ROZHOVOR S DUŠANEM TESAŘÍKEM

30. července 2007 v 10:15 | Morty |  ROZHOVORY

Ostravě jsem vděčný, říká Tesařík


Bude čtyři sta kilometrů od domova. Nejméně půl roku bez rodiny. Přesto se fotbalový záložník Dušan Tesařík rozhodl odejít z Teplic na hostování do ostravského Baníku. "Jsem Ostravě vděčný za možnost, kterou mi dala," prohlásil jednatřicetiletý Tesařík.
"A zatím si ani nepřipouštím, že jsem čtyři sta kilometrů od baráku."
Nebude vám rodina scházet?
Bude, ale předpokládám, že tak jednou za čtrnáct dnů se do Teplic pojedu podívat. Na podzim budu v Ostravě sám. Pak se uvidí, co a jak. Jestli bude naše spolupráce pokračovat, tak sem rodinu případně vezmu. Mám ale kořeny v Uherském Brodě a ve Zlíně, takže mohu vyrazit za další rodinou, za rodiči.
Jak velké máte děti?
Kluk má jedenáct let, holka sedm. Dnes v době internetu s nimi mohu být každý den v kontaktu. Snadné to sice nebude, ale ve volnu se budu snažit jezdit domů. Nevidím v tom problém.
Mrzelo vás, že Teplice už o vás neměly zájem?
Mrzelo. Je to však trochu jinak. Teplice chtěly, abych zůstal. Spíš šlo o to, že mě nechtěl trenér Rada. To pak nemá cenu. Proto jsem sháněl mužstvo, kde bych mohl pokračovat, A vyhrála Ostrava. Na rovinu musím říct, že je to hodně daleko, ale nedá se nic dělat. Mám třicet jedna let a moje fotbalová kariéra se chýlí ke konci. Jsem tak vděčný Ostravě za možnost, že mi po zranění dala šanci.
Jak vnímáte hlasy, že Baník bude patřit k favoritům ligy?
Je to tak. Ale zažil jsem v Teplicích za ty roky, že jsme měli perfektní mužstvo a neklapalo to. Důležité je, jak chytneme začátek, jaká se vytvoří parta, jak se bude bojovat. Posily mohou přijít, ale tým šlapat nemusí. Na prognózu je brzy, po třech čtyřech kolech to už bude lepší.
zdroj: www.fotbal.idnes.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama