BANÍK-MOST 5:2 - 3 BODY, ALE ZRANĚNÍ LUKEŠE!

12. srpna 2007 v 11:39 | Johnny |  ZÁPASY "A" TÝMU
Vyhecovaný zápas s krásnou atmosférou a plným nasazéním až do poslední minuty zápasu. I tak by se dal ve zkratce popsat sobotní zápas našeho Baníčku se Siadem Most, na který přišlo 13346 diváků.
Baník vstoupil do utkání mírným tlakem a snažil se co nejrychleji vstřelit soupeři branku, což se nedařilo a následovala branka Mostu, když se po prohraném souboji Čoupka u rohového praporku dostal odražený míč ke kapitánovi Pilaři a ten nechytatelně zavěsil míč ranou asi z pětadvaceti metrů v 21.minutě utkání. Stadion ztichl, ale po chvíli přišla pro tým asi ještě bolestivější rána než-li gól- po faulu za žlutou kartu Makedonce Toleskiho zůstal na trávníku ležet kapitán Baníku Lukeš a po chvíli byl z hrací plochy odnesen na nosítkách s poraněním kolene, které pro něj znamená stop na celou podzimní část sezony. Martin Lukeš má přetržený čéškový vaz a čeká ho operace!
Martina Lukeše vystřídal František Metelka, který už ve 31.minutě po krásném centru Svěrkoše, skóroval hlavou a stav utkání byl 1:1. Na Bazalech se rozjela obrovská euforie, která ale trvaly pouze 2 minuty, když Baník dal svou nekoncentrovaností prostor soupeři a Makedonec Goče Toleski posunul Siad do vedení sklepnutím přízemního centru do brány.
Do konce poločasu se Most snažil a mnohdy to nevypadalo s Baníkem dobře, ale ve 44.minutě byl za druhou žlutou kartu vyloučen Toleski, když po odpískání off-sidu vstřelil míč do branky. Po zápase jej za tohle počínání obhajoval mostecký trenér Žák, který argumentoval tím, že v tom hluku diváků nebylo písknutí slyšet. Do konce poločasu měl ještě Baník jednu šanci ze standartky, když Lukáš Magera mířil z 18 metrů přesně, ale gólman Acevski míč reflexivním zákrokem vyrazil na roh. O poločase odcházel Baník do šatny za stavu 1:2.
Druhý poločas zahájil Baník útočně, ale mostečtí dobře odráželi útoky. Stále padaly žluté karty(7v zápase a 3 červené). V 54. minutě vystřídal kouč Večeřa záložníka Mišinského za Roberta Zehera, což bylo asi klíčovým střídáním zápasu. V 60.minutě stáhl v pokutovém území Svěrkoše kanadský obránce Hainault a byla z toho penalta. Svěrkoš proměňuje-2:2. Ihned po gólu běží Svěrkoš pro míč do brány, kde ho podrazil mostecký Procházka a byl oceněn žlutou kartou. Chvíli na to, v 66.minutě zápasu, rozhodčí dal nespravedlivě červenou kartu po šarvátce Svěrkošoví a mosteckému Škodovi.
Baník hnán do útoku fanoušky se nadále snažil a bojoval, ale i tak to na hřišti chvílemi vypadalo, že přesilovku hraje Most. Ale i tak se bojovnost a pevná vůle zúročila, ač až v 86. minutě, kdy se prosadil střelou z 16 metrů k tyči střídající Zeher. Bazaly začaly skákat a byly hnacím motorem Baníku k dalším dvěma gólům, které vstřelil v 89.minutě opět Zeher z voleje po centru Rajtorala a v 92.minutě David Bystroň přiklepnutím míče do branky, který po střele Lukáše Magery gólman Acevski vyrazil. Zápas skončil výsledkem 5:2, který snad přiláká fanoušky na další utkání Baníčku v sobotu 18.8., v 19:00, na Bazaly, kde se naše mužstvo utká s atraktivním soupeřem Slovanem Liberec, který v 1.ligovém kole prohrál na Spartě gólem Libora Doška a v pondělí jej čeká utkání s Bohemians 1905, které Baníček porazil 2:0.
FC Baník Ostrava - FK Siad Most 5:2 (1:2)
Branky: 86. a 89. Zeher, 32. Metelka, 60. Svěrkoš z penalty, 90. Bystroň - 21. Pilař, 33. Toleski.
Rozhodčí: Adam - Chytil, Kubáň.
ŽK: Marek - Toleski, Oboya, Hainault, Procházka, da Silva, Bogdanov.
ČK: 66. Svěrkoš - 44. Toleski, 66. Škoda.
Diváků: 13 346.
Baník: Vašek - Řezník, Cigánek, Bystroň, Čoupek (90. Tchuř) - Rajtoral, Lukeš (22. Metelka), Marek, Mišinský (55. Zeher) - Magera, Svěrkoš.
Most: Svoboda - Škoda, Hainault, J. Procházka, Jamrich - A. Mendy, Loos, Pilař (77. Bogdanov), da Silva (88. Webster) - Oboya (69. V. Mendy), Toleski.