PŘEDLIGOVÁ GENERÁLKA SE POVEDLA: BANÍK - PÚCHOV 2:0

29. července 2007 v 21:09 | Johnny |  A-MUŽSTVO
Bez problémů zvládli hráči Baníku svou generálku před startem I. Gambrinus ligy. Druholigový slovenský Púchov porazili na Bazalech 2:0, když góly našeho týmu stříleli před zraky 2299 diváků ještě v prvním poločase Václav Svěrkoš a Martin Lukeš.
Púchov se představil jako daleko snaživější soupeř než v týdnu Bystrc. Baník opět postrádal záložníka Tomáše Marka, který si léčí bolavé koleno, kvůli svalových problémů nebyl znovu René Bolf ani na lavičce.
Přesto Baník trpělivou ofenzivou branku soupeře dokázal ztéci. Ve 22. minutě přistrčil Magera míč v šestnáctce Svěrkošovi, jeho první ránu gólman Valach ještě vyrazil, ale po gólech hladový útočník Baníku dorážku zvládl. O chvíli později po hezké akci měl gól na kopačce Bystroň, ale všiml si ještě lépe postaveného Lukeše, který s pomocí tyče podruhé překonal Valacha. Pak ještě po centru Svěrkoše trefil Magera hlavičkou břevno. Ve druhé půli měl Baník převahu, ale další góly už se svěřencům trenéra Karla Večeři vstřelit nepovedlo, soupeře přesto nepustili do žádná větší šance.
FC BANÍK OSTRAVA - FK PÚCHOV 2:0 (2:0), branky: 22. Svěrkoš, 35. Lukeš. Sestava Baníku: Vašek - Řezník, Cigánek (61. Ricka), Bystroň, Čoupek (61. Tchuř) - Rajtoral (46. Zeher), Lukeš (70. Varadi), Metelka, Mišinský (61. Tesařík) - Svěrkoš, Magera.

ŘEKL: TRENÉR KAREL VEČEŘA

morava24.cz

Trenér Baníku Karel Večeřa: Nemusíme se bát nikoho

I poslední zápas přípravy hráči Baníku zvládli. Trenér KAREL VEČERA považoval souboj s druholigovým slovenským Púchovem za pohodový a byl rád, že nikdo se nezranil. Teď se celý tým žije nedělním duelem na hřišti Bohemians 1905.
Baník nastoupil znovu v trochu pozměněné sestavě. Byla tahle jedenáctka tou pravou variantou pro zápas na hřišti Bohemians?
Je to jedna z možností, která přichází do úvahy. Ještě máme týden do zápasu. Vlevo dostal tentokrát šanci Vláďa Mišinský, je to post, kde se musíme rozhodnout, kdo nakonec vyběhne v základní sestavě.
Uprostřed zálohy se znovu s Lukešem místo zraněného Marka objevil Metelka.
Přece jen s Tomášem Markem je to všechno zažité. Nechci říkat, že je tohle improvizace, ale je to druhé řešení.
Bylo cílem si pro závěr přípravy vybrat slabší soupeře?
Těžší protivníky jsme měli v Německu, kde nás to hodně prověřilo. Teď už jsme si nemohli moc vybírat, slovenská liga už je v plném proudu, takže další řešení nebyla. Já už s týmem nechtěl moc cestovat, protože v Německu jsme se najezdili dost. Spíš jsem to bral jako vhodná utkání pro navození psychické pohody. Zastříleli jsme si, kluci se nabudili pro první kolo ligy.
Kde vás nejvíc tlačí bota?
Abychom nedělali chyby, abychom byli odpovědní, abychom byli disciplinovaní. Když tohle zvládneme, pak se nemusíme bát nikoho.
Ligová premiéra je přede dveřmi. Už se těšíte?
Určitě. Vidím to hlavně na celém týmu, jak moc se soustředí právě na utkání s Bohemians. Asi nikdo přípravné období nemiluje, liga je úplně o něčem jiném. Já se těším také na skvělou kulisu. Na zápas s Púchovem přišlo dva a půl tisíce fanoušků a to je hodně skvělé číslo. My je nechceme zklamat.
Od koho z nových posil očekáváte v sezóně nejvíc?
Jestli kluci budou posilami, to ukáže až samotná soutěž. Přišli noví kluci, kvalitní, ovšem pořádně je prověří až ligové souboje. Určitě Vašek Svěrkoš ukazuje, že je gólový hráč, jakých v lize moc není. V zápase s Púchovem jsem jej nechal na hřišti devadesát minut, protože je na něm ještě znát herní výpadek a tak jsem chtěl, aby si vyzkoušel celozápasovou zátěž. Mrzí mě, že naplno netrénuje René Bolf a úvod sezóny určitě nestihne.
Zdroj: fcb.cz