ZLÍN - BANÍK 2:2 (1:0)

28. srpna 2007 v 10:47 | Morty |  ZÁPASY "A" TÝMU
Po třech zápasech s plným bodovým ziskem přišlo první zaváhání. Hráči ostravského Baníčku jen remizovali na půdě Zlína 2:2. Je to ztráta nebo zisk? Ano, zřejmě jsme mohli vyhrát, ve vzduchu však visela také prohra, proto se zisk bodu může hodnotit jako zisk.

Přestože zlínský trenér Hoftych před zápasem povídal o výhodě domácího prostředí, na stadionu to tak opravdu nevypadalo. Zlínská Letná byla po dlouhé době vyprodaná, ale jen díky více než dvěma tisícovkám baníkovských fanoušků, kteří svým hráčům vytvořili domácí atmosféru.

Od začátku zápasu si vytvořili hráči Baníku převahu, která byla korunována střelou Magery těsně vedle Baránkovy branky. V 18.minutě však vyskočil nejvýše na centr Šmahaje zlínský Zbožínek, který nedal Petrovi Vaškovi šanci.

Branka sice ostravské na chvíli opařila, nicméně do šancí se dostávali i nadále. Po půlhodině hry vystřelil Dan Tchuř, jehož ránu brankář Baránek s problémy kryl. Poté opět Tchuř odcentroval na Metelku, který hlavou orazítkoval břevno.

Na začátku druhého poločasu stál tváří v tvář brankáři Vaškovi "Forrest" Žůrek, napálil balon ale jen do Vaška a ani následnou dorážku neumístil naštěstí Libor do branky. Hned z protiútoku hráči našeho klubu vybojovali roh, po kterém se hlavou nemýlil Lukáš Magera. Na stadionu propukla baníkovská extáze, při které musela všem fanouškům naskakovat husí kůže.

Hráči Baníku měli po golu na hřišti převahu, Zlín ale hrozil z častých brejků, které několikrát ve stoprocentní šancích Libor Žůrek neproměnil. Při první golovce neprostřelil Vaška, poté jej pouze trefil a nakonec v 68.minutě přestřelil. Rychlým brejkem jsme se poté dostali do vedení, Tomáš Marek totiž krásnou dalekonosnou střelou nedal Baránkovi šanci. Po tomto golu vypukl v baníkovské části hlediště nepopsatelný jásot.

Baníkovci byli ve stálém tlaku, ani ten však nevedl k pojišťovacímu golu. V 83.minutě utkání si však na centr naběhl opět zlínský Zbožínek, na jehož hlavičku se marně natahoval Vašek. Byla to téměř totožná situace jako při první brance Zlína, naši obránci Zbožínka opět neubránili. Ach Rendo, už se uzdrav...

V nastaveném čase ještě měla Tescoma šanci získat 3 body, Vyskočilova střela ale naštěstí skončila jen na břevně. Ani Konečníkova tvrdá střela neskončila v brance Baníku, golman Vašek ji odvrátil na roh, a tak si Baník mohl domů odvést 1 vybojovaný bod.
Můžeme jen doufat, že "pouhá" remíza ve Zlíně neodradí některé "fanoušky" od návštěvy sobotního zápasu s Plzní...
Branky: 18. a 83. Zbožínek - 47. Magera, 68. Marek. Rozhodčí: Racek - Kordula, Vysloužil. ŽK: Penner, Žůrek, Opiela, Vidlička, Vyskočil - Magera, Mišinský. Diváků: 6058 (vyprodáno).
Zlín: Baránek - Vidlička, Zbožínek, Kroča, Penner - Malár (64. Bača), Zúbek, Opiela, Zapletal (78. Vyskočil) - Šmahaj (89. Konečník), Žůrek. Trenér: Hoftych
Ostrava: Vašek - Řezník, Cigánek, Bystroň, Tchuř - Rajtoral, Marek, Otepka (68. Mišinský), Metelka - Magera, Zeher (89. Varadi). Trenér: Večeřa