Červenec 2007

LÍSTKY NA BOHEMKU!!!

27. července 2007 v 18:03 | Morty |  FANOUŠCI
Po úvodním trapném návrhu Bohemians dát Baníku k dispozici pouhých 200 vstupenek se návrh zvýšil na 550. Z tohoto počtu si 150 rozdělili fans z kotle a hráči, zbytek vstupenek půjde do prodeje v pondělí 30.7. od 16 do 18 hodin na Bazalech. Cena vstupenky je 120 Kč. Tyto vstupenky budou určeny pro majitele permic! Na jednu permanentku si můžete vzít maximálně 2 vstupenky. Je téměř jasné že si těchto 400 vstupenek rozdělí majitelé permic, proto ti kteří permici nemají zřejmě vyjdou naprázdno. Jediná možnost je zeptat se majitele permice jestli by vám jednu ze vstupenek neprodal, to můžou využit i ti, kteří permici mají, ale lístek na ně nezbyl.

POSILY

27. července 2007 v 10:23 | Johnny |  A-MUŽSTVO
Václav Svěrkoš
Návrat talentovaného útočníka doposud působícího v německém Mönchengladbachu domů. Václavovi se poslední sezony příliš nedařilo-Od ledna 2006 hostoval půl roku v Hertě Berlín, na podzim se opět neprosadil v Mönchengladbachu, jaro 2007 hostoval v Austrii Vídeň, kde se stal i hvězdou finále Rakouského poháru. Po sérii nabídek ze zahraničí i ČR(Baník, Sparta) dává jednoznačně přednost Baníku, kde má nahradit Davida Střihavku a chce oživit svůj střelecký potenciál. Jeho start v přípravě potvrdil jeho střelecké schopnosti, když se v 1. minutě zápasu trefil do soupeřovy sítě. Určitě obrovská posila a lákadlo pro fanoušky, protože se vedení spoléhá, že na Bolfa a Svěrkoše vyprodá Bazaly.
René Bolf
Další comeback velkého hráče, který pomohl vybojovat mistrovský titul v sezoně 2003/2004. Stoper René Bolf se vrací do klubu z francouzského AJ Auxerre po 3 těžkých sezonách, z čehož mu první skvěle vyšla, ale v posledních dvou téměř nic nenahrál kvůli táhlým zdravotním potížím se zády, které ho donutily rozvázat kontrakt a v zimě 2006 byl volným hráčem. Zájem o něj byl i v zahraničí(především mistrovská Žilina a nabídky z Bundesligy) a také u Sigmy Olomouc, ale když už se dal Renda dohromady, tak si v jednom zápase, když individuálně trénoval, poranil koleno. Opět vypadl z tréninku a pak začal pracovat s Wernerem Ličkou, který se později stal generálním manažerem Baníku a na Reného příchodu měl obrovskou zásluhu. Další kvalitní posila nejen na hřiště, ale i do kabiny. Hráč s velkými zkušenostmi z zahraničí a reprezentace, kde se chce vrátit. Je náhradou za stopery Bestu a Klimpla, kteří přestoupili.
Daniel Tchuř
Dnes již bývalý hráč základní sestavy slovenské Artmedie Bratislava, kde si zahrál i velké a kvalitní zápasy Ligy mistrů a nosil kapitánskou pásku. Do Baníku přestupuje jako posila na slabší levou stranu týmu. Je kvalitní krajní záložník, který hraje dost ofenzivně, ale může také zastávat i post obránce.
Dušan Tesařík
Další posila na levou stranu hostující z Teplic. V červenci 2006 byl uvolněn, hledal si angažmá. Získal ho až v lednu 2007, kdy odešel na hostování do Příbrami. Náhodou se potkal s trenérem Baníku Karlem Večeřou na dovolené v Egyptě a stal se rázem novou Baníku, kde bude minimálně půl roku hostovat.
Tomáš Bernády
Další gólman a trenér gólmanů v jednom přicházející z Interu Bratislava. Jeho věk je pro klub neperspektivní (37let), ale může být velkým přínosem pro mladé gólmany.
Werner Lička
Asi největší posila pro klub na manažerském postu. O jeho kvalitách a přínosu pro klub, v němž si udělal jméno hlavně jako hráč střelec, nelze pochybovat a není třeba jeho osobu nijak více rozebírat.
Návraty z hostování: Robert Zeher-Jablonec, Petr Pavlík-Vítkovice, Koubek-Dětmarovice
Nováčci z B-týmu: Mucha, Zapalač, Prepsl

ODCHODY

26. července 2007 v 20:54 | Morty |  A-MUŽSTVO
David Střihavka

Odchovanec Bohemians 1905 působil také v Jablonci, Spartě a Blšanech. Z této malé západočeské vísky přestoupil v lednu 2006 do Ostravy, ve které měl nahradit odcházejícího Michala Papadopulose. Po půlročním oťukávání se v uplynulé sezoně stal oporou Baníku, což potvrdil 13 vstřelenými brankami. Tímto počtem byl druhý v tabulce střelců Gambrinus ligy. Fandům zřejmě zůstane v paměti díky 4-golove kanonádě proti Kladnu či vyrovnávací brance do sítě pražské Sparty před vyprodanými Bazaly. Na začátku jara však místo v základní sestavě neměl zdaleka jisté. Poté co jako střídající hráč dal branku Olomouci a Slovácku, přesvědčil trenéra Večeřu o svých kvalitách a nahradil tehdy trápícího se Lukáše Mageru. Svou třináctou branku vsítil v posledním kole dosti kuriozním způsobem Teplicím. Byla to zřejmě nadlouho jeho poslední branka v české lize, protože přestoupil do druholigového anglického Norwiche za 1 milion €. Se svými schopnostmi by se měl v Norwichi bezpochyby prosadit.
Maroš Klimpl

Odchovanec Dolního Kubína vstoupil do velkého fotbalu v dresu Ružomberoku, kde hrál 5 let s jednoroční přestávkou, ve které hrál v Bánské Bystrci. Z Ružomberoku přestoupil v lednu 2002 do Žižkova, kde jako pilíř obrany hrál 3 roky. V lednu 2005 si Maroše vyhlédl Baník, v jehož dresu se stal i kapitánem, což hovoří o jeho přínosu pro tým. Maroš Klimpl byl také velkým sběratelem žlutých karet. V uplynulém ročníku jich nasbíral 11. Stop za karty v úvodních dvou zápasech jara způsobil, že Maroš přestal nastupovat na pozici stopera, protože se na tomto místě uchytili Bystroň s Cigánkem. Trenér Večeřa však tohoto zkušeného beka nechtěl nechat na lavičce a nasazoval ho jako levého obránce. Sedmadvacetiletý obránce přestoupil do dánského Midtjyllandu, kde od zimy působí náš bývalý brankář Martin Raška. Maroš Klimpl nastoupil v dresu Baníku k 66 ligovým zápasům a vstřelil v nich 2 goly.
Pavel Besta
Srdcař, u kterého by nás ještě před rokem ani nenapadlo, že by mohl přestoupit do jiného klubu GL, natož do klubu sídlícího v Praze. Přesto se tak stalo...Pavel hrál v Baníku již od svého útlého mládí. Od 14 let prošel také všechny reprezentační kategorie, přičemž prozatím v ní skončil v týmu "21". V první lize si odbyl pětiminutový debut jako osmnáctiletý mladíček v sezoně 2000/2001 proti Českým Budějovicím. Následující sezonu se stal pevným článkem Baníkovské defenzívy, když odehrál 28 zápasů v základní sestavě. V ročníku 2002/2003 měl zápásů v základu méně (22), přičemž dostal svou první červenou kartu (celkem jich v lize dostal třikrát). Od mistrovské sezony do konce podzimu 2006 chyběl Pavel pouze třikrát v základu, což jasně hovořilo o jeho pevné pozici v obraně. To se však náhle změnilo v letošní jaro. Pavel kvůi červené chyběl v úvodu jara, uchytila se nová stoperská dvojice, navíc byl zraněný. Sportovní hledisko však nebylo jediným důvodem, proč Pavel nenastupoval. S vedením klubu se nemohl dohodnout na podmínkách prodloužení smlouvy, která měla skončit letos v zimě. Besta se pak podíval do ligy pouze třikrát v posledních minutách závěrečných zápasů. Od nového ročníku bude působit v nováčkovi soutěže, Viktorii Žižkov.
.

VSTUPENKY A PERMANENTKY

26. července 2007 v 13:06 | Morty |  FANOUŠCI
Předprodej vstupenek
- Stadion Bazaly
- v týdnu před utkáním od pondělí do pátku od 13:00 do 17:00
- v den zápasu vždy 5 hodin před výkopem do 2 hodin před výkopem
Prodej před zápasem
Standardní prodej vstupenek před zápasem zajišťují poklady u jednotlivých vchodů na stadión, které jsou otevřeny vždy 90 minut před začátkem utkání

Ceny vstupenek - sezona 2008/09

Tribuny T1, T2, T4,T5 stojí 160,-
Ochozy S1, S2, S3 stojí 100,-
Ochozy L1, L2 a P1, P2 stojí 70,-
Kotel domácích V1 stojí 60,-
Kotel hostí V2 stojí 100,-

Ceník permanentek - sezona 2008/09

Krytá tribuna T1, T2, T4, T5: 1500 Kč (předplatitelé z loňska), 1900 Kč (noví předplatitelé)
Sektory odkryté S1, S2, S3: 900 Kč (předplatitelé z loňska), 1100 Kč (noví předplatitelé)
Sektory odkryté L1, L2, P1 a P2: 600 Kč (předplatitelé z loňska), 700 Kč (noví předplatitelé)
Sektor V1 (kotel): 300 Kč (není k dostání ve fanshopu)

Plánek stadionu


HYMNA A CHORÁLY

26. července 2007 v 10:09 | Morty |  FANOUŠCI
- tento článek je podzvučený

HYMNA:

Baníčku my jsme s tebou, neopustíme tě, nikdy tě nezradíme, bo my ti věříme!
Baníčku my jsme s tebou, neopustíme tě, nikdy tě nezradíme, bo my ti věříme!
Věříme a věřit budem, že si klub nejlepší, bojovat za tebe budem, bo jsme tví fanoušci!
Baníčku, ty jsi s námi, Baníčku, ty jsi v nás, počítej vždycky s námi, bo své fanoušky máš!

Ukaž piču:

Ukaž piču, dám Ti jabko, jéjeje.
To je piča, vrať mi jabko, jéjeje.
Nečum pičo, bo Ti jebnu, jéjeje
Přes tu piču propocenou jéjeje.
Nesmíš být nikdy čurák,
nesmíš být nikdy chuj.

Na letenské pláni:

Na Letenské pláni má území své.
AC Sparta Praha kurva je.
Hej vy kurvy vy nás bojte se.
Dneska každý sparťan dostane.
Řeknu ti proč ty tak nenávidíš mě.
Protože mám bílé srdce, modrou krev.
A mým nejmilejším klubem je můj Baníček.
Dej gól, Baník gól.
Dej gól, Baník gól.

Dresy bílé:

Dresy bílé jsou jak padlý sníh,
hraje v nich náš zlatý Baník,
my dneska na Bazaly jdem,
body přivezem.
I když se nám bude každý smát,
my ten Baník nenecháme stát,
my budem zpívat celý den Baník vyhraje.

Nejlepší u nás:

Nejlepší u nás, Baníček nejlepší u nás, nejlepší u nás Baníček nejlepší u nás...

Vrazi z FCB:

My jsme vrazi z FCB,
nosíme vždy u sebe lítací dlaždice, sekery či palice
To je pěkná směsice.
A to všechno protože,
s policajty na nože,
zabijem zakrátko to sparťanské zvířátko.
I Zuberské hovádko.

Nedaleko od Ostravy:

Nedaleko od Ostravy, jede Baník na sparťany,
Slavné mužstvo má, Manchesteru se podobá,
takovému každý tleská, co má jméno SK Slezská.
Slavné mužstvo má, Manchesteru se podobá,
takovému každý tleská, co má jméno SK Slezská.
SK Slezská, SK Slezská do toho SK Slezská.

Všichni co tu stojíme:

Všichni co tu stojíme!!
Fízly nenávidíme!!
Přesvědčení v každém z nás!!
Povídám, že příjde čas!!
Jednou jistě příjde den!!
Kdy je odtud poženem!
A.C.A.B!! A.C.A.B!! A.C.A.B!!

Tomáš Garigue Masaryk:

Tomáš Garigue Masaryk,
chodil s náma na Baník.
To si žádný z dnešních prezidentů,
nemůže už dovolit.
To si žádný z dnešních prezidentů,
nemůže už dovolit.

Večeřa nás svolává,
ví to celá Ostrava,
Vstávejte vy staří Baníkovci,
tvrdá vojna nastává.
Vstávejte vy staří Baníkovci,
tvrdá vojna nastává.

Tvrdá vojna nastává,
ví to celá Ostrava,
Zpívá s náma Jarek Nohavica,
na Bazalech sedává.
Zpívá s náma Jarek Nohavica,na Bazalech sedává.

Navždycky věrní:

Navždycky věrní,
navždy oddání,
tobě Baníčku,
tví chuligáni.

Kdo není zčuchaný

Kdo není zčuchaný,
ten není z Ostravy.

Vem zbraň

Vem zbraň do ruky,
bít se běž
anebo sevři pěst.
Za Baník život dej,
FCB, FCB, Baníček.

Rum nam nalej:

Rum nam nalej,
rum nam dej,
Baník góla, góla dej.

FCB

Kotel: Celý stadion pokračuje (3x): FC, FCB, FC Baník Olé!
Ochozy: FC, FCB, FC Baník olé!
(3krát)

Jedině Baník:

Jedině Baník,
jedině Baník,
jedině Baník Ostrava!

Cholera:

Dajče jim gola!
CHOLERA
Dajče jim gola!

Baník pičo (celý stadion za ramena):

Banik pičo, Banik pičo, FCB!!

Baniček

Baniček (tlesk, tlesk, tlesk), Baniček (tlesk, tlesk, tlesk)

Kotel a Ochozy(celý stadion odpovídá):

Kotel: Kdo vyhraje zápas?
Ochozy: Baník!!
Kotel: Kdo?
Ochozy: Baník!!

JA KOCHAM GIEKSY

Ja kocham GieKSy lolololo
Ja kocham GieKSy lolololo
Ja kocham GieKSy lolololololó

Baník Ostrava lolololo
Baník Ostrava lolololo
Baník Ostrava lolololololó

FRANTA STRAKA

Franta Straka nemá čuráka,
Franta Straka nemá čuraka,
Franta Straka nemá, Franta Straka nemá, Franta Straka nemá čuráka!

Jeho žena nemá klitoris,
jeho žena nemá klitoris,
jeho žena nemá, jeho žena nemá, jeho žena nemá klitoris

Ale za to má dva čuráky,
ale za to má dva čuráky,
ale za to má dva, ale za to má dva, ale za to má dva čuráky!

Jeho děti nemaj varlata,
jeho děti nemaj varlata,
jeho děti nemaj, jeho děti nemaj, jeho děti nemaj varlata!

Ale za to žerou slimáky,
ale za to žerou slimáky,
ale za to žerou, ale za to žerou, ale za to žerou slimáky!

CO VY ZPÍVÁTE?

Co vy zpíváte?
Baníček milujeme.

Co vy zpíváte?
Za Baník bojujeme.

Co vy zpíváte?
Ostravu v srdci máme.

Co vy zpíváte?
GIE-KSA-Baník vládne!

VÍTEK DO CHUJE

Vítek to chuje v Ostravě Baník panuje!
Vítek to chuje v Ostravě Baník panuje!

VŽDYCKY S VÁMI, CHULIGÁNI

Vždycky s vámi, chuligáni, vždycky s vámi, chuligáni, vždycky s vámi, chuligáni!

BAAANIIIK! (celý stadion pokračuje)

Kotel: Baaaniiik ! -> Ochozy: Baaaniiik ! (třikrát dlouze, třikrát krátce)
Baníček, Baníček, ...

AŤ ŽIJE BANÍK!

BANÍK MISTR

BANÍK OSTRAVA!

BANÍK PIČO HALLELUJA

CO VÁS TAK MÁLO?!

Co vás tak málo, vy kurvy, co vás tak málo, co vás tak málo, vy kurvy, co vás tak málo!

BANÍK!

DAJČE JIM GOLA!

Dajče jim gola, cholera, dajče jim gola, dajče jim gola, cholera, dajče jim gola!

JEBAT OPAVU

Jebat Opavu, tu kurvu, jebat Opavu, jebat Opavu, tu kurvu, jebat Opavu!LOS 1.LIGY - PODZIM 2009/2010

25. července 2007 v 22:49 | Morty |  STATISTIKY
1. kolo, 25. července
Bohemians 1905 - Brno
České Budějovice - Jablonec
Liberec - Kladno
Teplice - Sparta
Slovácko - Plzeň
Baník - Příbram
Střížkov - Olomouc
Slavia - Mladá Boleslav

2. kolo, 1. srpna
Střížkov - České Budějovice
Kladno - Příbram
Sparta - Bohemians 1905
Mladá Boleslav - Liberec
Olomouc - Baník
Jablonec - Slovácko
Plzeň - Teplice
Brno - Slavia

3. kolo, 8. srpna
Slavia - Střížkov
Teplice - České Budějovice
Slovácko - Olomouc
Liberec - Brno
Baník - Plzeň
Bohemians 1905 - Jablonec
Příbram - Sparta
Kladno - Mladá Boleslav

4. kolo, 15. srpna
Střížkov - Teplice
České Budějovice - Slavia
Sparta - Kladno
Mladá Boleslav - Příbram
Olomouc - Bohemians 1905
Jablonec - Baník
Plzeň - Liberec
Brno - Slovácko

5. kolo, 22. srpna
Teplice - Slavia
Slovácko - Střížkov
Liberec - České Budějovice
Baník - Brno
Bohemians 1905 - Plzeň
Příbram - Olomouc
Kladno - Jablonec
Sparta - Mladá Boleslav

6. kolo, 29. srpna
Střížkov - Liberec
České Budějovice - Baník
Slavia - Slovácko
Mladá Boleslav - Bohemians 1905
Olomouc - Sparta
Jablonec - Příbram
Plzeň - Kladno
Brno - Teplice

7. kolo, 12. září
Slovácko - Teplice
Liberec - Slavia
Baník - Střížkov
Bohemians 1905 - České Budějovice
Příbram - Plzeň
Kladno - Brno
Sparta - Jablonec
Mladá Boleslav - Olomouc

8. kolo, 19. září
Střížkov - Příbram
České Budějovice - Slovácko
Slavia - Baník
Teplice - Bohemians 1905
Olomouc - Kladno
Jablonec - Liberec
Plzeň - Mladá Boleslav
Brno - Sparta

9. kolo, 26. září
Liberec - Slovácko
Baník - Teplice
Bohemians 1905 - Slavia
Příbram - České Budějovice
Kladno - Střížkov Sparta - Plzeň
Mladá Boleslav - Brno
Olomouc - Jablonec

10. kolo, 3. října
Střížkov - Bohemians 1905
České Budějovice - Kladno
Slavia - Sparta
Teplice - Liberec
Slovácko - Baník
Jablonec - Mladá Boleslav
Plzeň - Olomouc
Brno - Příbram

11. kolo, 17. října
Baník - Liberec
Bohemians 1905 - Slovácko
Kladno - Slavia
Sparta - České Budějovice
Mladá Boleslav - Střížkov
Olomouc - Brno
Jablonec - Plzeň
Příbram - Teplice

12. kolo, 24. října
Střížkov - Sparta
České Budějovice - Plzeň
Slavia - Olomouce
Teplice - Mladá Boleslav
Slovácko - Kladno
Liberec - Příbram
Baník - Bohemians 1905
Brno - Jablonec

13. kolo, 31. října
Bohemians 1905 - Liberec
Příbram - Slavia
Kladno - Teplice
Sparta - Baník
Mladá Boleslav - Slovácko
Olomouc - České Budějovice
Jablonec - Střížkov
Plzeň - Brno

14. kolo, 7. listopadu
Střížkov - Brno
České Budějovice - Mladá Boleslav
Slavia - Plzeň
Teplice - Jablonec
Slovácko - Sparta
Liberec - Olomouc
Baník - Kladno
Bohemians 1905 - Příbram

15. kolo, 14. listopadu
Příbram - Slovácko
Kladno - Bohemians 1905
Sparta - Liberec
Mladá Boleslav - Baník
Olomouc - Teplice
Jablonec - Slavia
Plzeň - Střížkov
Brno - České Budějovice

16. kolo, 21. listopadu
České Budějovice - Střížkov
Příbram - Kladno
Bohemians 1905 - Sparta
Liberec - Mladá Boleslav
Baník - Olomouc
Slovácko - Jablonec
Teplice - Plzeň
Slavia - Brno

HISTORIE KLUBU

25. července 2007 v 22:39 KLUB
Původní název klubu, který později sbíral největší vavříny jako Baník Ostrava, zněl SK Slezská Ostrava. Vznikl roku 1922 a v počátečním období neměl ani vlastní hřiště. Proto hrál všechna utkání na půdě soupeřů. Poprvé vběhli jeho hráči na vlastní trávník na Kamenci roku 1925. Tým SK Slezská Ostrava přitom postupoval stále výš. Během let 1923 až 1937 se probojoval postupně z III. třídy Moravskoslezské župy přes II. a I. třídu a divizi do první ligy, kde poprvé kopal v sezóně 1937/1938. Mezitím se jeho fotbalisté i fanoušci dočkali nového stadionu. Roku 1934 otevřel své brány v plné kráse na Staré Střelnici. Dnešní stánek týmu Baníku Ostrava na Bazalech byl dokončen až roku 1959.
V poválečném období sestoupil klub pouze dvakrát do 2. ligy. Po Slavii Praha je tedy Baník Ostrava druhým prvoligovým týmem, který v nejvyšší soutěži setrval nejdéle bez přerušení.
Největší úspěchy klubu jsou spjaty se jménem trenéra Evžena Hadamczika, který se ujal funkce roku 1978. Během pěti let jeho působení na trenérském postu získal Baník Ostrava dvakrát mistrovský titul, třikrát obsadil druhé místo, dvakrát vyhrál Český pohár a jedenkrát Československý pohár.
Další vysoce úspěšné období znamenala sezóna 2003/2004, kdy Baník po 23 letech znovu získal mistrovský titul a byl ve finále Poháru ČMFS. Druhou nejcennější domácí trofej získal až o rok později a v sezóně 2005/2006 se potřetí v řadě dostal do finále domácího poháru.
Také v evropských soutěžích dosáhl klub velkých úspěchů. Postoupil do semifinále tehdejšího Poháru vítězů pohárů v ročníku 1978/1979 a do čtvrtfinále Poháru mistrů evropských zemí 1980/1981. O úctyhodné vizitce působení Evžena Hadamczika svědčí mimo jiné i skutečnost, že pod jeho vedením Baník Ostrava dokázal odehrát 74 (!) domácích utkání bez prohry v nepřetržité řadě.
S datem 8. září 1995 je spojen podpis zakladatelské smlouvy akciové společnosti Baník Ostrava. Jejími právními subjekty byly občanské sdružení FC Baník Ostrava, OKD, a.s., MCHZ a Pivovar Radegast. V lednu 2003 se novým majitelem stal Daniel Vacek, bývalý vynikající tenista, který od předchozích majitelů Aloise Hadamczika a Petra Lamicha odkoupil 75 % akcií a stal se většinovým vlastníkem. Zástupcem majitele je podnikatel Tomáš Petera.
Vývoj názvu klubu:
1922 - SK Slezská Ostrava
1945 - SK Ostrava
1948 - Sokol Trojice Ostrava
1951 - Sokol OKD Ostrava
1952 - DSO Baník Ostrava
1961 - TJ Baník Ostrava
1970 - TJ Baník Ostrava OKD
1970 - TJ Baník Ostrava
1990 - FC Baník Ostrava
1994 - FC Baník Ostrava Tango
1995 - FC Baník Ostrava
2003 - FC Baník Ostrava Ispat
2005 - FC Baník Ostrava

STADION BAZALY

25. července 2007 v 20:56 | Morty |  KLUB
Domovský stánek ostravského Baníčku byl otevřen 19.dubna 1959 a nahradil tehdejší Starou Střelnici. Je obklopen dnes již zatravěným atletickým oválem s šesti dráhami. V roce 2003 před mistrovskou sezonou byly Bazaly zrekonstruovány, přestavba stála 30 milionů korun.
V současné době se mluví o přesunu klubu na Městský stadion do Vítkovic, který by se měl začít přestavovat v červenci 2009. Dokončen by měl být o rok později (více info zde). Na Bazalech by měly vyrůst bytové domy a obchodně - podnikatelský komplex...
Bazaly
HRACÍ PLOCHA
Rozměry hrací plochy:105 x 68 metrů
Rozměry veškerá travnatá plochy:125 x 86 metrů
Osvětlení:1548 / 1067 luxů
Výsledková tabule:Leurocom 2.90 x 7.20 metrů

SEKTORY PRO DIVÁKY
Kapacita stadionu:17 372
Počet míst k sezení:17 372


HLAVNí TRIBUNA:(krytá samostatná sezení): 2 827 míst z toho V.I.P. křesel 237 a novinářských sedadel 100
Sektory na hlavní tribuně:T1 a T2 - tribuna vlevo 1 107 míst / vchod 1 - jedna pokladna, dva vstupní koridory a samostatný vstup pro imobilní diváky

T3 VIP sektor se samostatným vstupem

T4 a T5 - tribuna vpravo 1 220 míst / vchod 2 - jedna pokladna, jeden vstupní koridor


OCHOZY:(nekrytá samostatná sezení): 14 545 míst
Sektory na ochozech :V1 - vlajkonoši domácí 1 400 míst / vchod 3 - jedna pokladna, dva vstupní koridory

P1, P2, S1 - ochozy vpravo 2 784 a pravý střed 1 996 míst / vchod 4 - dvě pokladny, čtyři vstupní koridory

S1, S2, S3 - ochozy střed 5 988 míst / vchod 5 - dvě pokladny, 10 vstupních koridorů

L1, L2, L3 - ochozy vlevo 3 848 míst / vchod 5 - dvě pokladny, 10 vstupních koridorů

V2 - vlajkonoši hostá 526 míst / vchod 6 - jedna pokladna, jeden vstupní koridor
b
Lokalizace: 49°50'42.934"N, 18°17'57.117"E

ZÁKLADNÍ INFORMACE

25. července 2007 v 20:23 KLUB
FC BANÍK OSTRAVA , a.s.
BUKOVANSKÉHO 4/1028
SLEZSKÁ OSTRAVA 710 00
Telefon: 596 241 804, 596 241 687
Fax: 596 241 827
e-mail: info@fcb.cz
Rok založení: 1922
Klubové barvy: bílá a modrá
A tým: I. Gambrinus liga
U 21: Moravskoslezská divize - skupina E
Výstroj: Kappa
Mistr ligy: 1976, 1980, 1981, 2004
Vítěz Československého poháru: 1973, 1978, 1991
Vítěz Českého poháru: 1973, 1978, 1979, 1991, 2005
Nejlepší střelec v historii klubu: Miroslav Wiecek - 174 gólů
Nejvíce gólů v jedné sezóně: 25 - Miroslav Wiecek (1957/58)
Nejvyšší výhra v I. lize: 10:1 nad Spartakem Hradec Králové (1956)
Nejvyšší prohra v I. lize: 0:9 s Duklou Praha (1956)
Majitelé
Daniel Vacek75 % akcií
Občanské sdružení FC Baník Ostrava25 % akcií


DOZORČÍ RADA
Vojtěch Flégl - předseda dozorčí rady
JUDr. Rudolf Řehánek - člen dozorčí rady
Jakub Kahoun - člen dozorčí rady
PŘEDSTAVENSTVO
Mgr.Tomáš Trucha - předseda představenstva
Ing. Verner Lička - člen představenstva
Igor Bruzl - člen představenstva
VEDENÍ SPOLEČNOSTI
Verner Lička - generální manažer
Tomáš Trucha - výkonný ředitel a generální sekretář
Šárka Mokrá - marketing manažer
Petr Konderla - provozní manažer
Igor Bruzl - manažer pro komunikaci a vnější vztahy
SEKRETARIÁT
Denisa Prucková - vedoucí sekretariátu
- využito fcb.cz