BOHEMKA - BANÍČEK 0:2 (0:1)

5. srpna 2007 v 21:28 | Morty |  ZÁPASY "A" TÝMU
Naše očekávání od nové sezony se snad začínají naplňovat. Hráči Baníku porazili na vyprodaném Ďolíčku hráče Bohemians 2:0. S Baníkem do Prahy přicestovalo odhadem 1500 chacharů, na stadion se však zdaleka všichni nedostali, pořadatelé a ACABi totiž byli na "nemajitele" vstupenek připraveni... Ti fans Baníku, kteří na stadionu byli, ale vytvořili spolu s fanoušky Bohemky hráčům na hřišti výbornou atmosféru.

První golovka se Baníku naskytla v 10.minutě. To se po pravé straně řítil Franta Rajtoral, jehož křižná střela těsně minula Sňozíkovu branku. Radost si ale baníkovská část publika užila o pět minut později. Míč odražený od Magery se dostal ke Svěrkošovi, a ten tváří v tvář poslal Sňozíkovi míč mezi nohy.
Ve 30.minutě se ve velké šanci objevili také Bohemians. Za obranu si naběhl kapitán Slezák, jeho střelu z první však náš brankář Vašek skvěle vyrazil na roh.
V 56.minutě Lukeš našel za obranou soupeře Vencu Svěrkoše, ten ale ve vyložené šanci nastřelil pouze břevno branky Bohemians. V podstatě celý druhý poločas se Bohemka pokoušela proniknout do pozice, ze které by mohla ohrozit Vaškovu branku, jejich snahu však defenziva Baníku většinou v pohodě zneškodnila. Často se Bohemians snažili nakopávat míč dopředu, ten však v pohodě odvracel dnes ve formě hrající David Bystroň.
V 74.minutě se Baníček ocitl v další příležitosti. Střídající Zeher přihrál Mišinskému, ten dvakrát vystřelil na branku, první střelu mu ale vychytal Sňozík a dorážku odvrátil na brankové čáře Šmarda.
Druhý stav extáze zažili Baníkovci v 86.minutě. Na Rajtoralovu hlavičku po rohovém kopu sice ještě Sňozík dosáhl, dorážka Magery hlavou však byla na Sňozíka už moc.