Ani velká prezentace v médiích a na fanouškovských stránkách však nepomohla k odrazu náporu portugalských. Denní počty hlasů pro Benficu dosahovaly přes tří tisíce, čemuž se baníkovci rovnali asi z poloviny. Jak se ale ukázalo, fanoušci Benficy používají nepovolený hlasovací automat, který sám od sebe každou hodinu hlasuje....
O víkendu se hlasy pro obě mužstva poměrně vyrovnávají, přes týden však bohužel na internetu dominuje portugalský tým. Pojďme ale všichni ukázat, že na fanoušky ostravského Baníku jsou i stroje krátké!!! 1.místo prostě musíme udržet!!! Náskok 25.000 hlasů znamená možnost prohrávat s Benficou do konce roku přibližně o necelých 400 hlasů denně, takže bojujme a hlasujme!!!!!!!!