SVĚRKOŠ - VÍM O NEDOSTATCÍCH

6. srpna 2007 v 9:30 | Morty |  ROZHOVORY
Návrat, jak má být. Poslední český ligový gol vstřelil Václav Svěrkoš před čtyřmi lety a víc než dvěma měsíci. Osud tomu chtěl, že byl i posledním střelcem vzájemného souboje Baníku s Bohemkou. Rovněž před čtyřmi lety vyhrála Ostrava doma 1:0, Svěrkoš se pak toulal po Evropě, Bohemka zase po nižších soutěžích. Oba se vrátili zpět. Svěrkoš jí ukradl body golem!

To je stylový návrat, že?
To určitě. Jsem však hlavně rád, že jsme ten zápas zvládli. Na Bohemce se totiž nebude lehce vyhrávat. Bylo tady i hodně lidí z Ostravy, tak i proto jsem rád, že se nám to povedlo.

Dal jste gol, ale mohl jste i zvýšit.
Při tom golu jsem střelu cpal na zadní tyč. Když jsem pak šel v pauze do šatny, tak jsme se o tom s brankářem Sňozíkem bavili. Říkal, že to čekal, jenže nakonec mu to šlo jentěsně vedle nohy a na to už zareagovat nedokázal. Hlavně však mrzí nastřelené břevno, protože jsem mohl zvýšit na 2:0 a mohlo být hotovo.

Nebyl jste před zápasem nervozní? Vrátil jste se do ligy, dost se od Vás v Ostravě očekává...
Je pravda, že jsem nevěděl, co od toho mám čekat. Strašně dlouho jsem si vlastně nezahrál fotbal. Říkal jsem si, skočím do ligy, co když to nepůjde? Jsem moc rád, že to nakonec vyšlo takhle. Byl to super zápas.

Sdílíte optimismus, který mají někteří fandové i experti, když tvrdí, že Ostrava bude útočit na titul?
Nevím, jestli to je odůvodněné. My hlavně chceme hrát dobrý fotbal a uvidíme, jak daleko dojdeme. Pro mě osobně je třeba největší motivací, když na Bazaly přijde 15 tisíc. To je pro mě víc, než kdbychom teď vyhráli 5:0!

Kdžy přišel do Baníku Marek Heinz, kterému se stejně jako Vám nepovedla řada zahraničních angažmá, Ostrava vyhrála titul. A on byl ústřední postavou. Nenapadla Vás ta spojitost?
Marek v Baníku zářil. Já bych se hlavně chtěl dostat do formy a do pohody. Vím o svých nedostatcích a na těch musím pracovat. I teď už jsem nemohl a střídal jsem. Musím nabrat fyzickou kondici, doufám, že se do toho brzy dostanu.
-zdroj textu: tištěný deník Sport
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama