INTERVIEW S PAVLEM BESTOU

30. září 2007 v 21:09 | Morty |  ROZHOVORY
-zdroj: fkvz.cz

Pro obránce Viktorky bude utkání 8. kola specifické v tom, že poprvé nastoupí proti klubu kde fotbalově vyrostl.
Pavel Besta: Veškeré vzpomínky na působení v Baníku Ostrava jsou jen dobré. Je to klub, kde jsem se fotbal hrát naučil. Působil jsem zde od dětství celkem osmnáct let a zároveň zde vyhrál titul i Pohár ČMFS. Na to se nadá zapomenout, je to krásná etapa fotbalové kariéry.
Baník je proslulý velkým množstvím věrných fanoušků. Nechybí vám něco podobného na menším stadionu Viktorky, kam se tolik lidí nevejde?
Stadion Viktorky je pochopitelně menší, ale když na nás přijde pět tisíc lidí, tak je atmosféra také dobrá a nám jako hráčům hodně pomůže. Na hřišti to vnímáme a je to super. Jinak, ale tvrdím, že Baník má jedny z nejlepších fanoušků v lize. Obzvláště v době úspěchů byla na stadionu vždy atmosféra, že pomalu běhal mráz po zádech. Zpětně jim děkuji, doufám že mi nebudou mít za zlé můj přestup do Viktorky a bude vše v klidu.
Udržujete nějaký kontakt s bývalými spoluhráči a proběhne třeba nějaké popichování?
Tak je jasné, že si s některými občas telefonujeme nebo pošleme zprávu, ale teď se asi každý spíše soustředíme na svůj výkon a hlavně na to, jak co nejvíce pomoci svému týmu.
Bude toto mít toto utkání pro vás osobně větší motivační náboj?
Já to tak určitě neberu. V Ostravě jsem prožil velkou část kariéry a nyní jsem na Žižkově. Do každého utkání jdu s cílem vyhrát a nechci se rozptylovat nějakou úvahou, že toto je nějaké prestižní utkání. S tím by potom mohla klesnout pozornost.
Sledoval jste poslední utkání Baníku v televizním utkání? Na co si bude muset Viktorka dát největší pozor?
Tak pochopitelně jsem se na část zápasu díval a jenom se potvrdilo, to co asi víme. I když Baník nevyhrál, tak hraje velmi kvalitní kombinační fotbal s účinným přechodem do útoku. Je jasné, že nás čeká velmi dobrý soupeř a musíme být velmi pozorní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama